Нова стратегія Великобританії у сфері міжнародної освіти

В період, коли країна готується до виходу з ЄС, уряд планує ряд заходів по підвищенню ролі освітнього сектора на світовому ринку.

Міністр освіти Великобританії Даміан Хіндс та міністр міжнародної торгівлі Ліам Фокс озвучили амбітну мету до 2030 року збільшити кількість міжнародних студентів на 30%  (до 600 000 проти поточних 458 000) і підвищити  економічний внесок галузі до £35 млрд (проти поточних £22 млрд).

Серед ключових пунктів стратегії – продовження робочої візи після навчання “для того, щоб Великобританія могла залучати та запрошувати” іноземних студентів, а також плани покращити візовий режим та підтримати зайнятість студентів.

Нова політика, яку сформульовано в новому положенні про імміграцію наприкінці 2018 року, дасть можливість отримати додаткову відпустку випускникам бакалаврам та магістрам – шість місяців, а PhD – рік після закінчення навчання.

Інші пропозиції включають посилення співпраці між урядовими відомствами з питань міжнародної освітньої політики та заклик до галузевих груп надати грант на £5 млн для просування Великобританії на міжнародному рівні.

Стратегія передбачає зосередження на “не тільки збереженні зв’язків з Європою”, але й зміцненні профілю освітнього сектору в Азії, Африці та Латинській Америці.

«Від навчання англійської мови в Латинській Америці до партнерства з вищою освітою у В’єтнамі, міністр торгівлі Грем Стюарт і я зіткнулися з надзвичайною затребуваністю британських освітніх товарів і послуг у всьому світі», – сказав Фокс у своїй заяві.

Джерело інформації