Оксфордський університет знову посів перше місце у світовому рейтингу університетів 2024 року

Оксфордський університет продовжує підтверджувати свій статус найкращого університету світу, посідаючи перше місце в престижному рейтингу Times Higher Education World University Rankings вже восьмий рік поспіль.

Університет зумів зберегти свою першу позицію у світовому рейтингу з 2017 року, а це стабільний рівень вищої освіти, який надає цьому престижному закладу.

Друге місце в рейтингу зайняли Стенфордський університет, а Массачусетський технологічний інститут (MIT) став третім у списку найкращих університетів світу. У топ-десятці лідерів також увійшли такі відомі навчальні заклади, як Гарвардський університет, Кембриджський університет, Прінстонський університет, Каліфорнійський технологічний інститут, Імперський коледж Лондона, Каліфорнійський університет, Берклі та Єльський університет.

Рейтинг Times Higher Education враховує 18 відкаліброваних показників ефективності, щоб оцінити діяльність кожного університету в п’яти ключових сферах, включаючи викладання, дослідницьке середовище, якість досліджень, міжнародний вимір та зв’язки з промисловістю.

Філ Баті, керівник глобальних зв’язків THE, відзначив, що протягом двадцяти років створення рейтингу світових університетів не було жодного університету, який би займав таку постійну та вищу позицію, як Оксфордський університет.

У цьому році Оксфорд також займає перше місце в першому європейському рейтингу QS, перегнавши ETH Zurich у Швейцарії та Кембриджський університет, які посіли друге та третє місце відповідно.

THE World University Rankings 2023 охоплює 1799 університетів у 104 країнах і регіонах, що робить його найбільшим і найрізноманітнішим рейтингом університетів на сьогоднішній день.

Оксфордський університет, заснований у 1096 році, є одним із найстаріших університетів у світі, і його історія налічує вражаючі 922 роки. В університеті навчається понад 26 000 студентів, у тому числі 12 683 студенти та 13 324 аспіранти.

У навчальному році 2022/23 понад 37 500 студентів подали заявки на здобуття ступеня бакалавра в Оксфорді, і всі вони змагалися лише за 6 056 вакансій для аспірантів.

Джерело інформації: