Візити до НТУУ “КПІ” на межі весни і літа

1. ыы1 червня НТУУ «КПІ» відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Південно-Африканської Республіки в Україні Христиан Альбертус Бассон.

Його супроводжували Перший секретар Посольства ПАР в Україні Вішвонт Мунлченд Бадал і радник з питань економіки та туризму Посольства Олександр Охріменко. У візиті також узяв участь начальник Відділу Підсахарської Африки МЗС України Рустам Аджар.

Учасники зустрічі обговорили потенціал співпраці КПІ з вишами, науковими установами та підприємствами, які працюють в реальній економіці ПАР. Особливу увагу було приділено потенціалу співпраці в науковому забезпеченні роботи атомної енергетики та в аерокосмічній галузі. Також досягнуто домовленостей про подовження контактів і вивчення можливостей налагодження академічних обмінів і організації навчання за програмами подвійного диплома між КПІ та університетами ПАР.

1. Інститут енергозбереження і енергоменеджменту НТУУ «КПІ» і кафедра морського бізнесу і логістики Університету м. Бремен (Федеративна Республіка Німеччина) уклали Меморандум про взаєморозуміння.

«Меморандум, який щойно було підписано, є одним із базових документів в організації співпраці наших двох університетів і створення консорціуму для підготовки великого проекту «EnergyWare – Енергетична ефективність складських приміщень у ланцюгах морських поставок» для участі в програмі Європейського Союзу «Горизонт 2020», – наголосив перед церемонією підписання директор Інститут енергозбереження і енергоменеджменту професор Сергій Денисюк.

1. 24-27 травня в НТУУ «КПІ» перебувала делегація Департаменту науки і техніки та Академії наук провінції Шаньдун Китайської Народної республіки.

Метою візиту стало обговорення ходу виконання раніше укладеного у жовтні 2015 року договору, відкриття Китайсько-Української акустичної лабораторії, обговорення питання стратегічного науково-технічного співробітництва між Академією наук провінції Шаньдун та НТУУ «КПІ», а також визначення напрямів подальшого співробітництва в області біотехнологій, нових матеріалів, енергетики та екології.

27 травня в залі Адміністративної ради відбулася церемонія підписання документів про співпрацю окремих структурних підрозділів НТУУ «КПІ» і Академії наук провінції Шаньдун: меморандуму про створення спільної лабораторії з Інститутом біології та хіміко-технологічним факультетом в області розробки та виробництва електрохімічних сенсорів; угоди про створення спільної лабораторії між Шаньдунским Центром аналізу та тестування і факультетом бiотехнологiї i біотехніки в області розробки біотехнологій контролю забруднення навколишнього середовища; угоди про науково-технічне співробітництво між Інститутом нових матеріалів та факультетом бiотехнологiї i біотехніки; угоди про стратегічне співробітництво між Адміністрацією зі справ іноземних експертів провінції Шаньдун та НТУУ «КПІ»; протоколу про наміри щодо створення аналітичного базису для прийняття рішень в області управління науковою діяльністю організацій КНР; протоколу про створення спільної лабораторії між Інститутом автоматики та Особливим конструкторським бюро «Шторм» в області дослідження та розробки технологій створення підводного робота; Положення про спільну лабораторію з гідроакустики, що створена Інститутом Океанографічного приладобудування та Особливим конструкторським бюро «Шторм».

1. 20 травня в НТУУ «КПІ» відбулися збори зі створення Наглядової ради Благодійного фонду «Національний центр Сікорського».

Участь у них взяв третій Президент України Віктор Ющенко.

1. 20 травня Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» відвідав Голова Державного космічного агентства України Любомир Сабадош.

Учасники зустрічі обговорили також проблеми фінансування галузі та окремих космічних проектів, які реалізуються вітчизняними промисловими підприємствами і науковими колективами. Окремо було порушене питання необхідності популяризації кожного вдалого кроку в напрямку відродження космічного потенціалу держави і ширшого ознайомлення співвітчизників зі здобутками українських науковців.