Казахський національний університет імені аль-Фарабі націлений увійти в число провідних вузів світу. Такі університети визначають розвиток своїх країн і цілих регіонів, забезпечують кадрами ключові галузі і сфери провідних економік. Про це сказав ректор університету на звітній зустрічі перед населенням.
Ректор докладно розповів про напрямки діяльності університету, його здобутки та стратегічні завдання, що стоять перед багатотисячним колективом вчених, викладачів і студентів. Було відзначено, що КазНУ цілеспрямовано слід курсу трансформації в дослідницький університет світового рівня. Цього року університет в черговий раз просунувся вперед в міжнародному рейтингу QS і зайняв 220-е місце серед кращих вузів світу. З країн СНД в цю групу увійшли тільки два вузи – КазНУ і МДУ імені Ломоносова.
«КазНУ активно працює над підвищенням своєї міжнародної конкурентоспроможності та рішенням завдання, поставленого Главою держави щодо входження в Топ-200 кращих вузів світу. 90 відсотків освітніх програм університету успішно акредитовано міжнародними агенціями із забезпечення якості. Ряд освітніх програм має європейський знак якості «EUR-ACE® Label». КазНУ – єдиний університет, який реалізує більше 70 програм подвійного диплома з провідними зарубіжними вузами», – зазначив його керівник.
В рамках державних програм розвитку, спрямованих на модернізацію економіки і підготовку кадрів для індустрії 4.0 в цьому навчальному році в КазНУ впроваджені принципово нові освітні програми, такі як: «Е-комерція», «Цифрова лінгвістика», «BIG DATA», «Штучний інтелект»,« Геоінформатика», «Інтернет речей», «Біоінформатика» та інші. Також спільно з МФЦА і Університетом Бенхаліф (Катар) впроваджується програма по ісламських фінансах і банкінгу. Навчання англійською мовою ведеться по 162 спеціальностями.
Університет перетворюється в центр передового досвіду, взаємного трансферту інновацій між реальним виробництвом, наукою і освітою. Великі високотехнологічні корпорації активно беруть участь у дослідницькій та освітній діяльності університету. У КазНУ створені і успішно працюють 16 науково-освітніх центрів світових компаній – «Hewlett-Packard», «Cisco», «Koniсa Minolta», «Fujitsu», «Samsung», «Alcatel», «Microsoft», «Лабораторія Касперського», «Huawei», «SAP» і ін.