Автоматизація висуває серйозні вимоги до університетів

Зростаючу економіку Австралії чекає велике потрясіння, оскільки автоматизація призведе до скорочення робочих місць в усіх секторах бізнесу та виробництва. Вчені вважають, що мільйони працівників будуть звільнені, якщо тисячі професіоналів, менеджерів, техніків і фахівців не закінчать коледжі та університети.

Новий звіт, підготовлений дослідниками McKinsey & Company, глобальної управлінської консалтингової фірми, свідчить, що широке впровадження автоматизації для економіки буде більш нищівним, ніж очікують більшість австралійців.

Похмура картина, ймовірно, відноситься в рівній мірі і до інших розвинутих економік.

Дослідники вважають, що до 2030 року в Австралії до 46% поточної діяльності може бути автоматизовано. Але, додають вони, це може сприяти «відродженню продуктивності, доходу та економічного зростання».

Таке відродження могло б означати зростання економіки на 2,8 трлн. USD протягом наступних 15 років, що забезпечить кожному австралійцю додатковий дохід в розмірі від $ 4000 до $ 15000 на рік до 2030 року.

Проте, на думку дослідників, досягнення цих переваг залежить від того, чи забезпечить переміщені працівники можливість знайти нові робочі місця, враховуючи, що технології автоматизації порушуватимуть робочу силу по всій країні.

За їхніми оцінками, це може вплинути на 6,5 мільйонів штатних посад, причому п’ять мільйонів працівників змушені змінювати свої професії.

У той же час до 2030 року в Австралії може виникнути нестача 600 000 випускників університетів у сфері охорони здоров’я, освіти та інформаційних технологій.

Також необхідні висококваліфіковані інженери-аспіранти, які знають, як розробляти і працювати з новими технологіями.

Автоматизація, однак, не є передвісником армій роботів і масового безробіття, стверджують дослідники.

Джерело інформації