ARUA ставить за мету розширення наукових досліджень

Альянс африканських дослідницьких університетів (ARUA) розпочав втілення стратегічного плану на період 2022-2027 років як основу для збільшення внеску африканського континенту в глобальні передові дослідження до 5% протягом 10 років.

ARUA — це мережа з 16 відібраних флагманських дослідницьких університетів Африки зі спільним баченням розширення та значного підвищення якості досліджень, які проводять африканські науковці. Мережа функціонує з березня 2015 року, коли її було відкрито в Дакарі, Сенегал.

Альянс активно займається позиціонуванням дослідницьких університетів на континенті та розглядає ключову роль сектору вищої освіти в інформуванні та виконанні цілей щодо освіти та втілення Програми Африканського Союзу на період до 2063 року.

Стратегія має чотири основні напрямки: розширені дослідження, розширене та покращене навчання та підтримка випускників, посилення інституційного потенціалу для управління дослідженнями та пропаганди досліджень.

Маючи метою покращення підготовки аспірантів, ARUA хоче, щоб університети мали мінімум 75% замість 45% академічних співробітників в якості академічного персоналу протягом 10-річного періоду, що допоможе у розвитку якісних випускників PhD для інших африканських університетів.

«Університети-члени ARUA випускають у середньому 200 докторів філософії на рік, але це занадто мало. Пропонується подвоїти цю кількість протягом п’яти років», – йдеться у плані.

Інші стратегічні цілі включають розвиток міцних зв’язків між дослідницькими університетами-членами, промисловістю та іншими виробничими секторами, а також забезпечення достатнього рівня фінансування досліджень в Африці національними урядами та міжнародними агентствами.

Серед проблем згадуються неадекватні чи погані засоби та інфраструктури, неадекватне чи погане обладнання та неадекватні чи погані людські ресурси, що пов’язане зі старінням, а також відтоком мізків, причому зазначається, що існує дуже мало можливостей для нарощування та утримання потенціалу та обмежені можливості для отримання грантів на дослідження.

Одним із важливих напрямків діяльності є мобілізація ресурсів для створення додаткових дослідницьких кластерів або центрів передового досвіду по всій Африці як в університетах ARUA, так і в інших закладах вищої освіти, йдеться в повідомленні.

Джерело інформації: https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20220608191209159