Конференція ректорів Німеччині висловила ключові вимоги до нового уряду

Конференція ректорів Німеччини (Hochschulrektorenkonferenz, HRK) закликала новостворений уряд Німеччини звернути увагу на ключові проблеми вищої освіти, насамперед надання підтримки студентам та стимулювання наукових досліджень.

HRK вимагає також вирішення проблем, пов’язаних зі значним недофінансуванням будівництва та реконструкції університетів, при цьому наголошується на тому, що слід підготувати для студентів більше житла з хорошим цифровим зв’язком.

Президент HRK Пітер-Андре Альт вказав на необхідність фінансування програми цифровізації у сфері вищої освіти як від уряду ФРН, так і з бюджетів земель. Така програма повинна грунтуватись на запровадженні фіксованої ставки на одного студента. HRK вимагає щорічного виділення для цих цілей близько 270 мільйонів євро (313 мільйонів доларів США).

Крім того, конференція закликала уряд вжити заходів для створення привабливих умов праці, реформувати федеральну урядову систему грантів і позик (BAföG). Загалом, HRK очікує від нового уряду більшої  уваги та прихильності до підвищення якості освіти і забезпечення рівних можливостей на всіх рівнях системи освіти.

Джерело інформації