Квітень 2020 Африка

ОГЛЯД
ринку освітніх послуг Африки
Квітень 2020 р.

За матеріалами: University World News, Joy Online, The Conversation, Ahram Online, INFOSURHOY, Daily Nation, ReliefWeb, MSN News, CIO, IOL, Egypt Today, The Herald, GhanaWeb.

Анотації статей:

  1. Уряд підтримує університети в боротьбі з COVID-19 (Зімбабве)

University World News

Уряд Зімбабве надав $1,31 млн державним університетам для виготовлення засобів індивідуального захисту, необхідних для боротьби з коронавірусом.

За словами професора Амона Мурвіри, міністра вищої та вищої освіти, науки та розвитку технологій, Чіньхойський технологічний університет та Мідлендський державний університет почали виготовляти маски для обличчя, а Університет Зімбабве та Університет науки Біндури виробляють санітарні засоби.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20200406073439527

 

  1. Університети Південної Африки намагають закінчити навчальний рік

University World News

Університети Південної Африки взяли на себе зобов’язання завершити навчальний рік 2020 року та працюють над можливими сценаріями у невизначених обставинах у зв’язку з розгортанням пандемії COVID-19.

Професор Ахмед Бава, виконавчий директор Університетів Південної Африки сказав, хоча важливо, щоб певний рівень навчання відбувався протягом періоду блокування через якусь форму альтернативної системи доставки, немає наміру закінчувати навчальний рік виключно через онлайн-навчання.

Що стосується “вивчення всіх можливих масштабів навчання в Інтернеті”, Бава сказав, що з великими мобільними компаніями ведуться “напружені дискусії” про партнерство, щоб студенти мали вільний доступ не тільки до своїх університетських порталів, але до інших призначених університетом університетів сайти, які використовуються для викладання та навчання. Мобільні компанії вже заявляли, що не повністю безкоштовний доступ до міжнародних сайтів, “і університети повинні працювати з цим”.

Ще одним, і, мабуть, найбільш критичним питанням є те, що не у всіх студентів є необхідні для дистанційного навчання пристрої. Ряд університетів провели опитування, щоб встановити можливість своїх студентів не тільки отримувати доступ до Інтернету чи купувати дані, але й наявність пристроїв, за допомогою яких це можна зробити.

В університеті Кейптауну студентам буде передана певна кількість ноутбуків.

Деякі університети збирають вживані смартфони від співробітників університету, щоб розповсюджувати їх серед потребуючих студентів.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20200402082839691

 

  1. Covid-19 розкриває нерівність доступу до освіти в Гані

(Joy Online)

З того часу, як президент Гани Нана Акуфо-Аддо оголосив про безстрокове закриття всіх шкіл задля стримування розповсюдження коронавірусу, багато ВНЗ країни почали вивчати варіанти онлайн-навчання.

Основні проблеми ­ нестабільність постачання електроенергії та ненадійний Інтернет. Крім того пандемія коронавірусу виявила суттєві регіональні, соціальні та економічні нерівності в освітянській системі Гани.

Вищі навчальні заклади розпочали підготовку викладачів з онлайн-викладання, оскільки вони активно звертаються до веб-альтернатив.

Одні університети використовують існуючі навчальні платформи, такі як Sakai, , інші звертаються до таких служб, як Google Classroom, WhatsApp, YouTube та Zoom.

У той же час багато студентів турбуються про ефективність та доцільність онлайн-педагогіки, оскільки викладачам, які не є технологічно грамотними, може бути важко проводити навчання в Інтернеті.

Онлайн-платформи дистанційного навчання будуть доступні лише тим, хто має доступ до даних Інтернету, смартфонів, планшетів та комп’ютерів, що залишає ні з чим студентів, які не мають доступу до цих технологій. А для всіх студентів висока вартість доступу до Інтернет може обмежити їх можливості дистанційногг навчання.

Як результат, багато студентів вищого навчального рівня, які майже не мають доступу до цифрових інструментів, опиняться на периферії освітньої системи, тоді як їх

https://www.myjoyonline.com/news/education/what-covid-19-reveals-about-education-inequality-in-ghana/

 

  1. Як академічна діаспора Африки може допомогти відродити вищу освіту вдома

(The Conversation)

Наприкінці 1970-х світова товарна криза зменшила дохід від експорту в африканських країнах і такі установи, як Міжнародний валютний фонд та Світовий банк розпочали надавати позики. Умови кредитів включали скорочення державних витрат на освіту. Це призвело до сплеску міграції, і тисячі африканських вчених переїхали до Північної Америки, Європи та, в меншій мірі, до Азії.

Втрата добре навчених та досвідчених науковців створила величезні прогалини у секторі вищої освіти. Але сектор все ж продовжував зростати.

Дефіцит наукових кадрів університети вирішувати й інші питання, такі як якість досліджень, інновації, заощадження та глобальна видимість.

Ще одна проблема – якість навчання. На всьому континенті навчальні програми практично в усіх галузях не відповідають потребам сучасної економіки знань.

Тут можуть допомогти академічні діаспори. Вони відіграють величезну роль у побудові зв’язків між університетами та наданні нового імпульсу розвитку вищої освіти на континенті.

Пілотні програми в Гані, Південній Африці та Ефіопії показують, що багато вчених з африканських народів прагнуть запропонувати свої навички, ресурси та досвід.

Ще одна перевага полягає в тому, що студенти та молодий персонал отримують можливість особисто контактувати з успішними міжнародними науковцями, які колись працювали в Африці. Це формує впевненість і натхнення.

Питання про те, як африканські науковці в діаспорі можуть допомогти оживити вищу освіту в Африці, обговорювались на форумі в Ефіопії в листопаді 2019 року. На ньому обговорювалися такі питання: національна політика, мобілізація ресурсів та досвід інших регіонів світу.

Лише чотири з шести вивчених країн – Кенія, Руанда, Ефіопія та Замбія – мають існуючу політику щодо діаспори, але конкретно не щодо академічної діаспори. Нігерія раніше проводила політику щодо академічної діаспори, але вона була припинена і в даний час ребрендується. Гана та Нігерія мають комісії з діаспори, але жодна з них не проводить політику щодо академічної діаспори.

Форум погодився, що уряди Африки повинні створити політику та фінансування для використання науковців діаспори. Вони повинні використовувати інституційний та довгостроковий підходи. Африканські благодійники та члени приватного сектору також повинні брати участь. Також більше аспірантів повинні пройти навчання за кордоном та отримати стимули повернутися додому після закінчення навчання.

https://theconversation.com/how-africas-academic-diaspora-can-help-revive-higher-education-back-home-133831

 

  1. Замість екзаменів – дослідницькі проекти (Єгипет)

(Ahram Online)

Єгипет припинив заняття в школах та університетах з 15 березня по всій країні в рамках заходів щодо стримування поширення коронавірусу.

Міністр освіти Єгипту оголосив про нову систему наукових досліджень, прийняту як альтернативу для випускних іспитів студентів єгипетських ВНЗ через спалах коронавірусу.

Студентам третього курсу і старших буде запропоновано підготувати один документ щодо досліджень протягом року з декількох дисциплін, а не з кожного предмета, і він має бути поданий в режимі он-лайн між 9 квітня та 15 травня 2020 року.

Студенти можуть написати дослідницьку роботу одноосібно або в групах до п’яти чоловік.

На початку цього квітня міністерство зв’язку заявило, що підтримуватиме Інтернет-освіту, дозволяючи безкоштовно займатися серфінгом на всіх освітніх платформах після того, як збільшить ліміт даних для Інтернет-пакетів на 20%.

http://english.ahram.org.eg/NewsContent/1/64/366473/Egypt/Politics-/Egypt%E2%80%99s-education-ministry-reveals-details-of-rese.aspx

 

  1. Китайська фірма надає онлайн платформу для навчання в Єгипті

(INFOSURHOY)

Платформа дистанційного навчання Edmodo китайської компанії NetDragon допоможе єгипетським студентам навчатися в Інтернеті, оскільки нова епідемія коронавірусу спричинила закриття навчальних закладів в країні.

Компанія NetDragon, штаб-квартира якої розташована в місті Фучжоу, заявила, що Edmodo була вибрана єгипетським освітянським органом як онлайн-платформа для навчальної системи країни К12.

Платформа буде адаптована для понад 22 мільйонів учнів та понад 1 мільйон викладачів в Єгипті в період припинення занять через спалах нового коронавірусу.

У рамках цього розгортання Edmodo приєднається до Єгипетського банку знань, однієї з найбільших освітніх цифрових бібліотек у світі, і надасть величезний обсяг інтерактивного контенту, включаючи наукові журнали та інші ексклюзивні освітні ресурси для студентів та викладачів.

За даними ЮНЕСКО, поки що понад 100 країн призупинили навчання, що зачіпає більше половини світового студентського населення. ЮНЕСКО оновив на своєму веб-сайті розділ «Рішення для дистанційного навчання» з переліком рекомендацій платформ дистанційного навчання.

https://infosurhoy.com/economy/chinese-firm-provides-online-learning-platform-in-egypt/

 

  1. Як навчання молоді може зменшити нерівність (Кенія)

(The Conversation)

Зростаюча кількість молоді у країнах на південь від Сахари є одним найбільших невикористаних ресурсів. Молоді чоловіки та жінки у віці 15-24 років становлять близько п’ятої частини всього населення.

Як і інші країни на південь від Сахари Кенія має високий рівень безробіття серед молоді. У 2019 році Всесвітній банк для осіб віком 15-24 р. оцінював безробіття у 18,3%. Згідно з останніми даними цей показник становить 10%.

Щороку на ринок праці виходить 500-800 тис. молодих людей. Але 30% кенійських фірм вважають, що головною перешкодою на шляху до зростання. є низька кваліфікація робочої сили.

Проведене дослідження показало, що розвиток навичок молоді в Кенії продовжує нерівність. Ця система має достатній ресурс для міських та заможних сімей, але залишає бідну та переважно сільську молодь недостатньо підготовленою, якщо вона взагалі може попасти на ринок праці.

З точки зору впливу громади виявилось, що велике значення має соціально-економічне та географічне розташування молоді. Студенти із процвітаючих сімей продемонстрували більш високе набуття цілісних навичок, ніж студенти з неблагополучного середовища.

Це важливо, тому що якщо роботодавці виявлять потенційних працівників на здобуття цілісних навичок, молодь з неблагополучного середовища, швидше за все, залишатиметься без роботи. Це також може створити величезний соціальний розрив між особами, які працюють по найму, і тими, хто займається самозайнятістю. Нещодавній звіт ПРООН з розвитку людини за 2019 рік попереджав про саме про це.

Велике значення має фінансове забезпечення освіти. Про наявність необхідного обладнання повідомили керівники національних політехнічних (57%) та технічних навчальних закладів (44%).

Для центрів професійної підготовки цей показник становить лише 22%. Більшість професійних центрів розташовані в сільській місцевості, і доступ до них є у бідної сільської молоді, але центри належно не обладнані. Наявність ресурсів навчальних закладів відіграє роль у придбанні навичок розвитку молоді та створює нерівності, які можуть тривати багато років.

Висновки:

  1. Необхідно розвивати заклади післяшкільної підготовки, щоб усунути можливий зростаючий розрив у здобутті навичок розвитку всієї молоді на основі соціально-економічного походження, оскільки це може відчужити частину населення.
  2. Важливо створити ефективні зв’язки між навчальними закладами та виробництвом. Особливо це стосується сільських центрів, оскільки вони відіграють ключову роль у підготовці молоді до працевлаштування.

https://theconversation.com/how-youth-skills-training-in-kenya-can-reduce-inequality-133279

 

  1. Приватний сектор допоможе Кенії виграти війну проти Covid-19

(Daily Nation)

Президент Ухуру Кеньятта попередив, що боротьба з коронавірусом триватиме тривалий час. Уряд Кенії працює над тим, щоб залучити міжнародних партнерів, які можуть допомогти кенійцям пережити ці важкі часи.

Американська торгова палата в Кенії заявила, що компанії Джонсон і Джонсон, Microsoft і навіть Кока-Кола намагаються полегшити становище Кенії в ці важкі часи.

Наприклад, Кока-Кола запропонувала забезпечити дезінфекцію медичного персоналу, а також працівників кенійського Червоного Хреста, які наразі ризикують своїм життям, щоб зберегти народ у безпеці.

ІТ-гіганти, що працюють в Кенії, пропонують допомогу в організації дистанційного навчання.

Microsoft нещодавно погодилася надати доступ до своєї платформи Microsoft Teams. Google також запропонував активізувати свою діяльність та зробить свій інструмент Google Hangouts доступним для навчальних закладів для проведення відеоконференцій. Вони також запропонували допомогти Міністерству освіти використовувати YouTube для трансляції уроків у прямому ефірі.

https://www.nation.co.ke/oped/opinion/Private-sector-partnerships-will-help-Kenya-win-Covid-19-war–/440808-5516310-yh40fp/index.html

 

  1. USAID допомагає Марокко організувати дистанційне навчання під час коронавірусу

(ReliefWeb)

В Марокко експерти Міністерства освіти, які вже брали участь у попередніх програмах дистанційного навчання за фінансування USAID, підтримали надання подальшої допомоги.

Організатори навчальних заходів з онлайн-навчання, що фінансуються USAID, наполегливо працюють над створенням у рекордно короткий час електронних курсів, що робить Марокко лідером регіону по переходу до онлайн-навчання під час епідемії.

USAID продовжує інвестувати в електронне навчання та співпрацює з Міністерством освіти задля забезпечення їхньої самостійності в цифровому навчанні.

https://reliefweb.int/report/morocco/usaid-distance-education-activities-prepare-morocco-s-ministry-education-virtual

 

  1. Електронне навчання: як COVID-19 вплинув на сферу освіти Нігерії

(MSN News)

Внаслідок пандемії COVID-19 та закриття шкіл у різних країнах відбувся перехід до дистанційного режиму надання освіти. Студентів навчають через електронні платформи. Станом на 13 березня Інститут статистичних даних ЮНЕСКО заявив, що через закриття шкіл, оголошене або впроваджене в 39 країнах, включаючи Нігерію. постраждали понад 421 мільйон чоловік.

https://www.msn.com/en-za/news/other/e-learning-how-covid-19-is-reshaping-education-in-nigeria/ar-BB12pMEd

 

  1. Південна Африки використовує технологічні засоби для боротьби з наслідками COVID-19

(CIO)

Коли по всьому світу прокотилася пандемія COVID-19 і в Південно-Африканській Республіці розпочався карантин, Інтернет та мобільний зв’язок стали відігравати ще більшу роль у житті громадян, які тепер змушені спілкуватися через Інтернет, працювати віддалено та відчайдушно шукати інформацію та оновлення через свої пристрої. Нове використання технологій, нові сервіси та зростання електронного бізнесу будуть постійно змінювати технологічний ландшафт країни, і ІТ-лідери підприємств повинні знати про це.

Використання WhatsApp для зв’язку

Департамент охорони здоров’я створив телефонну довідку WhatsApp, яка протягом першого тижня подала понад 15 мільйонів повідомлень, доступних на п’яти мовах, для 1,5 мільйона громадян.

Виділення частот для надзвичайних ситуацій

Визнаючи, що протягом карантину буде масовий попит на широкосмугові послуги, Незалежний орган зв’язку Південної Африки (ICASA) виділив діапазон частот для надзвичайних ситуацій.

Залучення партнерів з технологічних компаній

Підтримка електронної торгівлі

Запуск нового навчального порталу

Освіта та навчання дома – це один з важливих напрямків під час карантину. Департамент освіти Western Cape запустив свій ePortal, на якому розміщено понад 14 400 ресурсів, з яких 8 200 – безкоштовні ресурси, що складаються з відео- та аудіокліпів, цифрових документів, уроків та навчальних планів.

Інформаційна панель відстежує поширення захворювання

Одним з найпопулярніших в країні додатків є Eskom Se Push – він відстежує відключення електроенергії та повідомляє населенню про зменшення навантаження. На ньому було розміщено інформаційну панель, яка відстежує кількість інфекцій, смертей та одужань у Південній Африці, і це виявилося дуже популярною функцією.

Telkom працює над відстеженням контактів

Відстеження контактів – виявлення того, з ким інфіковані люди вступили в контакт,  є одним з найважливіших елементів боротьби з пандемією. Найбільша телекомунікаційна компанія Південної Африки – Telkom, співпрацює з Національним інститутом інфекційних хвороб (NICD), щоб розробити способи відстеження людей, які могли захворіти.

Новий додаток має на меті допомогти розвинути нові бізнеси

Було запущено Jump – нову програму, яка допомагає людям відкрити новий бізнес. У ній є безліч функцій, які дозволяють підключатися, залучати ресурси, знаходити нові види діяльності та навчатися за допомогою подкастів та іншого контенту.

Розширення модернізації ПК

Компанія Xperien наростила свою виробничу лінію по модернізації вживаних ноутбуків. Дешевизна дозволяє отримати такі ноутбуки незаможним верствам населення.

https://www.cio.com/article/3536640/10-ways-south-africa-is-using-tech-to-fight-covid-19.html

 

  1. Вплив COVID-19 на вищу освіту Африки

University World News

В Африці з початком пандемії коронавірусу велике занепокоєння викликало скрутне становище африканських студентів в Ухані. На момент спалаху у провінції Хубей, де знаходиться Ухань, знаходилось близько 5 000 з майже 82 000 африканських студентів у Китаї.

Повернення додому своїх студентів домоглися Нігерія, Сенегал, Південна Африка, а також Алжир та його північноафриканські сусіди.

Африка серйозно сприйняла загрозу коронавірусу лише за кілька тижнів після підтвердження його перших випадків. З середини березня почалось закриття шкіл та університетів.

Для пом’якшення наслідків пандемії університети всього континенту все частіше створюють загальноосвітні навчальні групи. Деякі університети намагаються проводити дослідження по розробці антикоронавірусної вакцини. Більшість навчальних закладів намагається перейти до викладання та навчання в Інтернеті через інституційні, національні, континентальні та міжнародні ініціативи.

Двома основними проблемами, які мають серйозний вплив на вищу освіту в Африці, є дистанційне навчання та економічний вплив пандемії.

За даними ЮНЕСКО, 9,8 мільйона африканських студентів мають перебої у навчанні через закриття ВНЗ. Небезпека зараження спонукала заклади організувати дистанційне навчання. Однак на континенті лише 24% населення має доступ до Інтернету, а серйозні проблеми викликають поганий зв’язок, непомірна вартість зв’язку витрати та часті перебої з постачанням електроенергії.

Університети співпрацюють з Інтернет-провайдерами та урядами, щоб узгодити безкоштовний доступ до конкретних освітніх та інформаційних веб-сайтів (Руанда, Південна Африка, Туніс).

Наразі у більшості з 54 країн Африки підтверджені випадки зараження та смерті через COVID-19. Багато країн закрили свої кордони та заборонили міжнародні авіарейси. Темпи падіння торгівлі стрімко зростають. Демократична Республіка Конго, Руанда, Південна Африка та Туніс оголосили про свою повну ізоляцію.

Останні економічні прогнози показують, що у 2020 році економіка Африки може зазнати збитків у розмірі від 90 до 200 мільярдів доларів, при цьому ВВП зменшиться на 3-8 %.

Очікується, що у Південній Африці в перші два місяці кризи зростання економіки скоротиться на 1,5% через її вплив на ключові сектори економіки, такі як видобувна промисловість та туризм. Нещодавній запит Ефіопії від імені африканських країн до форуму G20 про надання екстреного фінансування у розмірі $150 млрд., заморожування процентних ставок за кредитами та скасування боргів є свідченням великої загрози економіці континенту.

Вплив пандемії на майже 2000 вищих навчальних закладів Африки неможливо переоцінити. Якщо криза продовжиться, це може серйозно вплинути на зменшення державного фінансування вищої освіти на тлі конкуруючих вимог з боку охорони здоров’я, бізнесу та інших пріоритетних секторів, що обслуговують вразливі верстви суспільства.

Крім того, можуть бути масово зменшена глобальна підтримка вищої освіти, науково-дослідницька співпраця та партнерські схеми, найчастіше спрямовані на критичні сфери, такі як посилення докторських програм,.

Розширення державних університетів буде різко заморожене. Приватні постачальники освітніх послуг, які залежать від оплати за навчання та інших зборів, також сильно постраждають, і багато хто зіткнеться з необхідністю скорочення чи навіть закриття, оскільки вони отримують незначне державне xфінансування, або взагалі не підтримуються урядами.

Наслідки загрози і підходи до її подолання можуть стати каталізатором тривалих змін у вищій освіті Африки. До них відносяться диверсифіковані засоби надання освітніх послуг, які можуть стати основними та більш прийнятними.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20200409103755715

 

  1. Віртуальне присвоєння ступенів (Південна Африка)

(IOL)

Університет Преторії вручив 234 докторські та 1492 магістерські ступені  під час віртуальної випускної церемонії.

Віце-канцлер Тавана Купе сказав, що вручення проводилось в контексті глобальної пандемії COVID-19, щоб дати можливість студентам офіційно закінчити навчання, і щоб вони могли отримати свої сертифікати та продовжувати своє життя.

https://www.iol.co.za/pretoria-news/university-of-pretorias-11-000-in-virtual-graduation-46475081

 

  1. Нова модель публікації наукових видань (Південна Африка)

University World News

Лідери вищої освіти Південної Африки прагнуть якнайшвидше перейти до європейської моделі відкритого доступу при публікації наукових статей.

Відповідно до цього плану, приблизно $ 26 млн, які зараз витрачаються на передплату журналів, будуть об’єднані в нові “трансформаційні” угоди з великими п’ятьма академічними видавцями – Reed-Elsevier, Taylor & Francis, Wiley-Blackwell, Springer і Sage – тому що для фінансування розповсюдження досліджень університети країни переходять до моделі оплати за публікацію.

Діюча модель академічного видавництва є нестійкою, частково через її високу вартість, яка значно зросла через падіння курсу національної валюти – ренду.

Вважається також, що слід подолати глибоку нерівність у системі вищої освіти, коли деякі університети мають достатній доступ до опублікованих досліджень, а інші – недостатній.

“Ідея полягала в тому, щоб розробити систему, яка забезпечила б рівний доступ для всіх університетів”, – сказав Ахмед Бава, виконавчий директор Університетів Південної Африки.

Крім того, існував консенсус щодо важливості відкритого доступу. Потенційні переваги від відкритості до наукової цілісності та інновацій в інтересах суспільства, а також демократизації дослідницького циклу та регіонального розвитку були широко визнані, в тому числі ООН.

У Південній Африці ідею відкритого доступу також просуває Департамент науки та інновацій.

Планується вести переговори про трансформаційні угоди з основними академічними видавцями на національній основі. За словами Бава, основними принципами, що лежать в основі цих переговорів, будуть:

  • Після сплати за публікацію дослідження буде доступне для кожного, навіть якщо матеріал був опублікований у журналі з високим фактором впливу;
  • Авторські права на опублікований текст належать автору і повинні бути підтверджені за ліцензією Creative Commons будь-ким, хто посилається на матеріал; і
  • Нові видавничі домовленості коштуватимуть не більше, ніж попередні угоди на основі передплати.

Крім того, хоча нова система покладає на себе фінансування академічного видавництва на авторів, а не на читачів, національний підхід не буде означати жодних вимог для окремих дослідників шукати гроші, щоб заплатити за публікацію, сказав Бава.

За моделлю оплати за публікацію журнали стягують певну суму на покриття втрат публікацію, яка, як правило, сплачується від імені конкретного автора фундатором або установою, що підтримує дослідження. Натомість ці публікації роблять статті вільно доступними для читачів.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20200414133107475

 

  1. Єгипет планує подвоїти інвестування вищої освіти та науки

(Egypt Today)

Міністр з питань планування Єгипту Хала Аль-Саїд повідомила про наміри уряду  протягом 2020/2021 р.р. удвічі збільшити обсяги державних інвестицій у сфері вищої освіти та наукових досліджень, які мають досягнути 24 млрд. LE – майже 1,5 млрд USD.

Аль-Саїд пояснила, що збільшені інвестиції дозволять створити 6 нових технічних університетів (New Assiut – Новий Асют/ Thebes New – Нові Фіви/ Salam in East Port Said (Salam  в індустріальній зоні Східний Порт Саїд) / Borg El Arab – Борг-Ель-Араб / 6 October – Університет Міста ім.6 Жовтня/ West).

Нові університети мають на меті пов’язати випускників технічних університетів освіти з ринком праці, забезпечити обладнанням існуючі університети (Новий Каїр, Бені Суейф, Кена), а також забезпечити додаткове фінансування 5-ти приватних університетів.

Міністр зазначила, що буде розпочато механізацію університетських лікарень та впровадження електронного обліку стану здоров’я. Крім того, буде надано новий імпульс поточним проектам, таких як Центр швидкої допомоги та травми в Університеті Асюта, а також капітальний ремонт будівлі Національного інституту раку.

https://www.egypttoday.com/Article/3/84970/Egypt-targets-to-investment-LE-24B-in-higher-education-during

 

  1. Університетські хаби допоможуть трансформувати промисловість (Зімбабве)i

(The Herald)

Уряд Зімбабве прикладає всіх зусиль на перетворення країни до 2030 року в економіку з доходом населення вище середньосвітового рівня, заявив міністр фінансів та економічного розвитку, професор Мтулі Нкубе.

Університети країни можуть спряти цьому процесу, і як приклад, він навів організацію виробництво матеріалів, пов’язаних з Covid-19, таких як санітарні засоби та маски для обличчя в Технічному університеті Чіньхой.

Міністр закликав всі ВНЗ країни слідувати прикладу своїх колег.

Проф. Нкубе заявив, що уряд створив Національний фонд венчурного капіталу для фінансування стартапів, щоб створити більше робочих місць для досягнення Vision 2030. За його словами, низка проектів отримає фінансування з Національного фонду венчурного капіталу.

https://www.herald.co.zw/varsity-hubs-will-help-transform-industry-mthuli/

 

  1. Уряд не планує забезпечувати студентів ВНЗ пакетами даних для дистанційного навчання (Гана)

(GhanaWeb)

Заступник міністра освіти Данді Твім Ампофо заявила, що уряд не планує вирішувати питання щодо даних для студентів ВНЗ країни.

ВНЗ почали досліджувати онлайн-майданчики для навчання студентів з того часу, як президент Акуфо-Аддо розпорядився закрити всі навчальні заклади для обмеження розповсюдження нового коронавірусу.

Але без проблем не обійшлося – починаючи від нестабільного підключення до Інтернету до неможливості студентів постійно дозволити собі пакети даних для навчання в Інтернеті.

Деякі студентські групи звернулися до уряду з проханням допомогти їм у будь-який спосіб, оскільки їхні установи вирішили не припиняти онлайн-навчання.

Але відповідь була така: наявні дані вказують, що студенти мають змогу приєднатися до занять за допомогою своїх смартфонів.

Колишній президент Ради студентських представників (Університет Гани) в Університеті Гани (УГ) назвав невдачу уряду Акуфо-Аддо підтримати студентів, як нещасливу, додавши, що “уряд багато говорить, але нічого не дає”.

На думку студентських автивістів, уряд міг би залучати телекомунікаційні компанії до впровадження нових пакетів для студентів, які можуть бути доступні для всіх.

https://www.ghanaweb.com/GhanaHomePage/NewsArchive/Gov-t-has-no-plan-to-support-tertiary-students-with-data-for-learning-Minister-932344

 

  1. Університети Африки у боротьбі проти COVID-19

University World News

Всі університети – члени Альянсу африканських дослідницьких університетів (ARUA) взяли на себе ініціативу в дослідженнях, направлених на розуміння дії вірусу в локальному контексті та підтримку пошук вакцини.

Більшість університетів ARUA мають вчених, які працюють на передовій в різних країнах у напрямку:

1) Розуміння епідеміології вірусу та тестування випадків підозри;

(2) Вирішення питань, пов’язаних з вірусом, через різні вебінари, медіа-платформи та громадські ініціативи з питань освіти;

(3) Визначення найбільш ефективного лікування коронавірусу;

(4) Підтримка надання медичної допомоги хворим;

(5) Прогнозування та передбачення шляхів поширення вірусу в місцевих громадах;

(6) Розробка варіантів політики щодо стримування та лікування вірусу, а також програм соціального втручання для пом’якшення впливу заходів та контролю на найуразливіших;

(7) Розробка найважливіших медичних препаратів.

Крім проведення наукових досліджень, університети залучають студентів-медиків до роботи в лікарнях та госпіталях на різних рівнях боротьби з пандемією COVID-19.

Варто відзначити, що багато ВНЗ організували виробництво вкрай необхідних засобів індивідуального захисту для медичного персоналу та населення, дезінфікуючих та лікувальних засобів, вентиляторів.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20200420091917110