Лютий 2023 р. – Азія

ОГЛЯД
ринку освітніх послуг Азії
Лютий 2023 р.

За матеріалами: The PIE News, Vietnam+, University World News, South China Morning Post, The Economic Times, New Straits Times, The Star, Arabian Business, Dawn 

  1. Великобританія змагається за студентів зі Східної Азії

The PIE News

У новому звіті Британської Ради повідомляється, що під час набору студентів зі Східної Азії Британські університети стикаються зі зростаючою конкуренцією, оскільки абітурієнтів з кількох країн стає все більше.

Опитування показало, що кількість китайських студентів, які подають документи на програми у Великій Британії, а також в інші країни, майже подвоїлася з 20% у 2019 році до 36,5% у 2022 році.

Незважаючи на зменшення кількості виїзних студентів зі Східної Азії, Велика Британія показала кращі результати, ніж інші країни, але у звіті “5 тенденцій, на які слід звернути увагу у 2023 році у Східній Азії” Британська Рада зазначає, що існує більша конкуренція з боку “інших основних приймаючих ринків, а також регіональних конкурентів”.

Близько розташовані країни, такі як Сінгапур і Гонконг, становлять більшу загрозу для Великої Британії, коли йдеться про залучення студентів зі Східної Азії, оскільки навчальні заклади в цих регіонах можуть запропонувати якісну, доступну освіту ближче до їх домівок.

Тим часом, Канада та Австралія є “більш сприятливими країнами для еміграції та працевлаштування після закінчення навчання”, йдеться у звіті.

Оскільки кількість іноземних студентів у Великій Британії зростає, досягнувши 680 000 у 2021/22 навчальному році, у звіті підкреслюється занепокоєння щодо якості цих зарахувань.

https://thepienews.com/news/uk-competes-for-east-asian-students/

  1. Китай та Індія все ще домінують серед міжнародних науковців у США

The PIE News

Понад сім десятиліть Інститут міжнародної освіти (Institute of International Education – IIE) за підтримки Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США публікує звіт “Відкриті двері” (Open Doors). Він складається з чотирьох окремих опитувань, які щороку надсилаються приблизно 1 700 вищим навчальним закладам США.

Згідно з новими даними, кількість міжнародних аспірантів та запрошених викладачів і дослідників у США у 2021/22 році зросла на 6% до 90 891, хоча й не наблизилася до історичного максимуму у понад 136 000 науковців у 2018/19 році.

Результати дослідження показують, що Китай та Індія все ще залишаються провідними країнами походження міжнародних науковців у США, на ці дві країни припадає понад 38% усіх міжнародних науковців у країні.

Однак у 2020/21 навчальному році кількість науковців з Китаю скоротилася на 26%, тоді як кількість науковців з Індії за той самий період зросла на 17%.

За словами керівника відділу досліджень, оцінки та навчання IEE Мірки Мартель, багато керівників пов’язують це з послабленням обмежень на поїздки.

Решта п’ять країн походження – Південна Корея з 5 439 (+10,4%), Канада з 3 993 (+3,4%) та Німеччина з 3 389 (+40,1%).

Більшість міжнародних науковців (79%) спеціалізувалися в галузях STEM, які включають фізичні та біологічні науки, інженерію, медичні професії, математику та комп’ютерні науки, а також сільське господарство. Набагато менший відсоток науковців займався соціальними науками, а також бізнесом та управлінням.

https://thepienews.com/news/research/china-and-india-still-dominate-the-field-of-international-scholars-in-us/

В’ЄТНАМ

  1. В’єтнамські та голландські університети зміцнюють партнерство

Vietnam+

Університет прикладних наук Саксіон (SUAS), Нідерланди, та Університет Тон Дук Танг (TDTU), В’єтнам, підписали меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці у сфері освіти, підготовки кадрів, прикладних досліджень та обміну викладачами, студентами та аспірантами.

Відповідні факультети обох університетів також підписали угоду про співпрацю щодо надання подвійних дипломів з бухгалтерського обліку та аудиту.

Посол Фам В’єт Ан привітав модель Нідерландів “Потрійна спіраль”, яка об’єднує університети, уряди та бізнес.

https://en.vietnamplus.vn/vietnamese-dutch-universities-strengthen-partnership/248053.vnp

ГОНКОНГ

  1. Гонконг знову очолив список “найбільш міжнародних університетів”

University World News

Видання Times Higher Education (THE) опублікувало рейтинг “Найбільш міжнародні університети світу 2023”, орієнтований переважно на студентів. Виявляється, що розмір, мова, історія та географія в поєднанні роблять університети деяких країн дуже міжнародними, особливо Гонконгу.

Перші 10 місць у рейтингу 2023 року посідають університети Гонконгу, Швейцарії, Великої Британії та Сінгапуру, але англомовні країни – або ті, що мають університети з викладанням англійською мовою – домінують серед перших 200

Заклади в менших країнах мають кращі показники в рейтингу “найбільш міжнародних університетів”, ніж у загальному рейтингу THE World University Rankings 2023.

Причина в тому, що ці університети в менших країнах мають кілька кордонів і приваблюють студентів і співробітників з-за цих кордонів – Гонконг з материкового Китаю; Швейцарія з Німеччини, Франції та Італії; Нідерланди з Німеччини; Сінгапур з Малайзії та регіону.

До рейтингу увійшли 32 країни. Серед них 15 університетів Великої Британії, всі у першій 50-ці списку, а також багато закладів з Нідерландів (7), Австралії (7) та Канади (3), що, можливо, є відображенням популярності курсів з вивчення англійської мови.

У Сполучених Штатах налічується 60 університетів, але в них досить низька частка іноземних студентів, співробітників і публікацій; більшість з них мають кількість студентів від 50 до 150. Перший з 18 університетів Китаю посідає 128 місце. Інші країни з достатньою кількістю університетів у списку – Німеччина (12), Японія (11), Франція (7) і Південна Корея (шість).

Третій рік поспіль перше місце в рейтингу THE Most International Universities посідає Університет Гонконгу. Швейцарські університети Федеральна політехнічна школа Лозанни (EPFL) та Швейцарська вища технічна школа Цюріха (ETH Zurich) посіли друге і третє місця, хоча і в іншому порядку, ніж минулого року.

Міський університет Гонконгу, Гонконгський університет науки і технологій та Гонконгський політехнічний університет посіли четверту, п’яту та шосту позиції відповідно.

Далі йдуть британський Імперський коледж Лондона, Оксфордський і Кембриджський університети, а на 10-му місці – Національний університет Сінгапуру.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20230127144530801

  1. Кількість гонконгців, які подають документи до британських університетів, падає другий рік поспіль

South China Morning Post

Згідно з офіційною статистикою, опублікованою в четвер, кількість гонконгців, які подають заявки на вступ до британських університетів, падає другий рік поспіль, в основному через те, що все менше зрілих студентів шукають місця в університетах.

Зарубіжні консультанти з питань освіти пояснюють це скорочення тим, що Канада та Австралія пропонують імміграційні можливості для мешканців Гонконгу.

За даними Служби прийому до університетів і коледжів (UCAS), британського органу, який займається прийомом заявок на навчання на бакалавраті, кількість гонконгських абітурієнтів, які вступають до британських навчальних закладів, скоротилася на 5,5 відсотка в порівнянні з минулим роком до 5 680 осіб для вступу в 2023 році. Минулого року цей показник знизився на 6,1% порівняно з 2021 роком, коли було отримано рекордні 6 400 заявок.

Незважаючи на останнє зниження, кількість заявок, поданих гонконгцями, все ще вища, ніж у роки до 2020 року, коли було отримано близько 5 000 заявок.

https://www.scmp.com/news/hong-kong/education/article/3209576/number-hongkongers-applying-british-universities-falls-second-year-row-ucas-figures-show

ІНДІЯ

  1. Продовжено час для приймання коментарів щодо питання закордонних університетських кампусів

The Economic Times

Комісія з університетських грантів (UGC) продовжила термін отримання коментарів щодо проєкту норм створення кампусів іноземних університетів в Індії до 20 лютого, повідомляє PTI.

Секретар UGC Раджніш Джайн заявив, що дедлайн був продовжений на прохання зацікавлених сторін. “З огляду на запити, що надходять від зацікавлених сторін щодо продовження останньої дати подання відгуків, коментарів та пропозицій щодо проекту “Створення та діяльність іноземних вищих навчальних закладів (ВНЗ) в Індії, Положення, 2023″, остання дата продовжується до 20 лютого”, – йдеться в офіційному наказі Джайна.

Раніше комісія вже переглядала крайній термін до 3 лютого. Це вже друге продовження терміну. Минулого місяця UGC оголосив, що іноземні університети вперше зможуть створювати свої кампуси в Індії, і оприлюднив проект норм, згідно з якими ці університети також зможуть приймати рішення щодо процесу вступу, структури плати за навчання та репатріації своїх коштів на батьківщину.

https://economictimes.indiatimes.com/news/india/ugc-extends-deadline-for-feedback-on-foreign-university-campuses-in-india-till-feb-20/articleshow/97557925.cms

КИТАЙ

  1. Китай заборонив іноземним університетам проводити навчання виключно онлайн

University World News

Під час пандемії COVID-19 Китай несподівано скасував свої тимчасові правила, які діяли понад два роки, дозволяючи студентам у Китаї навчатися на онлайн-курсах іноземних університетів, виправдовуючи цей крок боротьбою з неякісними онлайн-курсами на здобуття наукового ступеня.

Поступка іноземним університетам, яка дозволила їм зберегти набір китайських студентів під час заборони на поїздки та локдаунів, була визнана непотрібною, оскільки подорожі в регіоні починають повертатися до нормального рівня. У грудні 2022 р. Китай відмовився від своєї суворої політики “нульового рівня COVID”.

Китайський сервісний центр академічних обмінів (CSCSE) при Міністерстві освіти в Пекіні заявив 28 січня, що більше не визнаватиме закордонні дипломи, отримані за допомогою онлайн-навчання, і закликав студентів якнайшвидше повернутися до закордонних кампусів.

“В даний час кордони основних напрямків для міжнародного навчання знову відкриті, а іноземні [закордонні] коледжі та університети повністю відновили офлайн-навчання”, – йдеться в заяві.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20230131132149728

  1. Зменшення конкуренції за вищу освіту у зв’язку зі скороченням населення Китаю

The PIE News

Навчання за кордоном стає менш привабливим для китайської молоді, попереджають експерти, оскільки населення країни вперше за 60 років почало скорочуватися.

У 2022 році народжуваність у Китаї сягнула рекордно низького рівня, що змушує деякі університети, які значною мірою покладаються на плату за навчання від іноземних китайських студентів, переоцінювати своє майбутнє

Аналітики прогнозують, що загальна кількість китайських студентів у закордонних ЗВО досягне піку протягом п’яти років, а потім буде стагнувати або зменшуватися.

В той же час, доступ до вищої освіти в Китаї зростає. Оскільки кількість молоді в Китаї скорочується, попит відповідно буде зменшуватись.

Розширення внутрішніх місць, особливо для магістерських програм, і підвищення стандартів у китайських вищих навчальних закладах створить більше можливостей для китайських студентів вдома. 

Сьюзан Фанг, співзасновник і генеральний директор OxBridge Holdings, зазначає, що Але це навряд чи призведе до негайних змін. Принаймні протягом наступного десятиліття, коли до ЗВО вступатимуть студенти, народжені між 2005 і 2015 роками,  кількість китайських студентів, які здобувають освіту за кордоном, зростатиме.

https://thepienews.com/news/higher-education-chinese-population-decline/

  1. “Треба робити більше” для китайських студентів у США

The PIE News

Дослідження Цзін Ю на тему “Досвід китайських іноземних студентів щодо расизму в часи кризи” показало, що студенти з Азії відсутні в расовому дискурсі в США, але Covid-19, геополітична напруженість у відносинах з Китаєм та антиазійський расизм поставили їх у вразливе становище.

Учасники опитування повідомили про проблеми, пов’язані з явним расизмом, расовим невіглаством і подвійним відчуженням, коли вони стикаються з дискримінацією як за расовою, так і за національною ознакою.

“Хоча США зараз зосереджені на питаннях рівності, різноманітності та інклюзії, більшість часу EDI (Equity, Diversity, and Inclusion) не охоплює іноземних студентів”, – сказала Ю під час нещодавнього вебінару.

 https://thepienews.com/news/more-must-be-done-supporting-chinese-students-in-us/

  1. Повернення китайських студентів посилює тиск на ринок житла в Австралії

The PIE News

Рада з питань студентського житла Австралії попереджає, що повернення китайських студентів на стаціонарне навчання загострить дефіцит житла в країні,.

Група, яка виступає за створення спеціалізованого сектору студентського житла, заявила, що раптове рішення китайського уряду припинити визнання онлайн-навчання “створить додатковий тиск на і без того обмежену” галузь, оскільки очікується, що близько 40 000 студентів, які навчаються за кордоном, приїдуть до австралійських кампусів.

Іноземні студенти вже масово повертаються в країну на початок нового навчального року, але багато хто з них намагається знайти доступне житло після прибуття.

https://thepienews.com/news/china-return-pressure-australia-housing/

  1. Кількість заявок на навчання у Великобританії від Китаю падає, а від Нігерії – зростає

The PIE News

Після спаду кількість іноземних студентів, які подають заявки на бакалаврські курси у Великій Британії через сервіс UCAS (Universities and Colleges Admissions Service), зросла на 3% завдяки таким країнам, як Нігерія, Індія та США.

Кількість заявок з Китаю порівняно з минулим роком впала на 4,2%, але все одно перевищила допандемічний рівень (27 710 у 2023 році проти 21 250 у 2020 році) і була більш ніж удвічі більшою, ніж п’ять років тому. Вважається, що таке падіння частково пов’язане з обмеженнями на поїздки, які тільки-но були зняті в Китаї, коли прийом заявок закінчився в січні 2023 року.

Крім того, 5  680 заявок надійшло від студентів з Гонконгу, в порівнянні з 6 010 минулого року.

Серед інших країн-лідерів за кількістю поданих заявок – США (5800), Сінгапур (3610) та Об’єднані Арабські Емірати (3570).

Кількість заявок з Індії зросла на 5,4%, досягнувши нового піку в 9 130 студентів, а з Нігерії – на 23,1%, до 2 930.

https://thepienews.com/news/drop-in-china-ucas-applications/

МАЛАЙЗІЯ

  1. Міністерство вищої освіти закликає приватні виші створювати закордонні кампуси

New Straits Times

Міністерство вищої освіти закликає приватні вищі навчальні заклади відкривати більше закордонних кампусів, щоб Малайзія стала регіональним і глобальним гравцем у сфері академічних і дослідницьких досягнень.

Міністр Датук Сері Мохамед Халед Нордін (Datuk Seri Mohamed Khaled Nordin) заявив, що потреба в міжкультурній співпраці та обміні знаннями стає все більш важливою, додавши, що освітня система, програми та науковці країни повинні бути запропоновані талантам за межами Малайзії.

“Наша мета інтернаціоналізації в міністерстві полягає не лише в тому, щоб залучити іноземних студентів як центр вищої освіти та талантів. Вона також передбачає сприяння культурному обміну, створення нових партнерств та розвиток глобальних громадян”.

https://www.nst.com.my/news/nation/2023/02/876208/higher-education-ministry-calls-private-varsities-set-overseas-campuses

  1. Міністерство планує безкоштовну вищу освіту для бідних студентів

The Star

Міністерство вищої освіти Малайзії сподівається запровадити програму спонсорства безкоштовного навчання для студентів першого покоління з бідних сімей, які мають можливість навчатися у ЗВО.

Міністр Датук Сері Мохамед Халед Нордін (Datuk Seri Mohamed Khaled Nordin) заявив, що це питання буде винесено на розгляд кабінету міністрів для затвердження. “Це захід, спрямований на подолання бідності за допомогою знань і навичок”, – сказав він, виступаючи на новорічному засіданні міністерства 30 січня.

Мохамед Халед повідомив, що міністерство також планує надати сприяння Національній корпорації фонду вищої освіти (PTPTN), вивчаючи доцільність перетворення її на національний трастовий фонд. “Ми хочемо зменшити борговий тягар PTPTN, щоб забезпечити її стійкість і перетворити її на національну установу з фінансування освіти, яка дозволить усім громадянам країни і за її межами робити внесок у фінансування вищої освіти”, – сказав він.

https://www.thestar.com.my/news/nation/2023/01/30/govt-plans-to-introduce-higher-education-sponsorship-programme-for-poor-students

ОБ’ЄДНАНІ АРАБСЬКІ ЕМІРАТИ

  1. Міністерство освіти ОАЕ змінило правила вступу до ЗВО

Arabian Business

Міністерство освіти Об’єднаних Арабських Еміратів оголосило про зміни у вимогах до вступу до закладів вищої освіти країни, повідомляє Arabian Business.

Згідно з рішенням міністерства, починаючи зі вступної кампанії 2023-24 років, використання Еміратського стандартизованого тесту (EmSAT) стане необов’язковим для університетів. Тепер університети можуть використовувати розроблений міністерством EmSAT або інші затверджені в країні інструменти оцінювання для оцінки здібностей студентів як частину своїх вимог до вступу, встановлюючи власні мінімальні бали, якщо стандарти університетської освіти підтримуються відповідно до стандартів академічної акредитації.

Це означає, що університети ОАЕ зможуть використовувати міжнародні кваліфікації, такі як Міжнародний бакалаврат або британський A-Levels, як орієнтир для прийому нових студентів. Доктор Ахмад Белхул Аль-Фаласі, міністр освіти, сказав: “Це рішення є частиною постійних зусиль, спрямованих на розвиток національної системи освіти, яка відповідає найкращим міжнародним практикам”.

https://www.arabianbusiness.com/industries/education/uae-announces-major-education-rule-change

ПАКИСТАН

  1. Заклик до технічних університетів реформувати свої навчальні програми

Dawn

Міністр планування Пакистану Ахсан Ікбал закликав проректорів пакистанських технічних університетів реформувати свої навчальні програми з урахуванням викликів, промислової революції та вимог ринку, оскільки відтепер університети отримуватимуть фінансування на основі якості досліджень та ефективності роботи.

29 січня міністр зробив ці зауваження на засіданні, в якому взяли участь проректори інженерних університетів країни і представники інженерної галузі, Комісії з вищої освіти, Пакистанської інженерної ради та Інституту інженерів Пакистану.

Метою зустрічі було сформулювати комплексний план дій щодо перегляду навчальних програм інженерних університетів та модернізації методології викладання, виведення інженерної освіти на рівень глобальної конкуренції, а також налагодження зв’язків між промисловістю та університетами.

https://www.dawn.com/news/1734271/engineering-varsities-asked-to-reform-curriculum

ПІВДЕННА КОРЕЯ

  1. Університети прагнуть припинити державне заморожування плати за навчання

University World News

Через державне регулювання плати за навчання у Південній Кореї університети, які відчувають нестачу коштів, вдаються до підвищення плати за навчання для іноземних студентів або випускників, щоб утриматися на плаву, тоді як інші заявляють, що все одно підніматимуть внутрішні тарифи – навіть якщо це означає втрату державних грантів, які слугують стимулом для установ обмежувати підвищення внутрішніх платежів.

У зв’язку зі зростанням інфляції та збільшенням витрат університетів дехто закликає до дерегуляції, щоб дозволити їм підвищувати плату за навчання, не наражаючись при цьому на штрафи.

Однак заступник міністра освіти Чан Сан Юн підтвердив, що міністерство не обговорювало дерегуляцію університетських зборів, заморожених з 2009 року, і вважає, що час для дерегуляції є недоречним, враховуючи поточну економічну ситуацію в країні.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20230125121551951

ТУРЕЧЧИНА

  1. Вибори, які можуть змінити обличчя вищої освіти

University World News

У травні 2023 р. в Туреччині відбудуться вирішальні загальні вибори, приурочені до 100-річчя республіки. Можливо, вперше за останні 20 років сильний опозиційний блок загрожує чинному уряду. Значення для вищої освіти полягає в тому, що опозиційний блок обіцяє скасувати Раду вищої освіти (YÖK) і надати університетам адміністративну, фінансову та академічну автономію.

Якщо це станеться, турецька система вищої освіти, яка є однією з найбільш централізованих систем у світі, нарешті зможе адаптуватися до глобальної зміни парадигми вищої освіти, яка характеризується автономією та підзвітністю.

Процес трансформації від високоцентралізованої системи з низьким рівнем автономії до децентралізованої матиме важливі наслідки для вищої освіти як у Туреччині, так і в усьому світі.

Опозиційний блок стверджує, що роль запропонованої Вищої ради вищої освіти полягає в управлінні вищою освітою та забезпеченні координації між вищими навчальними закладами, але без втручання в академічну, адміністративну та фінансову автономію закладів.

Таким чином, передбачається, що Вища рада з вищої освіти та університети спільно управлятимуть вищою освітою без нинішньої вертикальної ієрархії.

Мережева модель управління може бути реалізована із залученням інших установ, пов’язаних з вищою освітою, таких як Рада з науково-технічних досліджень Туреччини, техноцентри, центри досліджень і розробок, пов’язані з Міністерством промисловості і технологій, Міжуніверситетська рада, Турецька академія наук і Рада з якості вищої освіти Туреччини.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20230201135710867