4 вересня в Залі засідань Вченої ради КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулася урочиста церемонія вручення диплому «Почесний доктор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», мантії, бонета та пам’ятного знаку відомому польському науковцеві, ректору Варшавської політехніки Яну Шмідту.
Слід зазначити, що КПІ ім. Ігоря Сікорського та Варшавська політехніка мають давні дружні та історичні зв’язки. Досить символічно, що Київський політехнічний інститут і Варшавський політехнічний інститут були створені одним указом імператора Миколи ІІ від 30 січня 1898 р.
Протягом десятиліть наші університети будували свої стосунки як побратими, зараз наступає час, коли ці – традиційно плідні в минулому – відносини було відновлено та розвинуто. Тісні партнерські стосунки між КПІ ім. Ігоря Сікорського та Варшавською політехнікою особливо поглибились протягом останнього десятиліття.
19-20 червня 2006 р. ректор НТУУ «КПІ» М.З. Згуровський відвідав Варшавський технологічний університет, взяв участь у засіданні Сенату Варшавського технологічного університету, виступив з промовою перед професорсько-викладацьким складом. Під час перебування у Варшаві було підписано Договір про партнерство, співробітництво та науковий обмін між університетами, який дав потужний поштовх налагодженню тісної співпраці. Сторони домовились в рамках співробітництва в галузі освіти, наукових досліджень, інноваційної діяльності, академічних і культурних обмінів з 2007 р.:
а) проводити щорічні зустрічі представників ректоратів та експертів університетів-партнерів для розробки робочих програм співробітництва та аналізу їх виконання;
б) організовувати кожні два роки по черзі у Варшаві та Києві наукові конференції, семінари для обміну результатами новітніх наукових досягнень та підтримки спільних наукових, науково-методичних робіт, проектів;
в) організовувати щорічно (по черзі) літні студентські школи з тематики, визначеної університетами-партнерами, що сприятиме зближенню та посиленню мобільності студентів.
Перелік візитів, семінарів, лекцій, літніх шкіл, стажувань, академічних обмінів, форумів, спільних наукових програм, спортивних та культурних заходів, які було проведено університетами-партнерами за останні 10 років є досить об’ємним.
Варто відзначити, що Варшавська політехніка разом з Польською освітянською фундацією “Перспективи” стала одним із організаторів створення “Українсько-Польського центру” в КПІ ім. Ігоря Сікорського, а також ініціатором проведення форумів “Україна-Польща”, які стали традиційними.
У квітні 2017 р. в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся вже третій Форум ректорів вищих технічних навчальних закладів України та Республіки Польща, який цього разу було присвячено розгляду проблем інтеграції освіти, науки та інновацій в контексті співпраці українських і польських технічних університетів.
КПІ ім. Ігоря Сікорського високо цінує внесок керівництва Варшавської політехніки у розвиток співпраці між нашими університетами.
У листопаді 2007 р звання «Почесний доктор НТУУ «КПІ», було присвоєно ректору Варшавського технологічного університету проф. Владзімежу Курніку.
З березня 2012 року Варшавську політехніку очолює професор Ян Шмідт.
Ян Шмідт – не лише визначний організатор освітньо-наукової діяльності, але і відомий вчений в галузі мікроелектроніки та оптоелектроніки. Закінчивши У 1976 році факультет електроніки та інформаційних технологій Варшавської політехніки, він залишився там і здолав усі сходинки академічної кар’єри від аспіранта до очільника університету.
Тож з огляду на визначні наукові досягнення та вагомий особистий внесок Яна Шмідта у розбудову співробітництва Варшавської політехніки та КПІ ім. Ігоря Сікорського і, загалом, вишів Республіки Польщі та України, 16 лютого 2017 року Вчена рада КПІ ім. Ігоря Сікорського ухвалила рішення про відзначення його діяльності і присвоєння йому звання «Почесний доктор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
Після закінчення церемонії професор Шмідт прочитав присутнім номінаційну лекцію, присвячену реформуванню системи науки та вищої освіти Польщі.
Короткий фоторепортаж про подію можна переглянути за посиланням.