Альянс університетів міст-побратимів м.Гуанчжоу з оптимізмом крокує у майбутнє. Приєднуймось до співпраці!

Як ми вже повідомляли, у грудні 2020 р. КПІ ім. Ігоря Сікорського долучився до когорти  13 провідних університетів світу і став членом Альянсу університетів міст-побратимів м. Гуанчжоу – Alliance of Guangzhou International Sister-City Universities (GISU),

Альянс було створено у грудні 2018 р. з ініціативи Університету Гуанчжоу – флагманського університету міста – за сприяння муніципальної влади.

Переваги, які отримують члени Альянсу – підтримка розвитку міст-побратимів спільним аналітичним центром; побудова багатосторонньої платформи для дружніх обмінів та співпраці між науковцями університетів міст-побратимів; надання студентам ширших можливостей для міжнародного взаєморозуміння, навчання та обміну;  сприяння визнанню та трансферу навчальних кредитів, посилення міждисциплінарного обміну навчальними програмами та сприяння спільним зусиллям у навчанні.

Серед ініціатив Альянсу, які були реалізовані у 2019-2020 рр., можна відмітити «Перший міський конкурс інновацій та підприємництва»; він отримав позитивні відгуки та активну участь університетів-членів. У фінальному онлайн-змаганні золоту нагороду виборола команда Університету Тампере, а ще п’ять команд Університету Гуанчжоу та Університету Тампере отримали срібні та бронзові нагороди. Темою цьогорічного конкурсу було сприяння сталому розвитку міст шляхом розробки та впровадження науково-технічних інновацій.

Виконувались також спільні навчальні та наукові програми. У 2020 році 39 аспірантів взяли участь у академічному обміні; дослідники з університетів-членів Альянсу опублікували 570 спільних наукових статей.

В епоху постпандемії університети повинні бути більш відкритими, всеохоплюючими та кооперативними, тому співпраця Альянсу будується на підставі пропозицій університетів-учасників. Наприклад, колеги з Падуанського університету, Університету Тампере, Університету Західного Сіднея та Університету Гуанчжоу спільно запропонували ініціативи по співпраці в інтелектуальному виробництві, цифровій економіці, курсах підприємництва та інших галузях, що, безумовно, поглибить співпрацю між членами Альянсу.

На онлайн конференції Альянсу у грудні 2020 р. його президент Вей Мінхай, окреслюючи плани на майбутнє, закликав зосередитись на чотирьох основних напрямках:

Спільні дослідження – подальше визначення та реалізація конкретних напрямків досліджень на основі областей, що становлять найбільший взаємний інтерес. Ці зусилля спрямовані на економічний та соціальний розвиток місцевих громад, регіонів та країн.

Підприємництво – подальше виявлення та реалізація конкретних молодіжних підприємницьких програм, що становлять найбільший взаємний інтерес. Цей напрямок включатиме форуми та конкурси з міських інновацій та підприємництва.

Угоди про співпрацю – укладання та реалізація угод про співпрацю і обмін викладачами та студентами у разі взаємного інтересу.

Зв’язки з громадськістю та комунікації – визначення та реалізація найкращих можливостей рекламування діяльності Альянсу на місцевому та міжнародному рівнях. Планується Розширення веб-сайту Альянсу шляхом випуску нового щоквартального бюлетеня, який виходитиме у січні, квітні, липні та жовтні.

На конференції були затверджені для реалізації два нових проекти – «Цифрова Академія» (Digital Academy), та «Базовий курс та сертифікат з питань підприємництва» (Entrepreneurship Non-credit Capstone Course and Certificate).

«Цифрова академія» забезпечить цінний онлайновий некредитний навчальний ресурс для управління на вищому рівні. Використовуючи досвід світових викладачів-членів Альянсу на різних унікальних географічних ринках, Цифрова академія пропонує нову та цінну альтернативу навчання протягом усього життя. За сприяння Альянсу запрошені викладачі з університетів-учасників можуть викладати основи спеціальних  предметів – інтерфейси пристроїв, штучний інтелект, великі дані, інтелектуальне виробництво та сучасні технологї.

«Базовий курс та сертифікат з питань підприємництва».  Цей курс та сертифікат будуть пропонуватися у партнерстві з (1) міжнародними галузями, що представляють кожне з міст-побратимів, (2) традиційними галузями, що шукають іноземну експертизу чи інвестиції, та (3) місцевими органами влади та відомствами, які слугуватимуть додатковим безкоштовним ресурсом, що допомагає наймати людей, сприяти та залучати більше міжнародних інвестицій для наших міст-побратимів. З огляду на різні академічні схвалення та час, необхідний для пропонування курсу кредитного капіталу кожним з наших членів, ця ідея спочатку почнеться з простої програми сертифікатів, яку надає Альянс. Кожен член може самостійно вирішити, які академічні вимоги вони можуть додати, щоб в кінцевому підсумку запропонувати цей сертифікат як основний курс, який надає кредит їх студентам.

Закликаємо керівників інститутів та факультетів КПІ ім. Ігоря Сікорського, науковців, аспірантів та студентів долучитися до участі в проектах,
які пропонує та організовує
GISU, а також надавати свої пропозиції.

У 2021 році Секретаріат Альянсу кожні два-три місяці буде проводити онлайн-зустрічі учасників, в яких ви також зможете  взяти участь.

Для більш детального ознайомлення з планами діяльності  Альянсу перейдіть за посиланням.