Чотири казахстанських ВНЗ увійшли в світовий рейтинг від Times Higher Education

В Казахстані побільшало вузів, які входять до престижних глобальних рейтингів університетів Times Higher Education. Наприклад, до рейтингу World University Rankings 2022 увійшли 4 казахстанські виші.

Першим у списку є Казахський національний університет імені аль-Фарабі, потім йдуть Євразійський національний університет імені Л.М. Гумільова, Satbayev University та Казахський національний педагогічний університет імені Абая. Для порівняння: у 2019 році до престижного рейтингу входили лише два казахстанські виші: КазНУ імені аль-Фарабі та ЄНУ імені Л.М. Гумільова. ВНЗ оцінювалися за такими показниками, як навчання, дослідження, трансфер знань та інтернаціоналізація.

Ще 10 казахстанських вишів увійшли до іншого світового рейтингу – Times Higher Education Impact Rankings 2022.

Серед кращих у рейтингу цього року Казахський національний педагогічний університет імені Абая, Казахський національний університет імені аль-Фарабі, Університет Наргосп, Almaty Management University (Almau), Карагандинський університет Казспоживспілки, Казахстансько-Британський технічний університет (КБТУ), Кокшетауський університет імені Шокана Уаліханова, Євразійський національний університет імені Л.М. Гумільова, Південно-Казахстанський державний університет ім. М. Ауезова, Університет ім. Сулеймана Деміреля.

Рейтинг складався виходячи з таких критеріїв, як якісна освіта, робота за напрямом інклюзії, створення стійкої інфраструктури, гендерна рівність, безпечне та життєздатне середовище та ін.

Джерело інформації: