Чи з’являться в Єгипті філії міжнародних університетів?

Минулого місяця міністр вищої освіти і наукових досліджень Єгипту Халед Абдул Гафар заявив, що до 2020 року в новій столиці, приблизно в 30 милях (50 км) на схід від Каїра, будуть побудовані вісім «міжнародних університетів», додавши, що до проекту долучаться освітні установи з США, Великобританії, Угорщини, Канади, Швеції та Франції.

Але поки що невідомо, чи всі вісім університетів вже підписали угоди з урядом.

Міжнародні експерти поставили під сумнів, чи зможе уряд Єгипту досягти своєї мети, попередивши, що такий крок буде представляти значний  репутаційний ризик для залучених установ.

Міністр сказав, що нові університети покращать систему освіти в Єгипті, “оскільки вони будуть кваліфікувати випускників на міжнародному рівні”.

Минулого року уряди Великобританії та Єгипту підписали угоду, яка дасть змогу полегшити університетам Великобританії створювати філії у цій північноафриканській країні. Угода слідувала в руслі нового закону Єгипту, спрямованого на зменшення адміністративного тягаря при створенні зарубіжних форпостів.

Крістофер Девідсон, експерт з Близького Сходу та співробітник Королівського інституту об’єднаних служб заявив, що іноземним університетам, ймовірно, буде дуже добре працювати в Єгипті, зважаючи на відсутність браку студентів та наявність потенційних зв’язків з місцевими університетами та іншими культурними центрами.

Проте він додав, що  існує “дуже великий ризик … що репутація цих інституцій може бути заплямована, оскільки вони будуть піддані критиці щодо ведення бізнесу з безсоромним авторитарним режимом, який пов’язують з вбивством вченого з  Кембриджа Джуліо Реджені, режимом, який до цього часу не продемонстрував свою повагу до академічної свободи”.

Аршин Адіб-Могаддам, професор глобальної думки та порівняльної філософії Лондонського університету SOAS, зазначив, що успіх і життєздатність таких проектів будуть досить обмеженими.

У жовтні минулого року Університет Ліверпуля, враховуючи негативні настрої вчених і студентів, оголосив про відмову від планів відкриття філії в Єгипті.

Наразі в Єгипті існує всього одна міжнародна філія, аванпост Берлінського технічного університету в місті Ель-Гуна.

Джерело інформації