Чи стажування викладачів на підприємствах вирішить проблему безробіття серед випускників?

Освітня спільнота обговорює нещодавно оприлюднені плани Національної комісії у справах університетів Нігерії (Nigerian National Universities Commission – NNUC) залучати викладачів до стажування на промислових підприємствах.

Ініціатива уряду повинна допомогти вирішити проблему високого рівня безробіття серед випускників вузів. Одним із варіантів рішення цієї проблеми є підготовка спеціалістів, затребуваних на ринку праці.

Ідея NNUC про стажування викладачів на промислових підприємствах є непоганою. Але чи готові викладачі піти на виробництво та працювати? Та чи готові підприємства прийняти науковців на свої робочі місця? А що, коли викладачі, які будуть успішно працювати, не повернуться назад до університетської роботи, внаслідок чого університети їх втратять?.

Висновок можна зробити такий. Викладачі є лише однією частиною системи вищої освіти, однак важливою. Інші аспекти, такі як розробка навчальних програм, підвищення кваліфікації викладачів, забезпечення якості, інституційне управління та освітні інструменти та системи на основі сучасних технологій повинні функціонувати разом. Не враховуючи всю систему, однієї зміни в будь-якій її частині буде недостатньо, щоб отримати позитивний результат.

Джерело інформації