Вересень-жовтень 2020 Африка

ОГЛЯД
ринку освітніх послуг Африки
Вересень
жовтень 2020 р.

За матеріалами: Egypt Today, Graphic Online, Premium Times, The New Times, The Independent Observer, https://edhe.co.za/, University World News, Dayly News, Xinhua Net, Reliefweb, ZAWIA, Vanguardngr

 Анотації статей:

  1. Президент Сісі відкрив Єгипетсько-японський університет в Олександрії

Egypt Today

Президент Єгипту Абдель Фаттах ель-Сісі урочисто відкрив Єгипетсько-японський університет в Олександрії 16 вересня 2020 р.

Університет має партнерські стосунки з 15 найпрестижнішими японськими університетами. Він має три факультети: Інженерний факультет, Факультет фундаментальних та прикладних наук та Факультет міжнародного ділового та гуманітарного управління.

На сьогодні 21 єгипетський університет  входить до світового рейтингу THE, а кілька років тому входив лише один.

Уряд планує мати принаймні один університет у кожному мухафазі (окрузі), який намагатиметься потрапити до глобальних університетських рейтингів.

За останні вісім місяців за арабські фонди було підписано три угоди на суму 885 млн USD для фінансування розвитку Синаю, заявила міністр міжнародного співробітництва Єгипту Ранія ель-Машат.

https://www.egypttoday.com/Article/1/91996/Sisi-inaugurates-Egyptian-Japanese-University-in-Alexandria

 

  1. Державні інвестиції в технічні університети вражають (Гана)

Graphic Online

Головний виконавчий директор Національної нафтової корпорації Гани, д-р К. К. Сарпонг заявив, що уряд значну увагу звертає на питання розвитку технічних університетів.

За його словами, з моменту початку роботи нинішнього складу уряду він здійснив значні інвестиції в інфраструктуру, людські ресурси та інші критичні сфери технічних університетів..

За його словами, технічні університети повинні відігравати вирішальну роль у національному розвитку, і тому важливо, щоб вони проводили прикладні дослідження, які принесли б практичну користь, і готували своїх студентів до ринку праці.

Д-р Сарпонг також закликав університети до взаємовигідної співпраці з промисловістю.

https://www.graphic.com.gh/news/education/govt-investments-in-technical-universities-impressive-dr-k-k-sarpong.html

 

  1. Профспілки протестують проти затримки впровадження підвищеної мінімальної заробітної плати (Нігерія)

Premium Times

Представники Союзу університетів академічного персоналу та Асоціація вищих кадрів нігерійських університетів протягом двох днів блокували роботу Державного університету Лагоса, протестуючи проти затримки впровадження нової мінімальної заробітної плати для всіх вищих навчальних закладів штату Лагос.

Після отримання запевнень керівництва університет, що уряд почне виплачувати мінімальну заробітну плату до жовтня профспілки припинили блокування і університет відновив свою роботу.

https://www.premiumtimesng.com/regional/ssouth-west/415062-lasu-resumes-normal-activities-after-unions-minimum-wage-protest.html

 

  1. Літній табір для розвитку підприємництва (Руанда)

The New Times

Перший у своєму роді табір зібрав старшокурсників та випускників Незалежного університету Кігалі та його відділення політехніки.

Табір отримав назву Національний літній табір для підприємництва, був організований у партнерстві з Фондом ощадних кас для міжнародного співробітництва та німецьким Університетом прикладних наук Кемптена.

Діяльність табору спрямована на зближення студентів та науковців з приватним сектором, практиками розвитку бізнесу та політики, щоб стимулювати зайнятість та створення нових робочих місць, сприяючи творчості та інноваційності студентів.

https://www.newtimes.co.rw/featured/featured-20-youths-enter-entrepreneurship-summer-camp

 

  1. Викладачі приватних університетів вимагають від уряду фінансової допомоги (Уганда)

The Independent

Викладачі приватних університетів звернулись до парламенту з проханням виділити $6,8 млн для створення оборотного фонду, спрямованого на підтримку науковців, які постраждали від наслідків пандемії Covid-19.

У рамках Консорціуму академічних працівників приватних університетів в Уганді вони подали петицію до спікера, вказуючи, що пандемія позбавила їх критичних фінансових ресурсів, включаючи зарплату.

https://www.independent.co.ug/private-universities-lecturers-seek-ugx-25-billion-from-govt/

 

  1. Південний університет закрито (Замбія)

The Independent Observer

Управління вищої освіти Замбії відповідно до положень Закону про вищу освіту скасувала реєстрацію Південного університету щодо діяльності в якості ЗВО через невиконання заходів по усуненню зауважень, встановлених ним раніше.

“Управління буде продовжувати свої постійні зусилля у забезпеченні якості вищої освіти шляхом енергійного проведення інституційних аудитів вищих навчальних закладів, щоб надання вищої освіти в Замбії відповідало Сьомому національному плану розвитку” Посилення людського розвитку “, заявив представник Управління.

https://tiozambia.com/southern-university-deregistered/

 

  1. Університети є ключовими для відновлення економіки Південної Африки

https://edhe.co.za/

З 14 по 18 вересня 2020 року проходила четверта (віртуальна цього року) зустріч на тему Entrepreneurship Development in Higher Education (EDHE) – “Розвиток підприємництва у вищій освіті”.

Професор Хенк де Ягер, віце-канцлер і директор Центрального технологічного університету, голова Групи університетів Південно-Африканської університетів (USAf), привітав понад 1000 зареєстрованих делегатів з ПАР, решти континенту, Європи та США.

Мета зустрічі полягала в тому, щоб обмінятись думками і мотивувати спільноту вищих навчальних закладів інформувати про те, чим займається і чого може досягти університетський сектор Південної Африки.

USAf, асоціація, що представляє 26 державних університетів Південної Африки, реалізує програму розвитку підприємництва у вищій освіті (EDHE) у партнерстві з Департаментом вищої освіти та підготовки (DHET). Програма EDHE, у свою чергу, проводить щорічні зустрііч.

Міністр вищої освіти, науки та інновацій Південної Африки доктор Блейд Нзіманде розповів про те, як COVID-19 спричинив хаос у всьому світі, кидаючи виклик людям особисто, емоційно, психологічно, фізично, соціально та економічно. “Університети більше ніколи не стануть однаковими”, – сказав він.

COVID-19 поставив перед молоддю виклик піднятися та очолити економічне відновлення. “Я кажу це з застереженням, враховуючи, що, як кажуть, ця пандемія тут, щоб залишитися”, – сказав міністр, додавши, що він захоплюється поточними розмовами європейців про “економічний стрибок вперед, а не назад”. Південна Африка не могла дозволити собі бажання повернутися до економіки до Ковіда-19. “Ми також повинні скоріше рухатися вперед. Наша молодь повинна визначити правильних партнерів у створенні підприємств, які допоможуть своїм громадам. Університети також мають ключ до відродження довгострокових наслідків пандемії на економіку”. За його словами, спосіб зробити це – вдосконалити підприємницькі програми університетів – одне з основних напрямків діяльності стратегічної групи USAf World of Work.

Професор Ахмед Бава, генеральний директор USAf, підтримав ідею здійснення змін у Південній Африці через підприємницькі університети. Наш успіх полягає у створенні підприємницької екосистеми, – вважає Бава

Розробляючи цілі програми EDHE, професор Бава зупинився на трьох положеннях:

  • Як університети можуть надати всім студентам можливість брати участь у певних формах підприємницького мислення;
  • Як забезпечити, щоб університетський персонал був підготовлений до прищеплення підприємницького духу студентам – велика проблема, враховуючи, що багато вчених виховувались у найбільш традиційних напрямках; і
  • Як покращити університети, щоб стати більш інноваційними та підприємницькими.

Успіх цього залежить від того, що підприємницька екосистема, створена урядом у партнерстві з бізнесом та університетами, забезпечить “перехід у нашій економіці на більший рівень інновацій, оптимізуючи можливості, які відкриває нова технологічна ера, в якій ми зараз перебуваємо “.

https://www.newssite.co.za/usaf/economic-recovery.html

 

  1. Кваліфікація випускників бажає бути кращою (Північна Африка)

University World News

Африканський банк розвитку (AfDB) оприлюднив звіт “Економічні перспективи Північної Африки 2020: боротьба з пандемією COVID-19″( “North Africa Economic Outlook 2020: Coping with the COVID-19 pandemic”).

У ньому зазначається, що вражаюче розширення вищої освіти в таких країнах Північної Африки, як Алжир, Єгипет, Марокко та Туніс не суттєво сприяло підвищенню кваліфікації випускників, необхідних на ринку праці. 

AfDB прогнозує, що ситуація, ймовірно, погіршиться внаслідок COVID-19, особливо якщо бюджети вищої освіти будуть зменшені через економічний вплив пандемії.

Існує занепокоєння, що хоча університети Північної Африки збільшили кількість випускників у галузі науки, технологій, техніки та математики (STEM), більшість цих випускників погано підготовлені до адаптації та використання можливостей, що існують на ринку праці.

Незважаючи на висновки, AfDB оптимістично очікує, що реформи вищої освіти в Північній Африці можуть дати молодим випускникам точку доступу до нерегулярних аналітичних та цифрових навичок, необхідних на ринку праці.

Для досягнення цієї мети університетам пропонується проводити курси з управління мережами, машинного навчання, аналізу великих даних та технології блокчейну. Основні та середні цифрові навички у веб-дослідженнях, онлайн-спілкуванні, настільному видавництві та використанні цифрових платформ також можуть покращити рівень працевлаштування випускників у регіоні, радить AfDB.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20200916124608784

 

  1. Реформи ВНЗ Африки – підготовка випускників до життя та роботи

University World News

Конкурентоспроможні робочі місце постійно змінюються та вимагають більш висококваліфікованих працівників з такими компетенціями, як емпатія, спілкування, критичне мислення та навички вирішення проблем. У всьому світі, а особливо в Африці, університети потребують третьої хвилі реформи освіти, спрямованої на те, щоб випускники мали компетенції, яких вимагає ринок праці зараз і в майбутньому.

Перша хвиля реформи університетської освіти у багатьох країнах Африки була зосереджена на залученні до університетів кращих випускників середніх шкіл, які вступають до державних та приватних ВНЗ. Друга хвиля реформ була зосереджена на підготовці успішних студентів та забезпеченні їх випуску.

Третя хвиля реформи університетської освіти в Африці повинна зосередитись на створенні такої системи, яка здатна адаптуватися до потреб учнів, роботодавців та суспільства в цілому, системи, яка здатна запропонувати робочу силу, що відповідає потребам ринку.

Інвестиції в університетську освіту передбачають величезні фінансові витрати, отже, університетам необхідно реагувати на сигнали суспільства, щоб забезпечити відповідність бажаної кваліфікації та пропонованих дипломних програм. Програма реформ повинна перейти від програм, спрямованих на пропозицію, до програм, що керуються попитом.

Третя хвиля реформи університетської освіти повинна зосереджуватись на важливості наявності робочої сили, яка здатна до навчання протягом усього життя.

Спираючись на досвід США та Великобританії, африканські університети можуть адаптувати позитивні моменти до свого контексту.

Системи університетської освіти в Африці можуть, наприклад, запровадити компетентнісну освіту; ініціювати моделі роботодавців та галузей; використовувати аналітику даних, покладаючись на найновіші інструменти та методи аналізу ринку праці; запровадити культурно інклюзивну педагогіку на основі праці, щоб прищепити навички критичного мислення, необхідні для майбутньої роботи.

Університети Африки повинні розробляти та впроваджувати практичні реформи освіти, роблячи наступне: розвивати та вимірювати конкретні навички, які будуть найбільш затребувані, особливо міжособистісні та складні навички вирішення проблем; використовувати інновації, засновані на практичних завданнях та педагогіку, що включає культуру, для розвитку компетентностей учнів; підготувати освітян до прийняття нових і сучасних форм навчання та навчання; реагувати на потреби суспільства та ринку праці, щоб забезпечити постійну кореляцію; створити гнучкі та адаптивні шляхи, щоб дозволити учням швидко перетворити результати навчання на заробіток.

Крім того, університети повинні підтримувати зміни, які покращують функціонування усього освітнього ландшафту. Що стосується фінансування, слід розвивати та заохочувати державне та приватне партнерство. Крім того, випускники повинні залучатись через добре розвинені стосунки, спрямовані на користь як випускникам, так і альма-матер.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20200913153814748

 

  1. Міністерство вищої освіти запустило першу платформу електронного навчання для єгипетських університетів

Dayly News

Міністр вищої освіти та наукових досліджень Єгипту Халед Абдель Гаффар оголосив про експериментальний запуск електронної платформи, яка дозволить дистанційне навчання в університетах країни.

Платформа створена у співпраці з Microsoft International та Blue Cloud для розробки програмного забезпечення.

Цей крок являє собою першу цифрову платформу в Єгипті, яка надає освітні послуги в Інтернеті, і впровадить нову гібридну систему освіти, яка була запроваджена в масштабах всієї країни на новий навчальний рік. Це забезпечить студентам можливість легкого переходу між очними та онлайн-заняттями.

Платформа дозволить як викладачам, так і студентам застосовувати заходи соціального дистанціювання для боротьби з поширенням нового коронавірусу (COVID-19), а також забезпечить легке спілкування під час віртуальних занять.

Завдяки програмам Microsoft Teams викладачі зможуть створювати спільні навчальні класи, які сприятимуть ефективному та сучасному освітньому середовищу для студентів. Це також сприятиме інтеграції графіків навчання в кожному коледжі, що враховує нові заходи щодо академічного середовища.

Платформа також дозволить викладачам брати участь у заході та контролювати кількість кредитних годин, необхідних студентам для завершення своїх занять.

Одночасно облікові записи Office 365 будуть створені для всіх студентів та викладачів, щоб вони могли отримати повний спектр переваг, що надаються програмами та службами Microsoft.

На початку цього року Вища рада університетів схвалила пропозицію запровадити гібридну систему освіти, в якій студенти матимуть поєднання очних та онлайн-класів. Цей крок зменшить кількість студентів, присутніх у школах та університетах, водночас забезпечивши, щоб викладачі та університетська інфраструктура максимізували переваги нової системи.

Зміна гібридної системи освіти також спрямована на поступове перетворення студентів на навчання протягом усього життя. Є нажія, що цей крок підвищить якість єгипетських університетів, які також зможуть отримати вигоду від збільшення інвестицій у технології.

https://dailynewsegypt.com/2020/09/21/higher-education-ministry-launches-1st-e-learning-platform-for-egyptian-universities/

 

  1. Ангола підписала Меморандум про взаєморозуміння з Huawei

Xinhua Net

Ангола у середу підписала Меморандум про взаєморозуміння з компанією Huawei з метою вдосконалення процесу викладання та навчання в секторі вищої освіти країни.

Міністр вищої освіти, науки, технологій та інновацій Анголи Марія до Росаріо Самбо заявила, що підписання Меморандуму з провідним китайським виробником телекомунікаційного обладнання має велике значення для міністерства, яке вона очолює.

Меморандум з Huawei головним чином спрямований на покращення людського та інфраструктурного потенціалу підсистеми вищої освіти.

Меморандум зосереджений на вдосконаленні процесу викладання та навчання викладачів, а також на наданні можливості навчальним закладам мати службу навчання в секторі інформаційних та комунікаційних технологій, сказала міністр.

http://www.xinhuanet.com/english/2020-09/10/c_139358700.htm

 

  1. Нідерланди обіцяють додаткові 6 млн євро на підтримку освіти щодо COVID-19

Reliefweb

Нідерланди оголосили про новий додатковий внесок у розмірі 6 млн євро на підтримку освіти щодо COVID-19 з питань реагування на надзвичайні ситуації, реалізуючи програму Education Cannot Wait – ECW (“Освіта не може чекати”) . Обіцянку дала міністр закордонної торгівлі та розвитку Нідерландів Сігрід Кааг на засіданні Керівної групи ЕКВ.

Серед країн, що отримують вигоду від цієї підтримки, є Бангладеш, Демократична Республіка Конго, Ефіопія, Ірак, Кенія, Ліван, Лівія, Південний Судан, Танзанія та Замбія.

Підтримка фокусується на безперервності навчання та безпечному відтворенні навчальних закладів. Це включає забезпечення дистанційних методів навчання, програми прискореного навчання для тих, хто не пропустив навчання, а також допомогу суб’єктам освіти та системам у підготовці до повторного відкриття шкіл з належними заходами безпеки та фізичного дистанціювання.

На сьогоднішній день ECW виділив понад 60 мільйонів доларів як грант на реагування на надзвичайні ситуації у 35 країнах, де діти та молодь подвійно зазнають впливу пандемії та існуючих надзвичайних ситуацій та затяжних криз.

https://reliefweb.int/report/world/netherlands-pledges-additional-6-million-support-education-cannot-wait-s-covid-19

 

  1. Єгипет за 6 років інвестував в освіту 6,3 млрд доларів

ZAWIA

За останні шість років Єгипет інвестував в освітній сектор $ 6,3 млрд , заявив прем’єр-міністр Єгипту Мостафа Мадбулі.

Це оголошення було зроблено під час відкриття ряду освітніх проектів в Олександрії, в якому взяв участь президент Єгипту Абдель Фаттах Ель-Сісі.

Прем’єр-міністр вважає, що країні потрібно $ 6,3 млрд для створення 73 000 нових класів для вирішення проблеми переповненості державних шкіл.

В рамках стратегії розвитку освіти Єгипет прагне створити вісім сучасних технологічних університетів, 10 державних та приватних університетів та 100 нових коледжів.

Мадбулі також зауважив, що Єгипту вдалося побудувати Єгипетсько-Японський університет науки і техніки, що дозволить підвищити якості освіти.

https://www.zawya.com/mena/en/wealth/story/Egypt_invests_63bln_in_educational_sector_in_6_years-SNG_184744880/

 

  1. Освіта потребує збільшення інвестицій (Нігерія)

Vanguardngr

Виступаючи на Інтернет-конференції TECHISD 2020, віце-президент Нігерії, професор Ємі Осінбаджо та кандидат у віце-президенти Пітер Обі говорили, що уряду необхідно звернути увагу на освіту, тому що розвиток нації безпосередньо залежить від рівня освітніх інвестицій. Доповідачі вважають, що потрібно збільшити державне фінансування та запровадити спеціалізовані технологічні навчальні тренінги, які дозволять нігерійським студентам та молоді впевнено почуватися в країнах, що розвиваються, та вигідно конкурувати зі своїми іноземними колегами у науково-технічній галузі.

https://www.vanguardngr.com/2020/09/osinbajo-obi-agree-on-need-for-more-investment-in-education/

 

  1. Африка – лідер у проведенні досліджень з відкритим доступом

University World News

Африканські наукові установи активно підтримують відкритий доступ до досліджень, але все ж залишаються ключові питання про те, яким чином це може бути використано для підтримки майбутнього африканських вчених.

Провідний експерт з відкритого доступу, професор Кемерон Нейлон з Університету Куртіна, Австралія. зазначає, що кілька африканських установ, включаючи Кенійський університет  та Університет Венди в Південній Африці, увійшли до 100 найкращих університетів світу, що використовують політику відкритого доступу до досліджень.

За його словами, дані свідчать, що вже налічується досить багато подібних європейських, латиноамериканських та азіатських установ, але їх переважає кількість африканських, які працюють краще з точки зору забезпечення відкритого доступу.

Статистика показує значне розширення відкритого доступу на африканському континенті, особливо за останні вісім-дев’ять років.

“За останні 10-15 років ми спостерігаємо перехід від рівня відкритого доступу близько 10%, до глобального рівня відкритого доступу близько 50%, 60% і 70%”, – зазначив професор Нейлон.

Але хоча окремі африканські держави розглядаються як приклад впровадження політики відкритого доступу, Національний науковий орган Південної Африки ASSAf попередив про невизначеність та необхідність прийняття подальших рішень щодо застосування законів про конфіденційність результатів досліджень.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20201022064735635

 

  1. Литва надає африканським вченим безкоштовний доступ до електронних журналів

University World News

Литовський консорціум Electronic Information for Libraries – Електронна інформація для бібліотек (EIFL), мета якого – забезпечити доступ до цифрової інформації в бібліотеках країн, що розвиваються, домовилася про відмову від оплати за доступ до статей для 34 країн-партнерів, яка діятиме до грудня 2022 року. Крім того надаються можливості для науковців опублікувати свої статті за умови надання відкритого доступу до них.

Ця ініціатива, яка поширюється і на 15 африканських країн, є частиною Міжнародного тижня відкритого доступу, що відбувся 19-26 жовтня, з метою надання доступу до 111 світових наукових журналів.

Дослідники з Ботсвани, Республіки Конго, Кот-д’Івуару, Гани, Кенії, Лесото, Малаві, Намібії, Сенегалу, Судану, Танзанії, Уганді, Замбії та Зімбабве мають право на повністю безкоштовний доступ. Так само як і вчені з Албанії, Фіджі, Косово, Киргизстану, Лаосу, Мальдівів, Молдови, М’янми, Непалу та Північної Македонії.

EIFL сподівається, що ці особливі умови заохотять більше авторів подавати свої статті до World Scientific. Компанія базується в Сінгапурі і щорічно видає близько 600 нових назв, а також 140 журналів у різних областях, включаючи хімію, інформатику, економіку, фінанси та управління, інженерію, екологію, матеріалознавство, математику, медичні науки та науки про життя, і фізики.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=2020102019023062

 

  1. Заняття в університетах Ефіопії незабаром відновляться

Ефіопський уряд готується відновити роботу 45 державних університетів країни, оскільки закінчується блокування COVID-19, яке розпочалося в березні, незважаючи на те, що хвороба продовжує розширюватися по всій країні, а також зростає стурбованість соціальними розбратами та насильством.

Відновлення роботи державних університетів розпочнеться 2-9 листопада і спочатку буде дозволено приймати студентів випускних класів, яким довелося припинити навчання на останньому курсі через пандемію. Пізніше відвідувати заняття буде дозволено іншим студентам.

Приватні університети Ефіопії відкриються ц ті ж строки, що й державні.

Лія Тадессе, міністр охорони здоров’я Ефіопії, зазначила, що за умови вжиття всіх доступних запобіжних заходів усі навчальні заклади зможуть відновити заняття.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20201021203025367

 

  1. ІТ-лідери Африки відіграли найважливішу роль щодо навчання у надзвичайних ситуаціях

University World News

Початок пандемії COVID-19 призвів не лише до швидкої цифрової трансформації в африканському середовищі вищої освіти, але й підтвердив критичну роль, яку ІКТ та ІТ-дирекції відіграли для забезпечення безперервності навчання. Ці підрозділи очолювали питання створення інфраструктури, надавали навички викладачам та студентам та розглядали загрози кібербезпеки.

 

Асоціація африканських університетів (AAU), мережа з понад 400 університетів по всій Африці, 8 жовтня організувала віртуальну зустріч з директорами ІКТ з різних університетів, щоб обміркувати критичну роль кафедр ІКТ у переході на онлайн-навчання та розглянути, як вони можуть здійснити ребрендинг та ефективно реалізувати змішані моделі навчання та викладання.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20201021073509350

 

  1. Італія створює фонд вищої освіти з Африкою

University World News

Італія намагається налагодити партнерські стосунки з африканськими університетами через нещодавно створений італійський фонд вищої освіти з Африкою – Italian Higher Education with Africa Foundation  (IHEAF).

Представники шести італійських університетів  – Болонського університету, Міланського політехнічного університету, Університету Флоренції, Неаполітанський університет імені Федеріко II, Університет Падуї та Римський університет Ла Сапієнца запустили IHEAF 8 жовтня 2020 р.

“Міністерство освіти, університетів та досліджень Італії сприяло народженню нашого фонду, об’єднавши шість провідних італійських університетів з метою розробки спільної стратегії досліджень та розвитку щодо африканського континенту”, – сказав професор Еудженіо Гаудіо, президент IHEAF.

“… Італійські університети пропонують курси з усіх галузей знань і вважають, що міжнародна співпраця між університетами та науковими установами – це шлях до стійкого та рівноправного розвитку у всьому світі”, – додав Гаудіо.

До групи африканських університетів, які беруть участь у цій ініціативі, входять Католицький університет Камеруна, Університет Стратмора і Технічний університет Момбаси в Кенії, Сомалійський національний університет, Африканський науково-технічний інститут Нельсона Мандели та Університетський коледж охорони здоров’я та суміжних наук ім. Святого Франциска в Танзанії та Університет Мекель в Ефіопії.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20201020171854422

 

  1. Необхідно створити нову систему акредитації ВНЗ (Туніс)

University World News

Для зміцнення конкурентоспроможності та розвитку системи міжнародної якості університетів Туніс має створити систему їх акредитації. Акредитацію отримають тільки ті вищі навчальні заклади, які відповідають необхідним стандартам світового класу,

14 жовтня систему представила Ольфа Бенуда, міністр вищої освіти та наукових досліджень.

Міжнародні звіти, засновані на показниках ефективності, висвітлили слабкі місця у системі вищої освіти Тунісу. Згідно звіту Світового економічного форуму про глобальну конкурентоспроможність за 2019 рік країна посіла 69 місце із 141 країн щодо результатів досліджень та розробок; рівень безробіття складає 15,5%, Туніс знаходиться на  108 місці щодо навичок випускників, на 112 – щодо культури підприємництва, на 99 – повикладання критичного мислення та на 92 – по інноваційній спроможності.

Жоден туніський університет не увійшов до топ-100 університетів у світовому рейтингу.

Освітянська спільнота Тунісу підтримала створення нової системи акредитації.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20201019124411781

 

  1. Університет Кабо-Верде отримає новий кампус

University World News

У 2021 році очікується відкриття нового кампусу Університету Кабо-Верде – Universidade de Cabo Verde (Uni-CV), вартість будівництва якого складає 60 млн USD, що дозволить залучити більше місцевих  та іноземних студентів і дослідників до цієї острівної країни.

Будівництво нового університетського містечка фінансується урядом Китаю.

Заснований у 2006 році, Uni-CV згідно рейтингу Webometrics Ranking of World Universities.є четвертим найкращим університетом у португаломовних африканських країнах.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20201014082545654

 

  1. Нова стратегія вищої освіти та наукових досліджень (Судан)

University World News

Судан розпочав реалізацію розгорнутої стратегію вищої освіти та наукових досліджень на наступне десятиліття, яка зосереджена на сприянні соціально-економічного розвитку задля справедливості, рівності та академічної свободи.

Згідно з дослідженням «Вища освіта та наукові дослідження в Судані: сучасний стан та майбутній напрямок», в країні налічується 128 вищих навчальних закладів – з них 36 державних та 20 приватних, 53 приватні коледжі та 19 коледжів технічних університетів.

Ключові питань, які має вирішити стратегія, включають:

  • збільшення рівня зарахування на 20% для вікової групи з 17 до 21 року протягом наступних 10-15 років, при цьому особлива увага приділяється прийняттю студентів із недостатньо представлених груп, жінок та студентів з обмеженими можливостями.
  • збільшення кількості магістрів та докторантів на 30% та 20% відповідно для підготовки наукової та викладацької робочої сили для університетів.
  • забезпечення того, щоб державне фінансування вищої освіти становила 20% державних витрат протягом наступних трьох років (2021-23), та виділення протягом п’яти років 2% національного доходу на фінансування вищої освіти та наукової діяльності;
  • забезпечення якості освіти,
  • створення центрів передового досвіду:
  • розробка якісного навчального матеріалу:
  • створення національної інтегрованої інформаційної бази для наукових досліджень з метою забезпечення кращої координації у визначенні місцевих та національних дослідницьких пріоритетів та фінансування між різними установами.
  • створення центрів розвитку викладання та навчання в університетах та забезпечення отримання сертифіката про освіту в таких центрах як необхідної умови для призначення кандидата наук на посаду викладача на викладацькій посаді.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20201012161641862

 

  1. Марокко і Туніс укладають об’єднуються для вирішення спільних проблем

University World News

Міністерства вищої освіти та наукових досліджень Марокко та Тунісу оприлюднили план створення спільних лабораторій на суму 2,16 USD, посилення зв’язків  між університетами двох країн, взаємне визнання ступенів, підвищення рівня та академічної мобільності, та заохочення здобуття докторських ступенів.

Спільно буде реалізовано 30 дослідницьких проектів у галузі охорони здоров’я, відновлюваних джерел енергії та електроенергії, енергоефективності, водоочищення, навколишнього середовища та зміни клімату, людських та соціальних наук, штучного інтелекту та великих даних.

Ініціатива сприятиме вищій освіті для досягнення цілей сталого розвитку, оскільки університети Марокко та Тунісу можуть також створити нову модель віртуальних та фізичних міжуніверситетських містечок. Це дало б змогу об’єднати їхній досвід, платформи та ресурси для інтеграції цілей сталого розвитку в академічному та професійному розвитку та забезпечити спільні навчальні програми або модулі, що охоплюють різні наукові дисципліни щодо сталого розвитку.

План допоможе трансформувати сектори вищої освіти Марокко та Тунісу за допомогою мультидисциплінарної освіти, досліджень та підприємництва для забезпечення знань, навичок, ставлення та цінностей для нового покоління випускників.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20201005185420616

 

  1. Арабські держави приймають план виховання «освіченого» покоління

University World News

22 держави-члени Арабської ліги, яка включає 12 північноафриканських країн, прийняли систему розвитку освіти, спрямовану на створення високоякісних арабських систем освіти, які є передовими у галузі вищої освіти та наукових досліджень та нових інформаційно-комунікаційних технологій.

Рамки були затверджені 23 вересня під час віртуальної зустрічі арабських міністрів освіти.

Рамки ініціативи були розроблені арабським парламентом у співпраці з ЮНЕСКО, ісламською організацією освіти, науки та культури, що базується в Марокко (ISESCO), організацією освіти, культури та науки, що базується в Тунісі (ALECSO), Арабським бюро освіти. для країн Перської затоки, Союзу арабських університетів, Федерації арабських науково-дослідних рад, що базується в Судані, та Сектору соціальних питань, що базується в Єгипті, Ліги арабських держав.

Атта-ур-Рахман, лауреат премії ЮНЕСКО за науку і колишній генеральний координатор Постійного комітету з питань науково-технологічного співробітництва 57-державної Організації ісламського співробітництва, до складу якої входять 22 арабські держави, сказав Університетським світовим новинам: Структура повинна закликати університети спочатку мати контрактну систему призначення викладачів, з міжнародною оцінкою кожного викладача раз на два роки для забезпечення належних академічних стандартів.

“По-друге, університети повинні мати щонайменше 30% своїх річних бюджетів, відведених на дослідження та розробки (НДДКР), щоб вони стали справжніми науково-дослідними установами міжнародного рівня”, – сказала Атта-ур-Рахман.

“По-третє, університети повинні виділяти кошти на міжнародне патентування та винагороджувати викладачів за прикладні комерційно-орієнтовані дослідження. Нарешті, університети повинні заохочувати інновації та підприємництво шляхом встановлення міцних зв’язків з промисловістю та сільським господарством, а також шляхом створення великих технологічних парків та бізнес-інкубаторів “.

Алжирський математик, професор Садалла Бубакер-Халед, з вищої школи Еколь Нормале в Алжирі, Алжир, заявив University World News, що «арабська система розвитку освіти повинна передбачати способи перенаправлення студентів з традиційних та переповнених університетів, особливо в Північній Африці, на технічну та професійну освіту. для підвищення рівня працевлаштування молоді ».

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20201005201344845

 

  1. Підготовка до навчання конголезських студентів у Кот-д’Івуарі

University World News

Міністр вищої освіти Конго Бруно Жан-Річард Ітуа прийняв у Браззавілі делегацію Національного політехнічного інституту Кот-д’Івуару імені Фелікса Уфута-Буаньї для обговорення домовленостей щодо навчання конголезських студентів в університеті.

Понад 30 000 молодих конголезців, які склали бакалаврат, іспит після закінчення школи, мають право брати участь у конкурсному іспиті, організованому міністерством вищої освіти Конго, що надає їм можливість бути обраним до Національного політехнічного інституту Кот-д’Івуару та інших вищих навчальних закладів, повідомило агентство інформаційних технологій Центральної Африки (ADIAC).

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20200930103958421