Європейська комісія запустила 10 пілотних проєктів щодо європейських ступенів

31 січня Європейський комісар з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді Марія Габріель запустила 10 проєктів Еразмус+, які фінансуються для тестування нових форм транснаціональної співпраці між закладами вищої освіти, як зазначено в Європейській стратегії для університетів (European Strategy for Universities), оприлюдненій на початку 2022 року.

Шість з цих проєктів мають на меті протестувати та сприяти видачі єдиної загальноєвропейської позначки про ступінь, яка є сертифікатом для студентів, які закінчили спільні програми ЗВО, встановлені відповідно до європейських критеріїв.

Інші чотири проекти дозволять таким об’єднанням, як “Європейські університети”, започаткувати нові форми співпраці, включаючи можливе надання цим об’єднанням європейського правового статусу.

З повною інформацією про 10 проектів можна ознайомитися тут.

У проекті беруть участь наступні альянси Ініціативи європейських університетів: 4EU+, Arqus, CHARM-EU, CIVIS, EC2U, ECIU, EELISA, ENHANCE, ENLIGHT, EPICUR, EU-CONEXUS, EUt+, EUTOPIA, Film-EU, NEUROTECH EU, SEA-EU, UNA Europa, UNITA, Unite! і YUFE.

“Заклади вищої освіти з 21 альянсу європейських університетів беруть участь у дослідженні спільної європейської позначки дипломів. Університети з трьох європейських альянсів (ECIU, EUt+, UNITA) вивчатимуть можливий європейський правовий статус для свого альянсу на додаток до UniGR (Université de la Grande Région)”, – йдеться в прес-релізі Європейської комісії.

Джерело: https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20230208101443382