Польща залучила понад 105 000 іноземних студентів у 2022/23, найбільша група – українці

Число іноземних студентів у польських вищих навчальних закладах у 2022/23 навчальному році перевищило 105 000. Це означає рівень інтернаціоналізації 8,7%, оскільки загальна кількість студентів у країні становить 1,21 мільйона.

Особливо збільшилася кількість студентів з України, які цього року склали найбільшу групу іноземних студентів. Порівняно з попередніми роками кількість українських студентів зросла на понад 12 тисяч.

Відповідно до звіту Perspektywy Education Foundation, некомерційної національної організації, що підтримує освіту, цього року в Польщі навчається 48 100 студентів з України, що становить 45,6 відсотка всіх іноземних студентів польських закладів вищої освіти.

Минулого року стартував проект допомоги студентам з України , який дозволяє їм безкоштовно залишатися та навчатися в Польщі, а також допомагає знайти роботу та житло в країні.

Оголошуючи цифри, представники фонду підкреслили популярність Польщі як місця навчання для іноземних студентів протягом багатьох років, сказавши, що на момент вступу Польщі до ЄС було лише 8800 іноземних студентів.

«Це відповідає середньому європейському показнику, що відображає величезну роботу, виконану польською вищою освітою за останні 19 років. Коли ми приєдналися до Європейського Союзу, лише 8800 іноземних студентів навчалися в польських університетах, що дало нам рівень інтернаціоналізації 0,48 відсотка, найнижчий у Європі», – пояснив Вальдемар Сівінський, президент Фундації «Перспективи».

У 2022 році кількість іноземних студентів у Польщі сягнула 89 5500 , які прибули зі 180 країн. Це було збільшення на 5,6 % порівняно з 2021 роком. На відміну від цього року, у 2022 році звіти показали, що польські університети стали свідками зменшення кількості студентів з України, на що, за словами фонду, могла вплинути російська війна в Україні.

Навчання в Польщі є хорошим вибором для іноземних студентів, зокрема через доступну вартість проживання та низьку плату за навчання. Польща вважається однією з найдешевших країн у Європі для здобуття наукового ступеня, а програми навчання англійською мовою пропонуються за розумною ціною 2500 доларів США на рік.

Джерело інформації: https://erudera.com/news/report-poland-attracts-over-105000-international-students-in-202223-ukrainians-largest-group/