Візит Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Корея в Україні

Минулої п’ятниці, 10 березня 2017 року до КПІ ім. Ігоря Сікорського здійснив візит Й.В. Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні п. Лі Янг-Гу разом із секретарем Катериною Чорною.

Гостей у стінах головного корпусу тепло прийняло керівництво університету. Представниками ВНЗ на зустрічі виступили: ректор Згуровський М.З., проректор з міжнародних зв’язків Сидоренко С.І., заступник проректора з міжнародних зв’язків Поліщук Є.І. та начальник відділу зовнішньоекономічної діяльності Шишолін А.П.

Одразу після прибуття делегація вирушила на ознайомчу екскурсію до Державного політехнічного музею при КПІ ім. Ігоря Сікорського. Супроводжував пана Посла під час екскурсії проректор з міжнародних зв’язків, проф. С.І. Сидоренко. Знайомство з музеєм пройшло у дружній атмосфері та за традиціями університету завершилося фотографуванням, зокрема й у Відділі авіації і космонавтики.

Після прогулянки гості були запрошені до Зали переговорів. Розпочалася зустріч традиційно – зі слів вітання та вираження сторонами поваги одна одній. Михайло Захарович у лаконічній вступній промові окреслив стан розвитку відносин між двома країнами, зокрема про наявність програм подвійних дипломів з корейськими вищими навчальними закладами та активне співробітництво з компаніями Республіки Корея.

У свою чергу, пан Посол висловив вдячність за гостинність та теплий прийом. Говорячи про побудову так званої «creative economy» в Корейській Республіці, він відзначив великий потенціал, наявний в Україні, а також чималу роль КПІ ім. Ігоря Сікорського в науково-інноваційному розвитку країни. І тому важливим є укріплення партнерських відносин між Київською політехнікою та університетами й компаніями Республіки Корея.

Загалом предметом обговорення під час перемовин стали можливі шляхи співпраці між нашим університетом та Посольством Республіки Корея в Україні. Окреслені основні пріоритетні напрямки співробітництва, що складають обопільний інтерес. Сторони прийшли до висновку про необхідність подальших «тематичних» зустрічей, під час яких для пана Посла представники КПІ ім. Ігоря Сікорського презентували б поле діяльності університету по кожному з визначених напрямків. Особливий інтерес для делегації скали такі сфери як інформаційні технології, біотехнології, створення нових матеріалів, агросфера.

Не оминув увагою та словами подяки п. Лі Янг-Гу й участь університету у роботі над створенням Генерального плану – широкомасштабної платформи для економічного співробітництва між Україною та Республікою Корея.

Важливим результатом зустрічі стало вираження намірів щодо створення Українсько-Корейського центру науки, технологій та інновацій шляхом розширення вже діючого в університеті Українсько-Корейського навчального центру з інформаційних технологій. Значимість майбутнього центру полягає не лише в черговому кроці для розширення двосторонніх відносин, а й у тому, що він створить серйозну економічну основу для поглиблення українсько-корейських освітніх, наукових і промислових зв’язків на довготривалу перспективу.

Завершальною частиною візиту делегації Посольства Республіки Корея в Україні стала лекція для студентів та аспірантів від пана Посла на тему «Перспективи двосторонніх українсько-корейських відносин» та «Економічне чудо Кореї на річці Хан». Проведена вона була у майже урочистій атмосфері у Залі засідань Вченої Ради і забарвлена надихаючими лозунгами, на кшталт «Криза – це шанс для країни» та «Немає нічого неможливого!»

Короткий фотоогляд візиту можна переглянути за посиланням