DAAD закликає розробити план дій для відновлення сектору вищої освіти України

В річницю з початку російського вторгнення в Україну Німецька служба академічних обмінів (DAAD) закликала розробити план дій до 2030 року, спрямований на відновлення системи вищої освіти в Україні та налагодження довготривалих зв’язків між українськими ЗВО і науково-дослідними установами та європейськими і німецькими партнерами.

Президент DAAD Джойбрато Мукерджі звернув увагу на ситуацію в українських університетах і закликав до подальшої підтримки українських студентів-біженців та дослідників у Німеччині.

“DAAD, його установи-члени та студенти твердо стоять на боці народу України з самого початку війни. Німецькі університети та їхні студентські організації за останній рік продемонстрували значну відданість справі прийому та підтримки студентів і дослідників-біженців, а також у рамках спільних проектів з українськими університетами-партнерами”.

Завдяки фінансовій підтримці МЗС Німеччини та міністерств освіти і розвитку DAAD виділила близько 21 млн євро на підтримку вищої освіти в Україні та допомогу українським студентам-біженцям, викладачам і дослідникам у Німеччині.

Крім того, було профінансовано близько 170 проєктів за участі німецьких та українських університетів, що стосуються таких питань, як оцифрування освіти та адміністрування.

DAAD наголошує на необхідності швидкої відбудови сектору вищої освіти після закінчення війни. Вона також вимагає від України тіснішого залучення до Європейського дослідницького простору та Європейського простору вищої освіти. Вона підкреслила, що проекти, які реалізують німецькі університети, потребують надійного та довгострокового фінансування з боку федерального уряду.

“Ми в Німеччині повинні мати план дій до 2030 року, який забезпечить швидке та успішне зближення України з ЄС та комплексну реконструкцію української системи вищої освіти, – сказав Мулерджі. “Зрештою, тісний і тривалий зв’язок між українськими вищими навчальними закладами та науково-дослідними установами з європейськими та німецькими партнерами також підвищує нашу безпеку в Європі”.

“Освіта, дослідження і наука, академічна свобода і вільний міжнародний обмін є відмінними рисами Європейського простору вищої освіти”, – зазначив Мукерджі. “Шлях до Європи природно пролягає через освіту, дослідження та науку – також і для України”.

Джерело інформації: https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20230224070618675