Erasmus+ значно розширюється

Нова програма академічної мобільності “Еразмус+”, яка діятиме протягом 2021-27 р.р., буде більш цифровою, інклюзивною, інноваційною, а також більш екологічною, заявила Європейська Комісія після укладення попередньої угоди з Європейським Парламентом та країнами-членами ЄС.

Протягом наступних семи років планується охопити 10 мільйонів учасників, а бюджет програми на цей період перевищить €26 млрд.

Згідно з ЄК, програма Еразмус+ буде ключовою для досягнення Європейського освітнього простору до 2025 року.

“Еразмус+ – одна з наших флагманських програм”, – сказала Марія Габріель, уповноважена з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді.

Збільшуючи кількість учасників до 10 млн, ЄК сподівається розширити можливості для “більш різноманітної” групи учнів – для осіб з обмеженими можливостями, мігрантів та громадян ЄС, що проживають у віддалених районах.

Віртуальне навчання і такі заходи, як мовна підтримка, підготовчі візити, тренінги та віртуальна співпраця, дозволить залучити людей, які не можуть брати участь у програмах особистої мобільності.

Еразмус+ підтримуватиме провідні ініціативи ЄС, такі як Європейські університети, Академії викладачів Еразмусу, Центри професійної майстерності та DiscoverEU.

З цим оголошенням Європа “готова для наступних і великих поколінь Еразмусу”, заявив віце-президент ЄК Маргаритис Шинас.

“Еразмус – це найбільш символічна, легендарна європейська програма, коштовність нашої корони. Покоління Еразмусу представляють суть нашого європейського способу життя. Єдність у різноманітті, солідарності, мобільності, підтримці Європи як простору миру, свободи та можливостей”.

Джерело інформації