Міжнародна діяльність КПІ: хроніка подій за період 21 вересня – 7 жовтня 2016 р.

  1. chronicle-sept-oct201621 вересня в НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» відбулася конференція «Поширення в Україні технологій, знань та інновацій, які базуються на використанні системи EGNSS» – заключна конференція за проектом «UKRAINE». На ній було підбито підсумки роботи, що її з січня 2015 року в рамках проекту виконував консорціум, до складу якого входили дев’ять організацій з шести європейських країн.
    Проект «UKRAINE» (Ukraine Replication, Awareness and Innovation based on EGNSS) фінансувався Рамковою програмою Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт 2020». Його було започатковано задля втілення у життя можливостей, що з’явилися завдяки підписанню угоди між Україною та ЄС у галузі глобальних навігаційних супутникових систем (GNSS), і долучення українського ринку додатків із використанням GNSS до систем Galileo та EGNOS.

  1. Лекція про історію компанії «Boeing» у рамках освітньої програми для студенів «Авіація від А до Я» відбулася 22 вересня в КПІ ім. Ігоря Сікорського. Присвячено її було століттю компанії.

  1. Спільним науковим дослідженням з Японією та в Японії було присвячено японсько-український семінар, який відбувся в НТУУ «КПІ» 23 вересня.

Японську сторону представляла делегація, очолювана Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Шигекі Сумі. До ї складу також входили директор департаменту науково-технічної політики Міністерства освіти, культури, спорту, науки і технологій Японії (MEXT) Хіротака Ямада, директор відділу Японського товариства сприяння науці (JSPS) у м. Бонн д-р Кейічі Кодайра, директор та професор Інституту радіоактивності навколишнього середовища Фукусімського університету д-р Кейджі Намба, професор кафедри технологій нанобачення Вищої школи науки та технології Шідзуоцького університету д-р Тору Аокі, науковці, співробітники Посольства Японії в Україні та інші.

  1. 29 вересня в НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» розпочала роботу XVII Міжнародна науково-практична конференція «Відновлювальна енергетика та енергоефективність у ХХІ столітті».

  1. 29 вересня Національний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» та Науковий парк «Київська політехніка» уклали меморандум про партнерство і співпрацю з АБ «Укргазбанк».

Церемонії підписання передувала презентація низки проектів з проблематики енергозбереження, над якими працюють дослідники університету з різних факультетів і кафедр.

  1. 26-28 вересня в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського»» перебувала делегація університету м. Хуейчжоу (Китайська Народна Республіка, провінція Гуандун).

До складу делегації входили Президент університету м. Хуейчжоу Пенг Йонгонг, директор міжнародного відділу Лін Хонг, директор департаменту науки і наукових досліджень Цай Жаогуан, директор департаменту хімічної інженерії університету професор Лі Хао та інші.

Окреслено такі сфери співробітництва між двома університетами: хімія, біотехнології, електроніка, інформаційні технології, спеціальне машинобудування, відновлювальна енергетика.

  1. 4 жовтня в НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» відбулася лекція всесвітньо відомого економіста професора Еріка Райнерта на тему «Стратегія розвитку для України під час зміни економічних ідеологій».

  1. 5 жовтня НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» відвідала делегація представників компанії SAS (Special Aerospace Services, США) у складі її головного технічного директора та співзасновника Тіма Балка і програмних менеджерів Білла Кларка та Кена Ліндаса.