Азійські виші складають впевнену конкуренцію більш популярним напрямам

Заклади вищої освіти азіатських країн дедалі частіше потрапляють у топи міжнародних рейтингів, а іноземні студенти віддають перевагу їм, а не американським і європейським університетам. Чому так відбувається і що чекає на азійську освіту в майбутньому?

Нещодавні дослідження та звіти показали, що Китай випереджає США за кількістю університетів у рейтингах найкращих університетів світу. Наприклад, у рейтингу Global Universities Ranking з 2000 найкращих вишів світу 338 – китайські. Американських же вишів лише 280. Це значне зростання – у 2016 році лише два китайські університети входили до топ-200 міжнародних рейтингів.

Тенденція спостерігається не лише в Китаї, а й в інших азійських країнах. Наприклад, Сеульський національний університет посідає 54 місце в рейтингу THE, а Токійський університет – 23 місце за версією QS. Особливо в них виділяються дослідницька діяльність і методики викладання. Крім того, Національний університет Сінгапуру – дев’ятий найбільш інноваційний університет в Азії.

Потрапляння азійських вишів до міжнародних рейтингів призводить до того, що більше іноземних студентів обирають їх для навчання.

Наприклад, у Гонконзькому університеті 43% студентів становлять іноземці. Це найбільший показник у світі, тому THE назвав цей виш найбільш інтернаціональним.

За високих позицій у міжнародних престижних рейтингах освіта в Азії вирізняється нижчими цінами. У середньому рік навчання на бакалавраті тут обійдеться в 2 500 USD. До того ж, вартість життя в Азії значно нижча, ніж у Європі та США. Найнижчі ціни на Тайвані – приблизно 240 USD на місяць життя, при вартості навчання 4 000 USD на рік.

У світлі новин про підвищення цін на освіту у США можна припустити, що популярність азійського напряму в майбутньому тільки зростатиме.

Джерело інформації: