Міжнародні студенти потребують допомогу у працевлаштуванні

За останні роки кількість міжнародних студентів стрімко зросла. Згідно зі звітом ОЕСР (Організація економічного співробітництва і розвитку), у 2019 році було 6,1 мільйона студентів за міжнародними програмами.

Хоча COVID-19 уповільнив міжнародну студентську мобільність, у 2021 році було зафіксовано стабільне зростання. Наприклад, у Сполученому Королівстві, було майже 250 000, а в Австралії було майже 360 000 іноземних студентів.

Для університетів вкрай важливим є створення сприятливого та безпечного навчального середовища для міжнародних студентів, що повинно забезпечити ним досягнення успіху не лише в навчанні, а й покращити можливості працевлаштування та подальшу кар’єру. Водночас студенти з Південної Азії стикаються з бар’єрами, пов’язаними з їх розвитком і покращенням умов підвищенням для працевлаштування.

Іноземні студенти обирають університети для навчання у Великій Британії, оскільки вони вважають, що вони отримають підтримку у кар’єрі (82%) і покращать свої навички працевлаштування (92%) за допомогою різноманітних програм. Однак лише 52% висловили задоволення від рівня підтримки з боку університетів.

Стандартизовані послуги для кар’єрного росту, такі як загальна перевірка резюме та навички проходження співбесід, які пропонуються студентам в Австралії та Великобританії, вважаються недостатніми для міжнародних студентів.

Крім того, існують бар’єри, пов’язані урядовою політикою щодо візових обмежень та особливостями підбору персоналу з боку роботодавців. Зокрема міжнародні студенти відчули, що їхній візовий статус і етнічне походження впливають на рішення роботодавців з найму.

У зв’язку з цим, офіси кар’єри в університетах можуть проводити семінари з розвитку кар’єри для іноземних студентів, щоб допомогти їм зрозуміти  кар’єрні цілі, прогалини та стратегії для досягнення успішних результатів у працевлаштуванні. У свою чергу, політики повинні розробити візові умови для іноземних студентів, які стосуються їхніх трудових прав, а також  інформувати роботодавців про ці зміни.

Джерело інформації:
https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20230523135802421