Англійським університетам загрожують штрафи за відсіювання та низькі показники працевлаштування

Регулятор вищої освіти Англії, Офіс у справах студентів (The Office for Students), попередив університети, що на них будуть накладені санкції, якщо протягом 15 місяців недостатня кількість студентів піде в аспірантуру або якщо занадто багато кинуть навчання або не здобудуть ступені.

Офіс у справах студентів опублікував тести «низькоякісних» предметів, за результатами яких на університети можуть бути накладені великі штрафи або скасовані реєстрації, якщо менше 60% випускників знайдуть роботу, заснують власний бізнес або продовжать навчання після закінчення курсу навчання.

Крім того, санкції можуть бути застосовані Офісом у справах студентів стосовно університетів Англії, де більше одного з п’яти студентів денної форми залишають навчання або де більше ніж кожен четвертий із тих, хто закінчив курс, не отримає ступінь освіти. Представники Офісу також заявили, що цей регулятор має повноваження втручатися та накладати санкції за порушення умов реєстрації.

Головний регулятор OfS Сьюзен Лапворт зазначила, що нові порогові значення не вплинуть на більшість студентів, але стануть стимулом для університетів і коледжів вжити надійних заходів для покращення результатів курсів, які можуть викликати занепокоєння.

Водночас керівники університетів стверджують, що на рівень працевлаштування випускників можуть впливати також зовнішні економічні умови, які не залежать від них. При цьому початкову кар’єру в таких галузях, як мистецтво, важко порівняти з кар’єрою в інших сферах, наприклад фінанси та бухгалтерський облік. Крім того, представник групи британських університетів відзначив, що ці навчальні заклади раніше вже використовували інформацію про подальшу кар’єру випускників для того, щоб адаптувати свої курси.

Джерело інформації