Covid-19: менше 25% співробітників вважають повернення до занять в кампусах безпечним

Видання Times Higher Education оприлюднило  результати глобального опитування, проведеного на початку вересня в 10 країнах серед, у якому взяли участь 1200 викладачів та керівників ЗВО з усього світу щодо безпечності і проблем, пов’язаних з відновлення очного навчання.

Більшість опитуваних  виявили занепокоєння тим, що відкриття університетів може спричинити сплески інфекцій, а на перше місце ставляться фінансові проблеми.

Менше ніж кожний четвертий респондент почувається безпечно повертаючись до роботи в університеті, оскільки пандемія коронавірусу продовжує поширюватися.

Переважна кількість опитуваних представляли Великобританію, де 2020/21 навчальний рік лише розпочинається. Відповіді британців не відрізняються від загальних результатів, 58 % з них заявили, що не почуваються в безпеці, повертаючись на роботу в кампусах.

Дебати щодо безпеки відновлення роботи кампусів у Великобританії досягли апогею після того, як урядова Науково-консультативна група з надзвичайних ситуацій попередила про “значний ризик” того, що відновлення відкриття університетських містечок може посилити рівень захворюваності COVID-19.

Результати британського опитування виявили незадоволення насамперед урядом, а не керівниками освітнього сектора, вказуючи на “відсутність ясності з боку уряду”, що “робить дуже складним планування відновлення роботи кампусів, і з початком навчання буде занадто пізно вирішувати управлінські проблеми”.

Джерело інформації