Звіт ОЕСР – Короткий погляд на освіту 2021

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) опублікувала огляд систем освіти в 38 країнах-членах та восьми країнах-партнерах. Звіт охопив всі види освіти – від початкової в дитячому садку та дошкільному закладі до безперервної освіти для дорослих. Дослідження містить статистичні дані про кількість учнів та студентів, рівень випускників, витрати на освіту, умови навчання тощо, а також дані про структуру, фінанси та результати роботи освітніх систем.

Звіт публікується щорічно з 1996 року і орієнтований на широку аудиторію – від урядів до науковців та широкої громадськості. Огляди, присвячені конкретним країнам у галузі освіти, покликані підтримати уряди у їхніх зусиллях зробити системи освіти ефективнішими та відкритими для всіх.

Видання 2021 року робить акцент на справедливості, досліджуючи, як на прогрес у сфері освіти та пов’язані з цим результати навчання та ринку праці впливають такі аспекти, як стать, соціально-економічний статус, країна народження та місцезнаходження.  Цьогорічне видання доповнене двома новими показниками – механізми та формули, що використовуються для розподілу державного фінансування для шкіл, та показники вибуття вчителів.

Джерело інформації: