Проєкти співпраці КПІ ім. Ігоря Сікорського в межах Альянсу університетів міст-побратимів м. Гуанчжоу (Китай)

Міста Київ та Гуанчжоу (Китайська Народна Республіка) є містами-побратимами і 2 грудня 2020 року КПІ ім. Ігоря Сікорського було прийнято до Альянсу університетів міст-побратимів м. Гуанчжоу (Альянс GISU) (https://forea.kpi.ua/alyans-universytetiv-mist-pobratymiv-m-guanchzhou-z-optymizmom-krokuye-u-majbutnye-pryyednujmos-do-spivpraczi/).

На сьогодні тринадцять членів Альянсу представляють дванадцять країн та населення понад 34 мільйони у представлених містах-побратимах. Завдяки загальній кількості студентів, яка складає близько 400 000 осіб, та 36 000 викладачів, велике різноманіття освітніх і науково-освітніх програм учасників Альянсу можуть отримати визнання у світі. Місія Альянсу GISU полягає у залученні та використанні ресурсів членів Альянсу у тісній співпраці для сталого розвитку їх рідних міст (http://gisu.gzhu.edu.cn/ABOUT_GISU/Brochure.htm).

Протягом 2021 року КПІ ім. Ігоря Сікорського проявив себе як активний учасник в різних напрямах діяльності Альянсу. У зв’язку з переходом на дистанційну форму навчання не вдалося взяти участь у студентському конкурсі міських інновацій та мистецькому конкурсі. Але була взята активна участь в інших різновидах діяльності Альянсу:

  • Академія цифрових технологій і підприємництва – з квітня 2021 р. учасники Академії представили п’ять власних програм. Міжнародні онлайн заходи були підготовлені Університетом м. Падуя (Італія), Західним Сіднейським університетом (Австралія) та КПІ ім. Ігоря Сікорського (Україна). Три програми нашого університету отримали схвалення від учасників і Секретаріату Альянсу. Вебінари були підготовлені представниками факультету менеджменту та маркетингу і теплоенергетичного факультету спільно зі закордонними партнерами з університетів Республіки Португалія. Зустрічі проходили з використанням платформи Zoom у вигляді двогодинних інтерактивних вебінарів або лекцій (https://icd.kpi.ua/?p=9736).
  • Пошуково-дослідницькі проєкти – представники КПІ ім. Ігоря Сікорського взяли участь у проєкті на тему «SMART cities / Tourism» і в проведеному 28 жовтня 2021 р. міжнародному вебінарі, що був організований Центром соціальних досліджень Університету Коїмбри (Португалія) у співпраці з Університетом Квебеку в Монреалі (Канада), Університетом Західного Сіднея (Австралія), Університетом Падуї (Італія), Університетом Гуанчжоу (Китай) з подальшими планами проведення у 2022 році міжнародної конференції та світового форуму.
  • На щорічній звітній конференції Альянсу GISU в листопаді 2021 року було визнано значний внесок КПІ ім. Ігоря Сікорського та запропоновано участь у розробці та супроводі інформаційної платформи взаємодії учасників Альянсу GISU.

На 2022 р. у членів Альянсу GISU масштабніші плани:

  • майже в 4 рази збільшилася кількість запропонованих програм в межах Академії цифрових технологій і підприємництва. Зокрема від КПІ ім. Ігоря Сікорського подано в три рази більше програм;
  • вдвічі розширився перелік перспективних напрямів пошуково-публікаційних проєктів (штучний інтелект; підприємництво; туризм/розумні міста; інтелектуальні технології; науки про життя; альтернативна енергетика; передові фінансові технології; матеріалознавство).
  • тривають пошуки спонсорів для проведення міжнародних конкурсів міських інновацій, літніх шкіл, мистецьких конкурсів.

Співучасть в Альянсі університетів міст-побратимів м. Гуанчжоу сприятиме реалізації стратегії інтернаціоналізації нашого університету, покращення позицій у міжнародних рейтингах, підвищенню кваліфікації співробітників, розширенню міжнародних зв’язків і надасть можливість зініціювати перспективні пошуково-публікаційні проєкти.

Запрошуємо заповнити форму для приєднання до конкурсу пошуково-публікаційних проєктів https://icd.kpi.ua/?p=10419.