БДУ і Шанхайський університет Цзяо Тонг домовилися про співпрацю в галузі освіти, науки і технологій

Меморандум про взаєморозуміння підписаний між Білоруським державним університетом і Шанхайським університетом Цзяо Тонг.

Меморандум регламентує обмін студентами, магістрантами, аспірантами, запрошення викладачів та дослідників для спільної роботи над науково-дослідними та освітніми проектами, а також передбачає обмін інформацією, навчальними матеріалами, спільне проведення різних науково-освітніх заходів та підготовку публікацій.

Урочиста церемонія підписання відбулася в Шанхайському університеті Цзяо Тонг в рамках офіційного візиту делегації БДУ на чолі з ректором Андрієм Королем в Китай. Під час відвідування китайського університету пройшли переговори сторін про визначення перспективних напрямів взаємодії. Була розглянута система підготовки наукових кадрів у вищих навчальних закладах і детально опрацьовані питання участі першої групи білоруських і китайських студентів, магістрантів в літніх школах. Також ректор БДУ Андрій Король виступив перед професорсько-викладацьким складом і студентами Шанхайського університету Цзяо Тонг з лекцією «Навіщо і де шукати людину в освіті: діалог між Заходом і Сходом» і провів презентацію освітніх послуг, наукових досягнень і академічного потенціалу БДУ.

Шанхайський університет Цзяо Тонг, заснований в 1896 році, входить в лігу C9 – альянс з дев’яти елітних вузів КНР. Він займає 60 позицію в рейтингу кращих університетів світу QS World University Rankings. В університеті навчаються близько 30 тисяч студентів на першому і другому ступенях, в його викладацький склад понад 1400 професорів, в тому числі 15 членів Китайської академії наук. Університет займає друге місце в Китаї за загальною кількістю міжнародних і процитованих публікацій і третє – за кількістю статей, включених в індекс цитування SCI.

Джерело інформації