Університети прикладних наук Німеччини розширюють міжнародні зв’язки

Університети прикладних наук Німеччини мають отримати додаткову підтримку для підвищення рівня інтернаціоналізації порівняно з традиційними університетами.

Для своєї нової програми „HAW International” Німецька служба академічних обмінів (DAAD) зараз обрала 31 типовий проект, які отримають фінансування в розмірі близько €21 млн від Федерального міністерства освіти та досліджень.

Ключові аспекти програми полягають у подальшому підвищенні глобальної конкурентоспроможності закладів цього типу за допомогою міжнародної співпраці у тісному зв’язку з промисловістю та кращої підготовки студентів до вимог ринку праці, який має міжнародний характер. У цьому контексті все більшу роль  повинна відігравати цифровізація.

Програма має дві лінії фінансування, в першій з яких DAAD підтримує розробку та впровадження стратегій інтернаціоналізації та створення міжнародних мереж для вивчення, викладання, дослідження та передачі результатів досліджень у промисловість.

Другий напрямок фінансування зосереджений на розробці навчальних програм, орієнтованих на практику, разом з партнерами з міжнародної співпраці та створенні форматів мобільності та обміну.

«Ми прагнемо підтримати німецькі університети прикладних наук у підвищенні їхньої привабливості у всьому, – заявив президент DAAD Джойбрато Мукерджі. “Система вищої освіти Німеччини в цілому отримає користь від того, що ми допоможемо університетам прикладних наук набути ще більш чіткого міжнародного звання”.

Джерело інформації