Академічні партнерства є ключем до допомоги українській вищій освіті – EUA

Занепокоєна зростаючим “відтоком мізків” з України, Європейська асоціація університетів (EUA) опублікувала рекомендації, які допоможуть університетам, що бажають підтримати своїх українських колег.

Серед рекомендацій – заклик до університетів налагоджувати міжінституційні партнерства з українськими університетами через спільні програми, спільні заняття та, що важливо, дистанційні стипендії, які підтримують українських науковців, 80% з яких залишаються в Україні.

Усвідомлюючи той факт, що більшості науковців-чоловіків в Україні заборонено виїжджати з країни і, таким чином, вони не можуть взяти участь у конференціях, які відновилися після спаду кризи COVID-19, EUA також закликає університети розвивати дистанційні (цифрові) нерезидентні стипендії, які забезпечать “контакт з рівними”.

Деякі рекомендації є більш конкретними: у підрозділі до Рекомендації 2 “Розвивати віртуальний обмін і співробітництво, включаючи цифрову інфраструктуру” перераховано низку багатомільйонних проектів, а також спільний заклик Європейського громадянського університету та Конференції ректорів франкомовних університетів Бельгії до академічних видавництв надати українським університетам можливість доступу до наукових публікацій.

Джерело інформації: https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20230719212943578