Українські студенти, які отримали притулок у Канаді, вирішують проблеми навчання спільно з університетами та місцевою владою

У найбільшій канадській провінції, Онтаріо, багато українських студентів, які через війну вимушено виїхали до Канади. Вони стикаються з необхідністю платити за навчання як іноземні студенти, а не як місцеві, та сплачувати інші університетські збори, оскільки вони не класифікуються як біженці.

Через відсутність відповідних нормативних актів, українські студенти повинні платити за навчання до 50 000 канадських доларів (37 160 доларів США) на рік. Для українських біженців діє Канадсько-українська програма “Дозвіл на екстрену подорож” (CUAET), в рамках якої майже 250 000 українців отримали притулок у Канаді. Ця програма передбачала одноразову грантову допомогу в розмірі 3000 канадських доларів на дорослого і 1500 канадських доларів на кожну дитину віком до 17 років, доступ до охорони здоров’я, а також безкоштовний доступ до початкової та середньої освіти.

Виконавчий директор Конґресу Українців Канади Ігор Михальчишин зазначив, що адміністрації університетів повинні вчинили правильно, проявити співчуття і визнати ситуацію коли студенти не в змозі платити непомірні міжнародні збори, оскільки вони втікають від війни.

За відсутності загальнодержавного законодавства, яке б визначало розмір плати за навчання, різні провінції Канади прийняли різні режими оплати. В основних провінціях відповідальність за встановлення плати за навчання лежить на місцевих органах влади. Чотири західні провінції, в яких разом проживає 60% української діаспори, близько 1,35 мільйона осіб, оголосили, що починаючи з вересня студенти CUAET платитимуть за навчання за внутрішніми тарифами.

Уряд провінції Саскачеван у травні оголосив про створення фонду в розмірі 400 000 канадських доларів для покриття міжнародних витрат на навчання студентів CUAET в цій провінції, щоб вони платили за тією ж ставкою, що й місцеві студенти.

Підтримують навчання окремих студентів і різні фонди, зокрема Temerity Foundation, що базується в Торонто.

Джерело інформації: https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20230601205017370