Листопад 2019 СНД

ОГЛЯД
ринку освітніх послуг країн СНД
Листопад 2019 р.

  1. Білорусько-узбецький інститут технічних кваліфікацій створили в Ташкенті

Засновником інституту виступив Ташкентський державний технічний університет імені Іслама Карімова, учасниками організації його діяльності – Білоруський національний технічний університет і Республіканський інститут професійної освіти.

Інститут займатиметься підготовкою інженерно-технічних кадрів, розробкою і впровадженням сучасних освітніх програм і форм навчання вищої та професійної освіти, підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації фахівців і науково-педагогічних кадрів, проведенням наукових досліджень, реалізацією інноваційних проектів в машинобудуванні, механіці, автоматизації виробництва , біотехнологіях, метрології, стандартизації та інших галузях.

Набір студентів в білорусько-узбецький інститут почнеться в 2020 році. На 2021 рік заплановано відкриття філії в місті Навоі. Він буде спеціалізуватися на підготовці кадрів з пріоритетних напрямів промисловості, інжинірингу, високих технологій. Навчання буде вестися російською мовою на грантовій основі. Студенти бакалаврату та магістратури будуть навчатися в першій половині навчального періоду в Ташкенті, в другій половині – в Білорусі. Кваліфікаційну практику вони будуть проходити на виробничих підприємствах двох країн. Випускникам Інституту після закінчення навчання буде видаватися диплом про вищу освіту встановленого зразка Білоруського національного технічного університету, який визнається документом про вищу освіту в Узбекистані.

Джерело інформації:
https://edu.gov.by/news/belorusskouzbekskiy-institut-tekhnicheskikh-kvalifikatsiy-sozdali-v-tashkente/

 

  1. Білорусь і Єгипет підпишуть міжурядову програму в галузі вищої та післядипломної освіти

Найближчим часом Білорусь і Єгипет готові підписати міжурядову виконавчу програму в галузі вищої та післядипломної освіти. Цю тему обговорили Надзвичайний і Повноважний Посол Білорусі в Єгипті Сергій Терентьєв і міністр вищої освіти і наукових досліджень Єгипту Халід Абдель Гафар.

На переговорах сторони розглянули стан та перспективи розвитку білорусько-єгипетського співробітництва в галузі вищої освіти, а також питання вдосконалення договірно-правової бази у даній сфері. Підтверджено готовність до підписання найближчим часом виконавчої програми між урядами двох країн в галузі вищої та післядипломної освіти.

Особливу увагу співрозмовники приділили обговоренню програми візиту міністра вищої освіти і наукових досліджень Єгипту в Білорусь, запланованого на початок 2020 року.

Джерело інформації:
https://edu.gov.by/news/belarus-i-egipet-podpishut-mezhpravitelstvennuyu-programmu-po-vysshemu-i-poslediplomnomu-obrazovaniyu/\

 

  1. Грузія отримала з-за кордону 200 млн доларів на реформу освіти

Міністерство освіти, науки, культури і спорту Грузії протягом року привернуло від міжнародних організацій-донорів 600 мільйонів ларі (близько 200 мільйонів доларів) для здійснення реформи в системі освіти країни.

У Грузії проходить масштабна реформа освіти. Експерти підготували десять пакетів реформи, які охоплюють всі напрямки. Заплановано розвиток інфраструктури, впровадження інновацій та технологій, а також нової моделі фінансування університетів.

Реформа триватиме чотири роки і буде націлена на те, щоб перетворити Грузію в освітній центр і зробити її лідером в регіоні.

Джерело інформації:
https://sputnik-georgia.ru/politics/20191030/246882916/Georgia-poluchit-iz-za-rubezha-200-mln-dollarov-na-reformu-obrazovaniya.html

 

  1. Білоруський державний педагогічний університет імені Максима Танка відзначає 105-річчя з дня заснування

Святкові заходи проходять за участю Міністра освіти І.В. Карпенко, Казахстану, Вірменії, Китаю, Румунії, Домінікани.

БДПУ є провідним університетом Білорусі в області безперервної підготовки педагогічних кадрів. У структуру вузу входять три інститути, десять факультетів, а також аспірантура та докторантура. За роки існування педагогічного університету підготовлено близько 180 тисяч вчителів (з них понад 500 заслужених вчителів і діячів науки, понад 100 докторів і 1500 кандидатів наук, понад 100 членів Спілки письменників).

У привітанні, адресованому колективу вузу, Президент А.Г. Лукашенко підкреслив: “Переконаний, що готовність мислити і діяти відповідно до вимог часу дозволять вам і надалі успішно вирішувати важливі завдання з підготовки високопрофесійних фахівців, здатних виховувати справжніх патріотів своєї країни”.

В даний час в університеті навчається понад 14 тисяч осіб 1350 з яких – іноземні громадяни 22 країн світу. БДПУ по праву пишається своїми досягненнями.

Джерело інформації:
https://edu.gov.by/news/belorusskiy-gosudarstvennyy-pedagogicheskiy-universitet-imeni-maksima-tanka-otmechaet-105letie-so-dn/

 

  1. 250 грантів на навчання в вузах надає Угорщина казахстанцям

Гранти на безкоштовне навчання в кількості 250 місць надає уряд Угорщини. Про це передає МІА «Казінформ» з посиланням на посольство Угорщини в Республіці Казахстан.

Угорський громадський фонд «Темпус» опублікував умови участі в конкурсі заявок на навчання у вищих навчальних закладах Угорщини по стипендіальній програмі Stipendium Hungaricum на 2020-2021 навчальний рік.

Джерело інформації:
https://24.kz/ru/news/obrazovanie-i-nauka/item/355795-250-grantov-na-obuchenie-v-vuzakh-predostavlyaet-vengriya-kazakhstantsam

 

  1. Єдиний авіаційний вуз Центральної Азії: курс на кардинальне поліпшення

Пілотів, авіаінженерів, авіадиспетчерів, фахівців з організації перевезень і авіаційної безпеки зараз готують в стінах єдиного в Казахстані авіаційного вузу – Академія цивільної авіації.

Авіаційні перевезення в Казахстані, як і в усьому світі, щорічно зростають і за оцінками експертів вже через 10-15 років авіаційної галузі країни додатково буде потрібно понад 1200 пілотів і понад 1500 авіаційних інженерів, а також кілька тисяч фахівців з обслуговування пасажирів і інфраструктури аеропортів.

Зараз Академія активно приступила до вдосконалення своєї роботи відповідно до вимог і викликів часу.

В Академії цивільної авіації вже розроблена і прийнята програма розвитку на 2020-2025 роки. У цьому документі визначено її місія як конкурентоспроможного вузу на світовому ринку підготовки висококваліфікованих авіаційних фахівців, рівень яких відповідав би всім вимогами ICAO, EASA, IATA.

На першому етапі до 2021 року буде істотно підвищено професійний рівень професорсько-викладацького складу та інструкторів шляхом їх навчання в міжнародних авіаційних центрах.

Для інтегрування освітнього процесу в міжнародну систему буде модернізовано навчальні програми Академії відповідно до вимог EASA і IATA. Академія вступить в Міжнародну асоціацію авіаційних вузів (ALICANTO). Сюди будуть залучені зарубіжні професори та інструктори. Якісний набір абітурієнтів буде забезпечуватися ефективним маркетингом.

На другому етапі до 2023 року планується провести сертифікацію спеціалізованих навчальних центрів Академії відповідно до вимог EASA і IATA. На цьому етапі почнуть навчати всіх студентів тільки на англійській мові. Якісно підвищиться освітній рівень магістратури та докторантури (PhD), будуть відкриті програми MBI по авіаційному менеджменту і DBI.

І вже на третьому етапі до 2025 року Академія досягне статусу вузу світового рівня. Перш за все, за таким показником як наявність у всіх випускників, крім дипломів про вищу освіту, ще й сертифікати і свідоцтва EASA та дипломи IATA.

Академія матиме розвинену сучасну інфраструктуру для навчання студентів і авіаційних фахівців на міжнародному рівні та значно розширить і зміцнить стратегічне партнерство з провідними авіаційними навчальними центрами світу.

Джерело інформації:
https://camonitor.kz/33848-edinstvennyy-aviacionnyy-vuz-centralnoy-azii-kurs-na-kardinalnoe-uluchshenie.html

 

  1. Туркменістан і Італія обговорили питання співпраці в галузі освіти

В Ашхабаді відбулася зустріч Надзвичайного і Повноважного Посла Італії в Туркменістані Дієго Унгаро з ректором Туркменського державного інституту економіки і управління, а також з ректором Туркменського національного інституту світових мов імені Азаді, повідомляє офіційний сайт посольства.

Згідно з інформацією, в ході зустрічі були обговорені питання співпраці в галузі освіти і налагодження зв’язків з університетами Італії. У зв’язку з цим були розглянуті перспективи участі туркменських студентів в навчальних обмінних програмах італійських вузів, створення ступеня бакалавра з присудженням спеціальності викладача італійської мови, відкриття курсів італійської мови в мовному центрі “Діл” під егідою Інституту світових мов, а також багато інших аспектів розширення співпраці між країнами.

Джерело інформації:
http://gundogar-news.com/index.php?category_id=6&news_id=14855

 

  1. У Міжнародному університеті гуманітарних наук і розвитку (Туркменістан) пройшла відеоконференція з Кембриджським університетом

Учасниками конференції з боку МУГНіР стали студенти других-третіх курсів спеціальностей – міжнародна економіка; страхування; міжнародні фінанси; міжнародний менеджмент. Основним заходом спільного відеозаняття став лекційний курс, який провели аспіранти Кембриджського університету Адхам Худайкулов і Каллі Берман.

Кембриджський університет Великобританії є одним з найбільших і найпрестижніших вузів не тільки Великобританії. Він по праву займає одне з лідируючих місць в авторитетних міжнародних рейтингах найкращих вузів світу. Стати частиною студентської аудиторії його провідних викладачів – унікальний шанс, який випав представникам Міжнародного університету гуманітарних наук і розвитку. Виключно для них була прочитана лекція англійською мовою, тривала вона 60 хвилин і була присвячена питанням, пов’язаним з активним розвитком інноваційних технологій навчання та цифрової економіки.

Джерело інформації:
http://gundogar-news.com/index.php?category_id=6&news_id=14923

 

  1. В Китаї відкриється Центр з вивчення Грузії

Центр по вивченню Грузії відкриють в Ланьчжоуського державному університеті Китаю, який є партнером Тбіліського відкритого навчального університету.

Головна мета даного проекту – інтернаціоналізація грузинської освіти. У Міносвіти впевнені, що відкриття центру картвелологіі в китайському університеті підвищить пізнаваність країни і дасть можливість іноземним студентам вивчити грузинську мову і культуру Грузії.

У свою чергу, співпраця з університетом Китаю дасть можливість грузинським студентам дізнатися більше про китайську культуру та поглибити свої знання.

У Центрі з вивчення Грузії, студентів будуть навчати професори з Грузії.

Крім того, студенти в Китаї зможуть вивчати грузинську мову за допомогою онлайн-лекцій, які будуть проводити лектори Тбіліського державного університету імені Івана Джавахішвілі і Тбіліського відкритого навчального університету.

Ланьчжоуський університет був заснований в 1909 році як політико-правова школа провінції Ганьсу. У 1945 році він отримав статус Ланьчжоуського державного університету. Це один з великих вузів комплексного характеру, безпосередньо підпорядковуються міністерству освіти КНР.

Це другий центр картвелологіі, який відкриється в найближчому майбутньому в Китаї. У березні стало відомо, що грузинську мову зможуть вивчати студенти Пекінського університету іноземних мов. Ініціатива належить Пекінському університету.

Джерело інформації:
https://sputnik-georgia.ru/society/20180513/240440647/V-Kitae-otkroetsja-Centr-po-izucheniju-Gruzii.html

 

  1. В Азербайджані пройшла виставка Eduexpo

У Баку пройшла 13-а міжнародна виставка «Освіта» Eduexpo, організована «Caspian Event Organisers» (CEO) за підтримки міністерства освіти Азербайджану.

У виставці взяли участь 152 освітні структури з 22 країн (Німеччина, Іран, Казахстан, Польща, Білорусь, Росія, Туреччина, Узбекистан, Україна, Чехія та ін.).

«Якщо в минулому році на виставці брали участь представники 12 країн, то в цьому році число країн збільшилася до 22. Також число освітніх структур в порівнянні з минулим роком зросла з 130 до 152. Це говорить про зростання інтересу зарубіжних країн до нашої виставки», – сказав радник міністра освіти Азербайджану Ельнур Мамедов на прес-конференції.

На виставці був відкритий великий стенд для демонстрації новітніх досягнень, інновацій в сфері освіти, перспективних стартапів, а також механізмів впровадження ІКТ технологій в навчальні процеси в країні.

На Eduexpo 2019 брали участь 44 навчальних закладів Азербайджану, з яких 37 – вищі навчальні заклади.

Вперше на виставці представлений об’єднаний багатонаціональний стенд Європейського Союзу, який об’єднує посольства і університети з таких країн, як Австрія, Угорщина, Латвія, Литва, Нідерланди, Польща, Румунія, Франція, Чехія, Швеція. Також на стенді були представлені безкоштовні програми для навчання за кордоном і програми міжнародного студентського обміну, включаючи Erasmus +.

В рамках Eduexpo будуть представлені VR технології в сфері освіти, а також буде презентована «Демонстрація лабораторних робіт в форматі віртуальної реальності (VR)».

Джерело інформації:
https://interfax.az/view/780352

 

  1. Всі медичні вузи Білорусі можуть перевести на іншу систему розподілу випускників

Пілотний проект з електронного розподілу випускників апробований в нинішньому році в Білоруському державному медичному університеті.

У БДМУ в нинішньому році запустили пілотний проект: на кількох факультетах процедура попереднього розподілу проходила за допомогою електронної системи.

 Формується банк даних вакансій. Студент входить в особистий кабінет системи і вибирає ту пропозицію роботодавця, яке йому подобається. Якщо на одне вакантне місце претендують кілька осіб, то в конкурсі переможе той, у кого вищий середній бал успішності. Також перевагою буде участь в науково-практичній роботі та інше. Тому, хто конкурс на вподобане місце не витримав, система сама запропонує інші вакансії.

Джерело інформації:
https://obrazovanie.by/novosti/11-11-2019.html

 

  1. Білоруський державний університет і Шанхайський університет Цзяотун домовилися про співпрацю в галузі освіти, науки і технологій

Меморандум про взаєморозуміння підписаний між БДУ і Шанхайським університетом Цзяотун.

Меморандум регламентує обмін студентами, магістрантами, аспірантами, запрошення викладачів та дослідників для спільної роботи над науково-дослідними та освітніми проектами, а також передбачає обмін інформацією, навчальними матеріалами, спільне проведення різних науково-освітніх заходів та підготовку публікацій.

Урочиста церемонія підписання відбулася в Шанхайському університеті Цзяотун в рамках офіційного візиту делегації БДУ на чолі з ректором Андрієм Королем в Китай. Під час відвідування китайського університету пройшли переговори сторін про визначення перспективних напрямів взаємодії. Була розглянута система підготовки наукових кадрів у вищих навчальних закладах і детально опрацьовані питання участі першої групи білоруських і китайських студентів, магістрантів в літніх школах. Також ректор БДУ Андрій Король виступив перед професорсько-викладацьким складом і студентами Шанхайського університету Цзяотун з лекцією «Навіщо і де шукати людину в освіті: діалог між Заходом і Сходом» і провів презентацію освітніх послуг, наукових досягнень і академічного потенціалу БДУ.

Шанхайський університет Цзяотун, заснований в 1896 році, входить в лігу C9 – альянс з дев’яти елітних вузів КНР. Він займає 60 позицію в рейтингу кращих університетів світу QS World University Rankings. В університеті навчаються близько 30 тисяч студентів на першому і другому ступенях, в його викладацький склад понад 1400 професорів, в тому числі 15 членів Китайської академії наук. Університет займає друге місце в Китаї за загальною кількістю міжнародних і процитованих публікацій і третє – за кількістю статей, включених в індекс цитування SCI.

Джерело інформації:
https://edu.gov.by/news/bgu-i-shankhayskiy-universitet-tszyaotun-dogovorilis-o-sotrudnichestve-v-oblasti-obrazovaniya-nauki-/