Договір на майбутнє покращить навчання та викладання у ФРН

Згідно з “Договором на майбутнє” (Zukunftvertrag) як наступником “Університетського пакту-2020”, федеральний уряд ФРН та уряди окремих земель передбачають спільними зусиллями покращити якість навчання та викладання в університетах на загальнодержавному рівні та на довготривалій основі.

6 червня 2019 року глава уряду країни та керівники урядів окремих земель затвердили Договір на майбутнє, який спрямований на покращення навчання та викладання. Разом з тим, з урахуванням вимог буде підтримуватися якість навчання, яка була досягнута у тому числі завдяки “Університетського пакту”. Від покращення умов навчання та більш якісного викладання у всіх університетах відчують переваги майже три мільйони студентів по всій Німеччині.

Фінансування на довготривалій основі, яке розпочалось у 2021 році, призначене, у тому числі для збільшення кількості постійного персоналу університетів, залученого до навчального процесу та викладання. Федеральний уряд та уряди земель розглядають це як важливий фактор для підвищення якості навчання та викладання. Крім того, у подальшому також передбачені заходи з підвищення якості освіти, такі як поширення інноваційних концепцій викладання або розширення дорадчих та допоміжних служб. Кошти Договору на майбутнє будуть  використовуватись спеціально для застосування цифрових технологій в навчанні. Зазначене включає розширення пропозицій у галузі навчання, а також розширення цифрової інфраструктури в університетах.

Федеральний уряд щорічно з 2021 р. до 2023 р. видаватиме 1,88 млрд. євро і з 2024 р. 2,05 млрд. євро в рамках на Договору на майбутнє. На додаток до основного фінансування університетів з боку Уряду ФРН, уряди земель надаватимуть кошти в такому розмірі, щоб кошти на навчання та викладання в рамках Договору на майбутнє становили до 2023 р. щорічно близько 3,8 млрд. євро, а з 2024 р. 4,1 млрд. євро. Розподіл федеральних коштів окремим землям здійснюється прозоро відповідно до формули, яка обраховується щорічно.

Джерело інформації: https://www.bmbf.de/bmbf/de/bildung/studium/zukunftsvertrag-studium-und-lehre-staerken/zukunftsvertrag-studium-und-lehre-staerken.html;jsessionid=2A262F7BB37790CA66D0E7B29EA895EA.live092