20 березня КПІ ім. Ігоря Сікорського та Управління науки і техніки міста Гуанчжоу провінції Гуандун (Китайська Народна Республіка) підписали меморандум про порозуміння щодо співробітництва в галузі науки, техніки та інновацій.
Від імені університету документ підписав проректор з міжнародних зв’язків, член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, від імені Управління науки і техніки міста Гуанчжоу – його керівник Ван Гуйлінь.
Документом передбачено, що Управління науки і техніки міста Гуанчжоу надаватиме підтримку місцевим організаціям для співробітництва з КПІ ім. Ігоря Сікорського, а також сприятиме співробітництву в підготовці викладачів і студентів, проведенні досліджень і виконанні розробок, комерціалізації результатів досліджень.
Участь у зустрічі з боку Гуанчжоу взяли начальник міського управління фінансів Чэнь Сюнцзяо, заступник начальника Народного уряду району Хайчжу міста Гуанчжоу Чень Цзяньбінь, Генеральний секретар Гуандунського союзу з міжнародно-технічного співробітництва з країнами СНД Го Фенчжі, директор Інституту зварювання Гуанчжоу Дун Чуньлинь та інші; з боку КПІ ім. Ігоря Сікорського – директор Центру міжнародної освіти Володимир Коваль, заступник проректора з наукової роботи Ігор Литвинов, декан зварювального факультету Сергій Фомічов, начальник відділу зовнішньоекономічної діяльності Андрій Шишолін та інші.
Під час зустрічі обговорювались питання виведення на завершальний етап відкриття спільного з університетом Гуанчжоу Українсько-Китайського інституту та нові потенційні напрямки співробітництва – започаткування спільних лабораторій в галузі медичної біології, морських технологій та інформатики і автоматизації.
Довідково:
Гуанчжоу – столиця провінції Гуандун. Населення міста понад 14 млн. Гуанчжоу є третім за величиною містом Китаю, поступаючись лише Шанхаю і Пекіну. Площа міста 7434,4 км² на суші і 744 км² на морі. ВВП становить 411 млрд юанів, або 47 053 юаня на душу населення.
В Гуанчжоу знаходяться близько сотні тисяч промислових підприємств, фабрик, заводів (суднобудівних, машинобудівних, з виробництва обладнання для текстильної та харчової промисловості).