Іспанія посіла перше місце за ступенем задоволеності студентів

Опитування 108 000 студентів з усього світу, яке провела відома освітня компанія Studyportals  з Нідерландів, показало, що у 2021 р. найкращими за ступенем задоволеності іноземних студентів визнані іспанські університети.

Згідно зі Звітом про задоволеність студентів – Studyportals Student Satisfaction Report  до першої п’ятірки увійшли також Австрія, Естонія, Угорщина та Італія.

Серед англомовних закладів лідирує Великобританія (сьоме місце в абсолютному заліку, позаду Чехії, яка займає шосту позицію).

Інші країни англомовної “великої четвірки” посіли такі місця: Австралія на 10-му, США на 15-му та Канада на 21-му.

Респонденти 200 національностей провели оцінку вищих навчальних закладів у 121 країні світу по п’ятибальній системі за такими показниками: загальне задоволення, взаємодія студент-викладач, процес вступу, різноманітність студентів, якість студентського життя та кар’єрні можливості. Крім того вперше були додані дві категорії: організація дистанційного навчання та кризове управління Covid-19.

Експерти Studyportals вважають, що такі опитування допомагають майбутнім студентам краще вибрати місце навчання та зробити освіту більш прозорою.

Були визначені також установи  з найвищим рейтингом у кожній категорії, а переможцем категорії «Загальне задоволення» став Університет логістики Кюне з Німеччини. Боннський університеу посів перше місце за процесом вступу.

Швейцарські Університет Луґано та Женевська бізнес-школа були визнані найкращими відповідно у взаємодії між студентами і викладачами та за кар’єрними можливостями.

Австрійський університет з Клагенфурта став першим по кризовому управлінню в період Covid-19.

Серед найкращих також три заклади з Великобританії: Європейська школа економіки – за якістю студентського життя, Сассекський університет – за студентським різноманіттям та Онлайновий університет Ессексу – за організацією дистанційного навчання.

Джерело інформації