Глобальний рейтинг за навчальними дисциплінами 2021

Минулого тижня було оприлюднено Global Ranking of Academic Subjects 2021, що представляє найбільш повний та об’єктивний рейтинг світових університетів за навчальними дисциплінами. Цього року університети порівнювались за 54 предметами з природничих наук, техніки, наук про життя, медичних та соціальних наук. До рейтингу увійшло понад 1800 з 4000 університетів з 93 країн та регіонів світу.

Університети США підтвердили свої найвищі позиції з 30 предметів. Китайські університети лідирують цього року в 13 предметах (що на 2 більше, ніж минулого року).

Найкращим є Гарвардський університет – 15 перших місць, 6 з яких – із соціальних наук, 4 – з медичних, 3 – з інженерних та 2 – з наук про життя. Массачусетський технологічний інститут (MIT) очолює 6 предметів, 5 з яких – інженерні, що підкреслює його силу в навчальних показниках у цій галузі.

Цього року кількість університетів, що стали кращими більш ніж по одному предмету, зменшилась з 7 до 4, це Гарвардський університет, MIT, Університет Колорадо в Боулдері з США, а також Оксфордський університет з Великобританії.

Блискуче виступають у цьогорічному «чемпіонаті» троє нових учасників – Південно-Східний університет, Університет Сіань Цзяотун та Університет Сідіян з Китаю у зв’язку зі значними досягненнями в галузях транспортної науки і техніки, машинобудування та телекомунікацій відповідно.

Джерело інформації