Квітень 2023 р. – Азія

ОГЛЯД
ринку освітніх послуг Азії
Квітень 2023 р.

За матеріалами: The Statesman, The PIE News, msn, MarketWatch, The Jakarta Post, University World News, Vienbam+, The Asahi Shymbun, The Japan Times

ІНДІЯ

  1. Затверджені Правила відкриття в Індії філій іноземних університетів

The Statesman

Вища освіта Індії має зробити гігантський стрибок, оскільки іноземні університети зможуть вперше відкрити свої кампуси в країні.

Регулятор вищої освіти – Комісія з університетських грантів (University Grants Commission, UGC) – затвердила правила, які дозволять іноземним університетам в’їжджати в країну.

Університети США, Англії, Франції, Австралії, Італії, Малайзії, Канади, виявили “велику зацікавленість” у створенні кампусів в Індії.

Ці університети матимуть свободу розробляти власну процедуру вступу та структуру оплати за навчання.

Не буде ніякого втручання в академічну та іншу повсякденну діяльність в кампусах іноземних університетів.

Однак індійські регуляторні органи стежитимуть за тим, щоб іноземні університети функціонували в рамках встановлених норм.

Новий крок дозволить індійським студентам здобувати іноземну кваліфікацію за доступною ціною і зробить країну привабливим місцем для навчання у світі.

https://www.thestatesman.com/education/rules-for-foreign-univs-setting-up-indian-affiliates-will-be-out-in-a-month-1503168795.html

  1. Індійські університети планують відкрити кампуси в Африці

The PIE News

Африканський континент знаходиться на першому місці серед напрямків, де індійські університети планують створити міжнародні філіали.

Ця новина з’явилася в той час, коли країна готується до реалізації плану інтернаціоналізації, який також охоплює кілька країн Азії та Близького Сходу.

Ряд університетів азійського гіганта, включаючи престижні державні Індійські технологічні інститути, виявили бажання створити кампуси на континенті, як тільки уряд опублікує відповідні нормативні акти у квітні.

За словами Мамідали Джагадеш Кумар, голови Комісії з університетських грантів Індії, комісія заохочує університети відкривати кампуси за кордоном, визначаючи африканські країни, регіон Перської затоки та азійські країни – Таїланд і В’єтнам – як сприятливі майданчики.

Згідно з даними порталу Statista, перші три позиції за кількістю іноземних студентів в Індії займають Азійські країни – Непал, Афганістан і Бангладеш. Серед інших країн – США, ОАЕ, Бутан, Судан, Нігерія, Танзанія та Ємен, причому США є єдиною країною, що не належить до країн, які розвиваються, у першій десятці списку.

Згідно Всеіндійського опитування про вищу освіту, кількість іноземних студентів, які навчаються в індійських ЗВО, за останні два роки скоротилася на 2,6% – з 49 348 у 2019/20 до 48 035 у 2020/21.

За даними Асоціації африканських студентів в Індії, близько 15 000 з них у 2021 році були африканцями, причому 4300 з них походили з трьох африканських країн у першій десятці списку.

Таке падіння пояснюється відсутністю можливостей працевлаштування для іноземних студентів, які закінчили індійські університети, на відміну від європейських та північноамериканських напрямків – Великобританії, Німеччини, США та Канади, де вони можуть вільно працювати протягом певного періоду.

https://thepienews.com/news/indian-universities-plan-for-african-campuses-in-internationalisation-drive/

  1. Завдяки глобальній мобільності індійців зріс попит на Pearson Test of English

msn

У 2022 році попит на іспит Pearson Test of English (PTE) зріс на 90%, що зумовлено зростанням глобальної мобільності, відкриттям кордонів та збільшенням частки ринку в Індії.

Згідно з даними тесту PTE 2022 року, 58% учасників тесту в Індії вступили на бакалаврські програми, а 34% обрали аспірантуру. Серед п’яти найпопулярніших галузей знань для індійських учасників тестування у 2022 році були бізнес та менеджмент, гуманітарні науки та мистецтво, інформаційні технології та інженерія. Варто зазначити, що індійські жінки становили 39% серед тих, хто складав тест для здобуття освіти за кордоном, і 43% серед тих, хто складав тест з метою працевлаштування або міграції.

PTE – це комп’ютерний тест з англійської мови на основі штучного інтелекту для тих, хто хоче навчатися, працювати або мігрувати за кордон. Він перевіряє навички читання, письма, аудіювання та говоріння кандидатів в рамках єдиного тестування.

https://www.msn.com/en-in/news/other/pearson-test-of-english-witnesses-90-rise-in-demand-driven-by-india-s-global-mobility/ar-AA19uVuL

  1. Огляд ринку вищої освіти Індії 2023-28: обсяг, основні ключові учасники, перспективи

MarketWatch

Останній звіт компанії з аналізу ринків IMARC Group під назвою “Ринок вищої освіти Індії: Галузеві тенденції, структура, розмір, зростання, можливості та прогноз на 2023-2028 роки”, пропонує комплексний аналіз галузі, який включає в себе інформацію про ринок вищої освіти Індії. Звіт також включає аналіз конкурентів та регіональний аналіз, а також сучасні досягнення на ринку.

Очікується, що ринок вищої освіти Індії протягом 2023-2028 років продемонструє темпи зростання на рівні 9,9%. Вища освіта – це завершальний етап формального навчання, який здійснюється після завершення середньої освіти. Вона складається з післяшкільної освіти, професійної підготовки та наукового керівництва, які надаються в різних навчальних закладах, таких як університети, академії, коледжі, семінарії та технологічні інститути. Вона пропонується через певні заклади на рівні коледжів, включаючи професійно-технічні училища та коледжі кар’єри, які присуджують ступені, що забезпечують підготовку до професійної діяльності. Вона охоплює різні галузі, включаючи право, теологію, медицину, бізнес, музику, мистецтво, наукові дослідження, викладання та соціальну сферу. Попит на вищу освіту зростає з метою особистого розвитку, кар’єрної спеціалізації та підготовки, підвищення самооцінки та впевненості, виявлення нових навичок та розвитку критичного мислення.

Зростання кількості студентів стимулює розвиток ринку вищої освіти в Індії. Більше того, впровадження численних рішень для електронного навчання та масових відкритих онлайн-курсів (“MOOC”) є каталізатором ринку. Відповідно до цього, різні коледжі та університети впроваджують методи технологічної трансформації, щоб покращити умови навчання в кампусі, підвищити успішність студентів, покращити результати та впроваджувати інновації, що сприяє зростанню попиту на вищу освіту по всій країні. Крім того, легкий доступ до високошвидкісного Інтернету та зростаюче використання персональних комп’ютерних пристроїв є іншими факторами, що стимулюють зростання. Поряд з цим, інтеграція передових технологій, таких як штучний інтелект (ШІ) та Інтернет речей (IoT), з системами вищої освіти створює позитивні ринкові перспективи.

Повний текст звіту зі змістом та переліком ілюстрацій: https://bit.ly/3y4GkC0

https://www.marketwatch.com/press-release/india-higher-education-market-insights-2023-28-size-share-prominent-key-players-outlook-report-2023-04-04

  1. Робоча група з розбудови американсько-індійського партнерства у сфері вищої освіти

The PIE News

Асоціація американських університетів створила робочу групу, яка займатиметься розширенням партнерства між США та Індією.

Ініціатива, яку очолили п’ять лідерів американських університетів, була створена в координації з урядовою ініціативою США та Індії щодо критичних та нових технологій, яка, як сподівається адміністрація Байдена, сформує зв’язки між двома країнами у сфері технологічної та промислової співпраці.

Асоціація американських університетів пишається тим, що очолює зусилля, спрямовані на зміцнення відносин між провідними дослідницькими університетами США та Індії, а також на закладення фундаменту для спільного майбутнього наукового та економічного успіху.

Ця нова ініціатива має на меті побудувати академічні партнерства, які виходять за рамки національних і політичних кордонів, а також налагодити дослідницьку співпрацю, яка використовуватиме інтелектуальну міць найбільших університетів наших двох країн.

https://thepienews.com/news/aau-task-force-to-build-us-india-he-partnerships/

ІНДОНЕЗІЯ

  1. Транснаціональна освіта – можливість для майбутнього Індонезії

The Jakarta Post

За даними Інституту статистики ЮНЕСКО, в Індонезії 55 961 студент навчається за кордоном, що на 21 % більше, ніж у 2014 році.

Індонезійські студенти все частіше розглядають більш різноманітні напрямки навчання, а також нові можливості отримати вищу освіту в інших країнах.

Уряд Індонезії прискорює темпи розвитку транснаціональної освіти (ТНО). Один з восьми ключових показників ефективності, встановлених Міністерством освіти, культури, досліджень і технологій Індонезії, заохочує індонезійські університети до співпраці з іноземними партнерами.

Ще більш обнадійливим є те, що в рамках програми BPI Scholarship міністерство також зобов’язується надавати стипендії індонезійським студентам, які навчаються за програмами ТНО.

Зрештою, цінність транснаціональної освіти в Індонезії полягає в її здатності побудувати сильний і динамічний сектор вищої освіти, надаючи індонезійським студентам знання, навички та досвід, необхідні їм для конкуренції та успіху у глобальній економіці

https://www.thejakartapost.com/opinion/2023/04/04/transnational-education-an-opportunity-for-indonesias-future.html

  1. Індія та Індонезія співпрацюють з університетами для подолання розриву у вищій освіті

msn

Експерти з Індії та Індонезії обговорили стратегії посилення співпраці між двома країнами під час міжнародного круглого столу, що відбувся в Джокьякарті, Індонезія. Дискусії були зосереджені на розробці стратегій для збільшення трансферу технологій, дослідницьких альянсів та обміну студентами між двома країнами.

Міністр освіти Дхармендра Прадхан закликає до посилення синергії між промисловістю, науковими колами та політиками

https://www.msn.com/en-in/health/wellness/india-andamp-indonesia-collaborate-universities-to-bridge-the-gap-in-higher-education/ar-AA18KkVX

КИТАЙ

  1. У прагненні до самодостатності Китаю уряд ставить R&D на чільне місце

University World News

Використання науки і технологій для посилення самодостатності Китаю посіло центральне місце в економічних планах Китаю – ця ідея була підкріплена на ключових засіданнях законодавчих органів країни на початку цього місяця, оскільки зростання і споживання сповільнюються, а торгівля Китаю ускладнюється обмеженнями на торгівлю з боку Сполучених Штатів, зокрема, на експорт напівпровідникових чіпів та іншого обладнання, що є життєво важливим для амбіцій Китаю в галузі високих технологій.

“Науково-технічна політика повинна бути спрямована на розбудову сили і самодостатності нашої країни в галузі науки і технологій”, – заявив прем’єр-міністр Лі Кецян, виступаючи зі звітом про роботу уряду на початку щорічних зборів Всекитайських зборів народних представників (ВЗНП) і його дорадчого органу – Національного комітету Китайської народної політичної консультативної ради (НККПР), що відбулися 4-11 березня в Пекіні.

Витрати на науку і технології в Китаї збільшуються, незважаючи на те, що загальні витрати були скорочені, що відображає важливість цього сектора для економіки.

Керівництво також змінює спосіб управління великими науково-дослідницькими проектами.

Реорганізація Міністерства науки і технологій (МНТ) є основним пунктом плану реструктуризації і передбачає виділення деяких ключових функцій міністерства, пов’язаних з дослідженнями, і водночас централізацію контролю над великими дослідницькими проектами, особливо в таких галузях, як штучний інтелект і напівпровідники, щоб протистояти розриву з США та експортним обмеженням, пов’язаним з технологіями, на які Китай покладався у своєму власному технологічному зростанні.

Державний радник Сяо Цзе заявив, що партія створить новий постійний орган під назвою Центральна комісія з науки і технологій, який делегуватиме завдання існуючому МНТ.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20230322131144799

  1. Університетські дисципліни оновлюються на потребу дня

University World News

Китай оголосив про масштабну реформу університетських дисциплін і предметів з метою збільшення в системі вищої освіти частки програм, присвячених новим технологіям і пріоритетним галузям промисловості, а також про відмову від предметів, які не сприяють досягненню мети країни стати світовою науково-технічною державою. Буде додано близько 10 000 програм.

В рамках цієї реструктуризації вищої освіти приблизно одна з п’яти дисциплін і програм у “небажаних” галузях може бути закрита.

Згідно з планом, оприлюдненим цього місяця Міністерством освіти та чотирма іншими відомствами – Національною комісією з розвитку і реформ, Міністерством промисловості та інформаційних технологій, Міністерством фінансів і Міністерством людських ресурсів і соціального забезпечення – буде збільшено частку програм, що спеціалізуються на фундаментальних науках і медицині, які “слугуватимуть національному розвитку”, зосереджуватимуться на передових технологіях та охороні здоров’я.

У документі, опублікованому 4 квітня, особлива увага приділяється інженерії і технологіям та зв’язкам з промисловістю, а також викладено план будівництва 30 нових технологічних коледжів і 300 “видатних” інженерних коледжів і “сучасних промислових коледжів”, одночасно розширюючи програми з “характерними промисловими характеристиками” в університетах.

У фокусі уваги будуть інститути і центри, що спеціалізуються на інтегральних схемах (напівпровідниках), комп’ютерному програмному забезпеченні, мережевій безпеці, криптографії, енергетиці, технологіях зберігання енергії та “розумному” сільському господарству. З них найбільш нагальним, на думку експертів, є збільшення кількості напівпровідникових програм в університетах.

“До 2035 року структура дисциплін і спеціальностей вищої освіти буде більш скоординованою, з більшою диференціацією між курсами”, – йдеться в заяві міністерства, що є частиною досягнення високої якості вищої освіти, окреслюючи загальний поштовх до підвищення якості та можливості працевлаштування.

За даними Міністерства освіти, китайські університети пропонують дипломи за 66 000 спеціальностями. З 2012 року вони створили 17 000 нових спеціальностей і скасували або призупинили близько 10 000 інших.

Однак експерти відзначають, що останній документ передбачає більш масштабну реструктуризацію, яка протягом наступних двох років може призвести до зникнення або злиття біля 12 000 спеціальностей.

Джерело:https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20230412152511342

В’ЄТНАМ

  1. В’єтнам і Великобританія прагнуть посилити співпрацю в галузі досліджень і передачі знань

Vienbam+

Сотні менеджерів, експертів у галузі освіти та представників в’єтнамських і британських університетів 13 квітня зібралися на семінарі з питань освіти, організованому Посольством В’єтнаму у Великій Британії та В’єтнамсько-британською мережею партнерства у сфері вищої освіти в Лондоні.

Семінар був зосереджений на оцінці досліджень і передачі знань у В’єтнамі, а також на заходах в рамках цієї роботи.

Учасники зосередили свою дискусію на рішеннях для розробки якісної системи оцінки досліджень, підвищення якості досліджень, заохочення інновацій та розвитку, а також побудови довіри між зацікавленими сторонами.

Виступаючи на заході, Посол В’єтнаму у Великій Британії Нгуєн Хоанг Лонг високо оцінив роль, яку відіграє В’єтнамсько-британська мережа партнерства у сфері вищої освіти у просуванні освітньої співпраці між двома країнами, підтвердивши, що Велика Британія є провідним освітнім партнером В’єтнаму з більш ніж 100 програмами співпраці, і багато в’єтнамських студентів вважають Велику Британію найкращим місцем для навчання у багатьох галузях.

В’єтнам і Великобританія прагнуть до поглиблення співпраці в галузі досліджень і передачі знань.

Посольство готове підтримувати мережу в налагодженні зв’язків і розширенні освітньої співпраці між В’єтнамом і Великобританією, запевнив він.

https://en.vietnamplus.vn/vietnam-uk-eye-stronger-cooperation-in-research-knowledge-transfer/251549.vnp

ЯПОНІЯ

  1. Університети прагнуть отримати доступ до величезного державного дослідницького фонду

The Asahi Shymbun

Десять університетів подали заявки на участь у новій урядовій ініціативі, спрямованій на розвиток науково-дослідних установ світового рівня з щорічним фінансуванням у десятки мільярдів ієн на кожен навчальний заклад.

Проект передбачає використання прибутків від національного цільового фонду вартістю близько 10 трильйонів ієн (75,27 мільярда доларів США) для підтримки дослідницьких можливостей вітчизняних університетів, що зазнають фінансових труднощів.

Уряд сподівається, що обрані університети покращать своє дослідницьке середовище, зокрема, покращать матеріальну базу, системи оплати праці та підтримки, щоб залучити талановитий персонал з усього світу.

Критерії відбору університетів включають системи просування технологічних інновацій, стратегії досягнення 3-відсоткового щорічного зростання операцій та плани підтримки молодих дослідників.

Уряд очікує, що новий фонд, який розпочав інвестиції у березні 2022 року, буде генерувати близько 300 мільярдів ієн щорічного прибутку. Однак протягом першої половини 2022 року він зазнав близько 180 мільярдів ієн збитків.

https://www.asahi.com/ajw/articles/14877619

  1. Японія підвищить граничний рівень доходу студентів для отримання фінансової допомоги на вищу освіту

The Japan Times

Міністерство освіти Японії повідомило, що підвищить верхню межу доходу для можливості стати членом програми державної фінансової підтримки, яка допомагає студентам оплачувати вищу освіту. Верхня межа права на отримання допомоги буде підвищена до 6 мільйонів єн з нинішніх 3,8 мільйона єн.

Цей крок, який має розпочатися у 2024 фінансовому році, спрямований на розширення підтримки домогосподарств із середнім рівнем доходу з кількома дітьми.

План допомоги поєднує в собі зниження вартості навчання та стипендії. Очікується, що кількість студентів, які матимуть право на отримання допомоги, збільшиться приблизно на 200 000.

Міністерство також переглянуло систему зменшення щомісячних виплат за державними кредитами для допомоги студентам, підвищивши граничний рівень доходу до 4 млн. єн з 3,25 млн. єн, що дає право на отримання допомоги.

https://www.japantimes.co.jp/news/2023/04/04/national/higher-education-financial-aid-cap-raise/

  1. Новий крок Японії по інтернаціоналізації вищої освіти

The Japan Times

Зниження народжуваності, стагнація заробітної плати та сповільнення мобільності студентів у зв’язку з пандемією підштовхнули уряд Японії запропонувати новий план залучення іноземних та відправлення своїх студентів протягом наступних десяти років.

У своїй першій пропозиції, розробленій Радою з питань майбутнього розвитку освіти, прем’єр-міністр Фуміо Кісіда оголосив, що метою є залучення 400 000 іноземних студентів до Японії із закордонних навчальних закладів та щорічне відправлення 500 000 японських студентів за кордон з метою подальшої інтернаціоналізації вищої освіти в країні.

У проекті урядової ради пояснюється, що вона буде рухатися в напрямку вирішення таких проблем за допомогою таких заходів, як розширення освіти англійською мовою і “міжнародного взаєморозуміння”, поліпшення підтримки іноземних студентів, які шукають роботу після закінчення навчання в Японії, а також поліпшення доступу до інформації.

За останні роки кількість японських студентів, які навчаються за кордоном на довгострокових програмах, до пандемії неухильно зростала, досягнувши 310 000 у 2019 році. З того часу їхня кількість зменшилася до близько 230  000 у 2022 році.

https://www.japantimes.co.jp/news/2023/03/29/national/international-students-increase-plan-2/

  1. “Токійська заява” посилює роль університетів у забезпеченні миру і безпеки

University World News

Понад 75 керівників університетів з 16 країн світу зустрілися 16-17 березня у токійському Університеті Кейо і закликали лідерів G7 інвестувати в освіту з питань миру і безпеки на всіх рівнях. “Університети повинні підтримувати дослідження з питань миру і безпеки”, – йдеться у заяві університетів, відомій як “Токійська заява”.

Цей меседж буде переданий політичним лідерам на майбутньому саміті “Великої сімки” (G7) найбільших економік світу, який відбудеться в Японії в Хіросімі у травні 2023 р.

Заява, прийнята президентами університетів, була передана прем’єр-міністру Японії Фуміо Кісіда 15 березня, як представнику приймаючої сторони G7.

Заклик до активної миротворчої ролі вищої освіти з боку Альянсу U7+, що об’єднує керівників університетів з п’яти континентів, набуває особливого значення в той час, коли світові держави намагаються стримати війну в Україні та на тлі зростання дипломатичної напруженості між Заходом і Китаєм. Інші поточні конфлікти, такі як війна в Сирії, також потребують термінового вирішення.

Науковці відзначили рішення Японії провести травневий саміт G7 у Хіросімі як такий, що посилює міжнародне послання миру. Хіросіма, разом з Нагасакі, пережила жах атомного бомбардування союзними військами в 1945 році і тепер очолює заклик до заборони ядерної зброї в усьому світі.

Учасники зустрічі визначили нову еру освіти з питань миру і безпеки як пошук інноваційних досліджень, спрямованих на вирішення нових проблем – прикладом цього є включення до порядку денного досліджень з кібербезпеки, спрямованих на зменшення ризику підриву роботи урядів хакерами.

Однак роль університетів у забезпеченні миру і безпеки набагато ширша, ніж дипломатія і оборона. У Токійській заяві підкреслюється, що “уряди G7 повинні інвестувати в освіту, яка сприяє більш глибокому транскордонному і міжкультурному розумінню, працюючи з університетами для підвищення мобільності студентів у глобальному масштабі шляхом зменшення візових і фінансових бар’єрів”. Конференція вказала на необхідність для урядів вжити заходів для зменшення візових та фінансових бар’єрів для студентів та науковців у зонах конфліктів.

У документі також підкреслюється важливість захисту академічної свободи в умовах конфліктів і посилення авторитарних урядів.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=2023032013025263