Підхід Світового банку до університетів потребує переосмислення

Протягом останніх двох місяців було висловлено чимало слів на підтримку України та проти російської агресії.

Такі словесні висловлювання та моральна підтримка є гарним першим кроком, але зараз час для дій, а не слів. Українські університети, викладачі та студенти потребують допомоги. Потрібна підтримка з боку демократичних країн, а також міжнародних організацій та окремих вищих навчальних закладів.

Нещодавно Світовий банк запустив свій перший проект у сфері вищої освіти України. П’ятирічний проект під назвою «Україна покращує вищу освіту для досягнення результатів» передбачає схвалений кредит у розмірі 200 мільйонів доларів США.

Позика Світового банку буде спрямована на модернізацію навчально-дослідницької бази та інфраструктури цифрового навчання українських університетів, включаючи інфраструктуру для дистанційного навчання. Крім того, фінансуватиметься створення передових навчально-дослідницьких лабораторій та засобів підтримки навчання.

Від міжнародних організацій знадобиться більше зусиль, щоб допомогти Україні. Світовому банку доведеться переглянути свій підхід до інвестицій у будівництво університетів, особливо коли йдеться про відновлення зруйнованих війною університетів. Для формування в Україні автономних університетів світового рівня знадобиться міжнародна допомога.

Це буде тривалий процес, який передбачатиме реконструкцію, реформування та розвиток. Світовий банк має взяти на себе провідну роль у відновленні, відновленні та відбудові сектору освіти України.

Лише кілька днів тому Україна отримала транш у розмірі 88,6 млн доларів США від Світового банку для покриття витрат українського уряду на академічні та соціальні стипендії. Враховуючи, що 10,5 мільйона доларів США вже витрачено на проект Світового банку щодо вищої освіти, це становить половину всіх коштів проекту у 200 мільйонів доларів США.

На початку березня 2022 року Світовий банк схвалив реструктуризацію проекту з додаванням підтримки академічних стипендій, які надає Міністерство освіти і науки, а також соціальних стипендій, які надає Міністерство соціальної політики для студентів вищих навчальних закладів.

Джерело інформації: