Огляд
ринку освітніх послуг Азії
Березень 2019 р.
За матеріалами: University World News, The Malaysiakini, Viet Nam News, South China Morning Post, The Japan News, Financial Times.
- Перешкоди для залучення іноземних студентів залишаються (Китай)
University World News
Інтернаціоналізація вищої освіти є основним напрямком у розвитку вищої освіти, при цьому міжнародна мобільність студентів є важливим показником.
У 2018 році Інститут міжнародної освіти оприлюднив дані проекту Atlas, які показують, що у 2017 році відбулися великі зміни в рядах восьми кращих приймаючих іноземних студентів країн, в порівнянні з 2001 роком: Сполучені Штати все ще займають перше місце, а Бельгія, Японія, Іспанія зникли зі списку.
Китай посів третє місце, і Австралія піднялася з п’ятого на четверте.
Звіт показав, що з 2001 року Китай значно покращив свою діяльність у залученні іноземних студентів.
Джерело інформації:
https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20190320074313810
- Переміщення в’єтнамських студентів до Канади
University World News
Станом на кінець минулого року в Канаді навчалося 20,330 в’єтнамців на всіх освітніх рівнях. Це означає, що В’єтнам отримав виключне володіння п’ятим місцем серед країн, що «постачають» іноземних студентів.
Завершують п’ятірку – у порядку зростання – Франція (22,745), Південна Корея (24,195), Китай (142,985) та Індія (172,625).
Канада посідає п’яте місце серед країн, які приймають в’єтнамських студентів – після Японії (72 354), США (29 788), Південної Кореї (27 061) і Австралії (24,094).
При такому темпі, і, якщо кількість в’єтнамських студентів у США продовжуватиме знижуватися, можливо, Канада перевершить США у кількості в’єтнамських студентів у найближчі кілька років. Зараз Канада має 68% від кількості в’єтнамських студентів у США.
Джерело інформації:
https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20190320083629583
- Малайзія: департамент вищої освіти не приймає жодного виправдання для насильства
The Malaysiakini
Після недавньої суперечки між студентами Universiti Malaya (UM) і прихильниками колишнього малайзійського прем’єр-міністра Najib Abdul Razak, департамент вищої освіти відкинув будь-яку спробу позбавити студентів їхнього права на свободу слова.
Заява до департаменту надійшла у відповідь на інцидент минулої п’ятниці, коли групу з семи студентів UM примусили прихильники Наджиба під час акції протесту біля університетського містечка, де відбувалася подія Наджиба.
Джерело інформації:
https://www.malaysiakini.com/news/469418
- Університети включають тести загальної спроможності для зарахування студентів (В’єтнам)
Viet Nam News
На додаток до результатів національних шкільних іспитів, університети у В’єтнамі додають тести загальної спроможності для відбору студентів, які допомагають навчальним закладам вибирати студентів з достатніми здібностями, щоб опанувати навчальні програми університетів.
В’єтнамський національний університет, Хошимін планує провести випробування цього місяця і в липні. Тест, з 120 питаннями з множинним вибором, розділений на три частини. У першій частині аналізуються знання кандидатів в’єтнамської та англійської мов. Друга частина стосується математики, логіки та аналізу даних. Третя частина стосується хімії, фізики, біології та гуманітарних наук.
Джерело інформації:
- Університет відсторонює від діяльності професора з юриспруденції, який критикував Сі Цзіньпіна (Китай)
South China Morning Post
Ліберальний професор права університету Цінхуа, який відкрито критикував китайського президента Сі Цзіньпіна, був відсторонений від викладання та взятий під слідство в університеті.
Це сталось після того, як він написав кілька статей, які критикували Пекін через політичні та соціальні питання, розповів його колега Гуо Юхуа, професор соціології в університеті.
Джерело інформації:
- Японія: уряд прагне запобігти витоку технологій з університетів
The Japan News
Міністерство економіки, торгівлі та промисловості Японії планує посилити свою систему моніторингу, щоб запобігти витіканню передових технологій із США в інші країни, наприклад, Китай через японські університети (через спільні дослідницькі проекти з китайськими компаніями або іншими організаціями). Система застосовуватиметься до таких галузей як штучний інтелект (AI), робототехніка та біотехнологія.
Джерело інформації:
http://the-japan-news.com/news/article/0005627884
- Huawei збільшує інвестиції іноземних університетів (Китай)
Financial Times
Huawei збільшує інвестиції в закордонні університети, незважаючи на те, що законодавці Сполучених Штатів тиснуть на академічні установи з метою скоротити зв’язки з китайською телекомунікаційною групою.
“Наше співробітництво з університетами, особливо у фундаментальних дослідженнях, не тільки не зупиниться, але і збільшиться”, – сказав директор Huawei Уільям Сюй в інтерв’ю, вперше розповівши, що Huawei витрачає більше 300 мільйонів доларів на рік на фінансування університетів та партнерства.
Декілька елітних університетів у США та Сполученому Королівстві, включаючи Стенфорд та Оксфорд, скоротили зв’язки з Huawei і відмовилися від фінансування в останні місяці після того, як уряд США звинуватив Huawei в крадіжці американських технологій і порушення санкцій США проти Ірану.
Джерело інформації:
https://www.ft.com/content/5468e724-4c7d-11e9-bbc9-6917dce3dc62
- Китайсько-американські вчені занепокоєні расовим профілюванням
University World News
Китайсько-американські асоціації біомедичних наук у Сполучених Штатах Америки висловили занепокоєння з приводу “недавньої політичної риторики і політики”, які виокремлюють студентів і вчених китайського походження, які працюють в країні, як загрози національним інтересам США.
За їх словами: «Ці події призвели до плутанини, страху і розчарувань серед цих висококваліфікованих фахівців, яким загрожує вилучення через стереотипи і расове профілювання».
Джерело інформації:
https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20190329073927844
- Скандал зі вступом до США не відбудеться в Китаї
University World News
Коли скандал з хабарництвом в американських коледжах з’явився в заголовках газет Китаю, громадяни Китаю хитали головою. Гроші під столом, хабарництво серед викладачів і тому подібне – табу в сучасному Китаї.
Китайський gaokao (випускний екзамен після вищої школи) залишається на стражі вступу до університетів.
На відміну від Сполучених Штатів, де результати тестів є конфіденційною інформацією згідно із Законом про захист прав сім’ї та конфіденційності, показники gaokao завжди публікуються. Громадськість Китаю вимагає повної прозорості.
https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20190329110620739