Боротьба за міжнародні таланти загострюється

Уряд Швеції, по прикладу Великобританії, також планує подовжити міжнародним випускникам термін перебування в країні з півроку до одного року для їх працевлаштування.

“Пропозиція уряду посилює привабливість та конкурентоспроможність Швеції для високоосвічених та затребуваних іноземних громадян, знання яких можуть бути корисними для країни”, – вважає Матільда Ернккранс, міністр вищої освіти та досліджень країни.

Студентам та дослідникам, які мають посвідки на проживання, видані іншими державами ЄС, також дозволять перебувати в Швеції, використовуючи документ згідно із запропонованим законопроектом.

Клас Андерссон, міжнародний координатор з персоналу в Технологічному університеті Чалмерса, зазначив, що головною перевагою нового законодавства є зміни, спрямовані на збільшення мобільності для студентів та дослідників у межах ЄС.

Законодавством також пропонується стажування до 18 місяців у рамках вищої освіти, і, як очікується, університетам буде легше організовувати стажування завдяки меншій бюрократії.

Джерело інформації