Які зміни в університетах очікують студенти в майбутньому?

У 2020–2021 роках були проведені опитування у 55 консультаційних фокус-групах, в яких брали участь 741 респондент з усього світу, з питань бачення студентами розвитку університетів і можливі сценарії розвитку вищої освіти у період до 2050 р. Опитування проводилось в рамках проєкту, організованого «Всесвітньою конференцією ЮНЕСКО з питань вищої освіти 2022» та «Міжнародним інститутом вищої освіти ЮНЕСКО в Латинській Америці та Карибському басейні».

У рамках проєкту проводились і консультації з експертами з питань вищої освіти та громадськістю, в яких протягом 2021 року брали участь понад 1200 людей зі 100 країн.

Результати опитування засвідчили, що найбільшими пріоритетами, які визначатимуть розвиток вищої освіти, є реформування кампусів, академічна мобільність, створення освітніх середовищ, зміна клімату, вплив потреб ринку праці на вищу освіту, перспективи розвитку штучного інтелекту, глобальні процеси, пов’язані з місцевими громадами.

Висновком зазначених опитувань та консультацій у фокус-групах стало те, що основним пріоритетом для вищої освіти є зв’язки у всіх сферах. Учасники більше не розглядали вищу освіту як систему сформовану лише інституціями, а як систему зі створення шляхів навчання. Крім того, зазначалось, що глобальні процеси мають бути пов’язані з місцевими громадами.

Студенти прагнуть завдяки освіті стати кращими комунікаторами та співробітниками, щоб бути успішними в технологічно взаємопов’язаному світі, де навчання відбувається протягом усього життя. Бажаючі матимуть можливість постійно вдосконалювати свої навички, щоб залишатися актуальними на ринках праці, які постійно змінюються. Учасники опитування визнають свою роль у структурах вищої освіти, оскільки вони прагнуть стати кращими студентами та служити глобальним і місцевим спільнотам.

Джерело інформації:
https://www.universityworldnews.com/post.php?story=2022012509225275