Спільні інновації – основне завдання університетів

8 березня оприлюднено новий звіт Асоціації європейських університетів “Роль університетів в регіональних інноваційних екосистемах”The Role of Universities in Regional Innovation Ecosystems. Головний його висновок: європейські університети, щоб використовувати і розвивати свої знання у співпраці з зовнішнім світом, повинні прийняти зміни і продовжувати створювати альянси з інноваційними компаніями та незалежними дослідницькими групами.

Дослідження показує, як університети та їхні партнери в регіональних інноваційних системах можуть і повинні об’єднати зусилля “для створення мостів через інституційні та дисциплінарні межі, пошуку нових форматів співпраці та просторів для вирішення спільних проблем і формування власних змін своєї ролі у цьому процесі””.

Підкреслюється, що університети здатні краще охопити суспільний та технологічний розвиток, включаючи кліматичні зміни, глобалізацію та впровадження цифрових технологій, одночасно заохочуючи інновації.

Цей звіт свідчить про те, що успіх виникає тоді, коли університети та їхні партнери з самого початку дозволяють викликам, ідеям та рішенням бути спільним проектом: “Це можна зробити за допомогою студентських стартапів, проектного навчання або реального довгострокового співробітництва з промисловістю”.

Фабьєн Гатьє, керівник відділу інноваційних екосистем Генерального директорату Європейської Комісії з досліджень та інновацій вважає, що “ЄС має відігравати велику роль через фінансування, регулювання або підтримку інноваційних екосистем”, працюючи над тим, щоб прибрати інноваційні бар’єри на національному і регіональному рівнях та в межах ЄС.

Вона повідомила, що нинішній пілотний проект Європейської ради по інноваціях, що перевіряє зазначену концепцію, вже підтримує новаторів, підприємців, невеликі компанії і дослідників, виділивши на 2018-2020 рр. 2,7 млрд. € для фінансування 5 000 малих і середніх підприємств.

Починаючи з квітня, цей пілотний проект Європейської ради по інноваціях, який охоплює період від виникнення ідей до передкомерційної фази, буде відкритим для фінансування пропозицій від університетів.

Джерело інформації