Про співробітництво Білорусі і Узбекистану у сфері освіти

Міністр освіти Республіки Білорусь в складі офіційної делегації взяв участь в Білорусько-Узбецькому форумі ділового та регіонального співробітництва, в рамках якого було підписано Угоду між Міністерством освіти Республіки Білорусь і Міністерством вищої і середньої спеціальної освіти Республіки Узбекистан про співробітництво в сфері вищої освіти.

Дана Угода передбачає, що сторони сприятимуть розвитку співробітництва у сфері вищої освіти і з цією метою заохочувати контакти між вищими навчальними закладами / установами вищої освіти.

Відзначається позитивна динаміка в залученні на навчання громадян Республіки Узбекистан в Республіку Білорусь. У 2017/2018 навчальному році кількість узбецьких громадян, які навчалися в Білорусі, склало 87 осіб.

Значно зросла інтенсивність контактів з Республікою Узбекистан. У березні 2018 року в м. Ташкенті організована робота колективної експозиції «Освіта в Білорусі» в рамках міжнародної освітньої виставки. У вересні поточного року пройдуть Дні білоруської освіти в Республіці Узбекистан, в ході яких відбудеться відкриття Білорусько-Узбецького центру освіти і культури на базі Ташкентського державного педагогічного університету імені Нізамі.

Програмою візиту передбачено також підписання Угод між провідними вузами Білорусі та Узбекистану.

Джерело інформації