Рекрутерам з працевлаштування у видобувних паливних компаніях заборонено доступ до університетів

Компаніям, що займаються видобутком паливних копалин, вперше заборонили набирати студентів через університетську службу кар’єрного зростання. У новій політиці навчального закладу Біркбек, який є структурним підрозділом Лондонського університету, передбачається припинення контактів з нафтовими, газовими чи гірничодобувними компаніями. Таке рішення було прийнято після кампанії, підтриманої студентською групою «People & Planet» і спрямованої на недопущення найму студентів в компанії, що займаються викопним паливом. Зараз ця кампанія проходить в десятках британських університетів.

Ця студентська група заявила, що університети підтримують компанії, які є відповідальні за знищення планети, тоді як кліматична криза є визначальною проблемою сьогоденного життя більшості студентів. Зазначену кампанію підтримують Національна спілка студентів і Профспілка університетів і коледжів, яка представляє науковців і адміністративний персонал. Так, в Оксфордському університеті студенти заблокували захід, який проводили представники гірничодобувної групи Glencore, а в Шеффілдському університеті відбулась сидяча акція протесту проти заходів, організованих BP та ExxonMobil.

Близько 20% британських університетів вже заборонили у своїх підрозділах, які займаються допомогою студентам у кар’єрному зростанні, рекрутінг у певні сектори економіки, зокрема тютюнову промисловість, сектор азартних ігор та інше.

Рішення ЗВО Біркбек являє собою перше доміно і становить прецедент, який що це не тільки розумна вимога, але й досяжна мета, зазначив Дж. Кларк з «People & Planet». Він заявив, що заборона рекрутінгу у компанії, які займаються викопним паливом, була виправданою, при цьому майже дві третини університетів Великобританії вже відмовились від фінансування з боку видобувних компаній.

Джерело інформації