Фахівці-ядерники Казахстану зможуть навчатися в докторантурі 500 ЗВО світу

Казахстанські фахівці-ядерники зможуть навчатися в докторантурі 500 вузів світу. Про це повідомив міністр енергетики РК Канат Бозумбаев в ході обговорення проекту Закону «Про ратифікацію Угоди про міжнародне співробітництво між Урядом Республіки Казахстан та Європейською організацією з ядерних досліджень (CERN) щодо науково-технічного співробітництва» на пленарному засіданні Сенату Парламенту РК.

Як повідомив Канат Бозумбаев, представляючи законопроект, ратифікація Угоди дозволить зміцнити наявні наукові зв’язки і створить базу для забезпечення можливості участі вчених, інженерів, студентів і технічних фахівців з Республіки Казахстан в науково-дослідних проектах CERN на довгостроковій основі. Після ратифікації угоди Казахстан матиме статус держави-яка не є членом CERN, що дасть можливість казахстанським вченим і фахівцям проходити стажування на діючих установках і брати участь в планових експериментах і наукових дослідженнях CERN без будь-яких членських внесків. Угода була підписана 29 червня 2018 року в Женеві. Міністр пояснив, що співпраця з CERN може вестися на 5 рівнях. Казахстан в даний час має намір скористатися наявними можливостями статусу non-member для освітніх цілей. «Ми на цьому етапі (нечлен CERN) пропонуємо на цій Угоді обмежитися статусом non-member (нечлен CERN). Тому що він дає найширші можливості нашим вченим, магістрантам і докторантам, по-перше, проходити практику на всіх без винятку установках CERN, по-друге, дозволяє підвищувати кваліфікацію і продовжувати навчання в докторантурі в більш ніж 500 університетах світу, які співпрацюють з CERN. Ця Угода в основному спрямована саме на ці цілі», – сказав К. Бозумбаев.