Онлайн-платформи змінюють роботу університетів

14 жовтня 2021 р. сімнадцять очільників закладів вищої освіти зі всього світу взяли участь як особисто, так і онлайн у Всесвітньому форумі президентів університетів, щоб обговорити виклики та тенденції розвитку, з якими стикається вища освіта в постпандемійну епоху.

Форум був організований Шаньдунським університетом (SDU) в рамках святкування його 120-річчя.

Проблеми, створені глобальною пандемією COVID-19, формують контури нової інтернаціоналізації вищої освіти та заохочують університети шукати шляхи для поглиблення співпраці, наприклад, за допомогою цифровізації, заявили президенти університетів.

«Пандемія COVID-19 спричинила глибокі зміни в освіті. Вона прискорила глибоку інтеграцію вищої освіти та сучасних інформаційних технологій», – сказала президент SDU професор Фан Лімінг. «Відкритість і співпраця важливі для університетів, які сприяють науковим дослідженням та інноваціям, а також вирішують глобальні виклики».

Вона додала, що обмірковує, як використати нинішні ресурси SDU для поглиблення глобальної співпраці після закінчення епідемії.

SDU співпрацює з понад 200 вищими навчальними закладами та науково-дослідними організаціями в 30 країнах та регіонах світу. Цього літа університет залучив 204-х закордонних викладачів для проведення онлайн-занять з використанням інтерактивних технологій. Загалом у навчанні взяли участь 5507 студентів.

Браян П. Шмідт, віце-канцлер і президент Австралійського національного університету, сказав у відеозверненні: «Хоча пандемія дала світу набір нових інструментів для спільної роботи в цифровому форматі, нам необхідно наполегливо працювати, не згортати міжнародне співробітництво і не ділити на групи тих, хто хоче рухатись назустріч один одному».

Джерело інформації: