11 квітня в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулась зустріч делегації Китайської національної космічної адміністрації (CNSA) на чолі з її віце адміністратором паном Тянь Юлонгом.
В перемовинах, предметом яких було започаткування співпраці КПІ з космічною сферою Китаю, взяли участь два перших секретаря Посольства КНР в Україні – пані Чжан Цзюй та пан Чжан Мін.
Делегацію зустрічали ректор університету М.З. Згуровський, проректор з міжнародних зв’язків С.І. Сидоренко, заступник проректора з наукової роботи Ю.М. Сидоренко, начальник відділу зовнішньоекономічної діяльності та координатор по співробітництву з Китайською Народною Республікою А.П. Шишолін, директор Інституту авіаційних та космічних систем І.В. Коробко.
Під час зустрічі ректор Михайло Захарович Згуровський охарактеризував гостям Космічну програму університету, її напрямки та реалізовані розробки. Він розповів, зокрема, про університетські наносупутники, про роботу університетських фахівців над створенням мікросупутників для дистанційного зондування Землі, про безпілотні літальні апарати та інше.
У свою чергу, Тянь Юлонг презентував учасникам зустрічі про діяльність і пріоритети Китайської національної космічної адміністрації (CNSA) та ініціював створити міжнародну відкриту університетську платформу у формі спільної лабораторії за участі КПІ ім. Ігоря Сікорського та 4-х університетів Китаю, які є учасниками крупних космічних програм і можуть стати партнерами КПІ у найближчому майбутньому.
КПІ ім. Ігоря Сікорського підтримав пропозицію від CNSA щодо створення такої платформи і запропонував, щоб зазначена пропозиція після ретельного вивчення і обговорення була включена до програми Шостого засідання українсько-китайської Підкомісії з питань співробітництва в галузі космосу Комісії з питань співробітництва між Урядом України та Урядом КНР, проведення якої заплановано на листопад 2019 року в Києві.
Таким чином КПІ ім. Ігоря Сікорського – за підтримки Посольства Китайської Народної Республіки в Україні, Китайської національної космічної адміністрації та Державного космічного агентства України – може стати важливим учасником Програми українсько-китайського співробітництва в космічній галузі.
Короткий фоторепортаж про візит представлено тут.