Жовтень 2022 р. – СНД

ОГЛЯД
ринку освітніх послуг країн СНД
Жовтень 2022 р. 

РЕСПУБЛІКА КАЗАХСТАН

  1. Два наносупутники КазНУ запустили в Туркестані

Два ультрасучасні наносупутники Казахського національного університету імені аль-Фарабі були запущені у верхній шар атмосфери за 50 кілометрів від Туркестану. Це експериментальне випробування відбулося в рамках відкриття освітнього хаба UniSat спільно з Казахстан-UNICEF.

КазНУ ім. аль-Фарабі на своєму рахунку має два запущені наносупутники серії al-Farabi. Другий наносупутник, запущений 2018 року компанією Ілона Маска SpaceX, донині працює в штатному режимі.

Супутники UniSat запущені в атмосферу – це інженерні моделі, які проходять випробування. Раніше вони були випробувані в Алматинській області, Навоїйській області Узбекистану. Вчені КазНУ, удосконалюючи проєкт, у майбутньому планують запустити в космос супутник UniSat. Кластер інжинірингу та наукомістких технологій КазНУ має в своєму розпорядженні спеціалізоване дослідницьке обладнання для проведення прикладних і фундаментальних досліджень у галузі космічних технологій, дистанційного зондування Землі, а також розробки наносупутників.

Джерело інформації: https://www.kaznu.kz/ru/3/news/one/28946/

  1. Співробітництво у сфері освіти обговорили представники країн-учасниць СНД в Астані

Питання співпраці у сфері освіти обговорили представники країн-учасниць Співдружності Незалежних Держав.  Засідання Ради в галузі освіти пройшло під головуванням Міністра освіти Республіки Казахстан за участю представників Таджикистану, Киргизстану та Вірменії.

Учасниками засідання були розглянуті питання діяльності базових організацій держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав, забезпечення якості освіти, підготовки кваліфікованих робітничих фахівців, розвитку національних систем атестації.

Джерело інформації:
https://www.gov.kz/memleket/entities/edu/press/news/details/435427?lang=ru

  1. Перспективи поліпшення якості медичної освіти

У рамках візиту делегації Таджицького державного медичного університету (ТДМУ) ім. Абуалі ібні Сіно (Авіценни) до КазНУ імені аль-Фарабі відбулося обговорення подальших перспектив співробітництва двох університетів у галузі розвитку освіти, а саме – академічний обмін студентами, викладачами, а також дводипломну освіту.

До теперішнього часу ТДМУ укладено договори з більш ніж 150 зарубіжними університетами, підписано меморандуми щодо всебічного співробітництва з вишами України, Німеччини, Литви, Казахстану.

Джерело інформації: https://www.kaznu.kz/ru/3/news/one/28978/

РЕСПУБЛІКА ТУРКМЕНІСТАН

  1. Участь Туркменістану у Генасамблеї Асоціації вишів Прикаспійських країн

Представники вишів Туркменістану, Казахстану, Ірану, Азербайджану взяли участь у XXIV Генеральній асамблеї Асоціації університетів і науково-дослідницьких центрів Прикаспійських країн (АУПС), яка пройшов на початку жовтня на базі Калмицького державного університету ім. Б. Б. Городовикова в рамках II Каспійського економічного форуму.

Порядок денний – обговорення аспектів освітнього, наукового та культурного співробітництва.

Джерело інформації:
https://turkmenportal.com/blog/52457/turkmenistan-primet-uchastie-v-genassamblee-associacii-vuzov-prikaspiiskih-stran

  1. До вишів Туркменістану у 2022 році прийнято 14 тисяч 964 студенти

14 тисяч 964 студенти були прийняті у 2022 році до вищих навчальних закладів Туркменістану.

Таким чином, порівняно з минулим роком кількість першокурсників вишів збільшилася на 2 тисячі 722 особи.

Джерело інформації:
https://turkmenportal.com/blog/52779/v-vuzy-turkmenistana-v-2022-godu-prinyato-14-tysyach-964-studenta

  1. Для трьох ашхабадських вишів було організовано майстер-класи з вивчення італійської мови

Під час Тижня культури Європейського Союзу в Туркменістані для трьох ашхабадських вишів були організовані майстер-класи з вивчення італійської мови.

У майстер-класах узяли участь студенти та викладачі Міжнародного університету гуманітарних наук і розвитку, Туркменського державного університету імені Махтумкулі та Туркменського національного інституту світових мов імені Довлетмаммета Азаді.

‘Під час заходу було обговорено інноваційні, включно з оригінальними, методи навчання італійської мови, а також відбулася подальша дискусія за матеріалами позанавчального лекційного заняття від носія мови.

Джерело інформації:
https://turkmenportal.com/blog/53405/dlya-treh-ashhabadskih-vuzov-byli-organizovany-masterklassy-po-izucheniyu-italyanskogo-yazyka 

РЕСПУБЛІКА АЗЕРБАЙДЖАН 

  1. Делегація з Казахстану перебуває з візитом в Азербайджані

Делегація одного з провідних загальноосвітніх навчальних закладів Казахстану “Назарбаєв Інтелектуальні школи”, перебувала з візитом в Азербайджані. .

Під час зустрічей було обговорено перспективи подальшої співпраці “Назарбаєв Інтелектуальної школи” з місцевими загальноосвітніми установами, підкреслено важливість обміну досвідом. Гості отримали детальну інформацію про проєкти “STEAM” і “Цифрові навички”, що реалізуються в загальній освіті Азербайджану.

На зустрічі делегація Казахстану висловила зацікавленість у взаємній співпраці з Інститутом освіти АР.

Джерело інформації: https://edu.gov.az/ru/news-and-updates/19151-1

  1. У Баку відбудеться офіційне відкриття IT-Academy

За підтримки Міністерства науки і освіти та Міністерства економіки відбувся офіційний захід відкриття IT-Academy.

На заході виступили представники Міністерства науки і освіти, Міністерства економіки, генеральний директор Міжнародної школи програмування і математики “Алгоритміка”, а також співробітники “Baku Steel Company”, Агентства розвитку малого та середнього бізнесу (KOBİA) і Азербайджанського державного університету нафти і промисловості (АДУНП), які є партнерами IT-Academy.

У другій частині заходу провідні IT-фахівці поділяться своїми знаннями та досвідом у сфері IT і провели дискусії за темами “Кар’єра з нуля: як новачкові потрапити в IT” і “Перспективи розвитку IT в Азербайджані”.

 У рамках заходу також відбулася презентація курсів IT-Академії, учасникам надано детальну інформацію.

Джерело інформації: https://edu.gov.az/ru/news-and-updates/19135-1

  1. Зустріч із представником Університету миру ООН

У жовтні заступник міністра науки і освіти Мухтар Мамедов зустрівся з головою Постійної місії спостерігачів Університету миру ООН у Женеві Давидом Фернандесом Пуяною.

На зустрічі було обговорено перспективи подальшого розвитку двостороннього співробітництва у сфері освіти.

Джерело інформації: https://edu.gov.az/ru/news-and-updates/19081-1

  1. Зустріч Міністра науки та освіти Азербайджана

В жовтні міністр науки і освіти Азербайджангу Емін Амруллаєв зустрівся з генеральними секретарями та представниками Національної комісії у справах ЮНЕСКО африканських країн у рамках програми нарощування потенціалу, спільно організованої Національною комісією Азербайджанської Республіки у справах ЮНЕСКО та університетом АДА.

На зустрічі було обговорено поточні відносини співробітництва з ЮНЕСКО та африканськими країнами у сфері освіти, діяльність Азербайджану в досягненні цілей сталого розвитку та  успішний досвід Азербайджану в галузі освіти.

Джерело інформації: https://edu.gov.az/ru/news-and-updates/19039-1

  1. Міністр науки і освіти зустрівся з ректором Бількентського університету

            У жовтні  міністр науки і освіти Емін Амруллаєв зустрівся з новопризначеним ректором Бількентського університету Туреччини Куршатом Айдоганом.

Під час зустрічі було обговорено перспективи співпраці між вищими навчальними закладами Азербайджану та Бількентським університетом Туреччини

Джерело інформації: https://edu.gov.az/ru/news-and-updates/19036-1