Скандал в Оксфорді через пожертви призвів до втручання держави

Професор Оксфордського університету Лоуренс Голдман (Lawrence Goldman) заявив, що уряду, можливо, доведеться втрутитися для гарантування недопущення у подальшому отримання пожертвувань з морально сумнівних джерел. Зокрема, скандал пов’язаний із отриманням університетом від «заплямованого» фонду родини Мослі з 2017 року коштів на суму понад 12 мільйонів фунтів стерлінгів. У фонд кошти надійшли від Макса Мослі, батько якого сер Освальд Мослі був лідером Британського союзу фашистів. Професор Голдман звинуватив Оксфорд у втраті морального компаса, заявивши, що установа «має багато грошей і може продовжувати отримувати гроші з інших джерел».

Такі університети як Лондонська школа економіки, Університетський коледж Лондона та Імперський коледж Лондона також брали пожертви від родини Мослі і це вказує на «широку проблему».

В Оксфордському університеті заявили, що ці пожертвування, як і всі інші, пройшло «надійний, незалежний процес перевірки з урахуванням юридичних, етичних та репутаційних питань». Кошти будуть використані на нове житло для студентів, що дозволить студентам «дуже різного походження та з низьким рівнем доходу» взяти участь у освітньому процесі і що «вони допоможуть засвідчити прихильність університету до дотримання різноманітності, інклюзії та боротьби з расизмом».

Джерело інформації: