Великобританія оприлюднила пакет підтримки українських студентів

У відкритому листі до українських студентів Міністр вищої та подальшої освіти Мішель Донелан зазначила, що нове фінансування є доповненням до «значної» підтримки по забезпеченню їх добробуту та подоланню фінансових труднощів, яку вже запропонували англійські провайдери вищої освіти.

«Я навіть не могла уявити, що колись доведеться балансувати навчання на тлі неспровокованої війни, яка впливає на мою країну. Ми повинні бути єдиними з Україною», – йдеться у заяві міністра.

Уряд Шотландії оголосив 14 квітня, що за умови схвалення парламентом переміщеним українським студентам, які перебувають в країні, буде надано доступ до безкоштовного навчання та проживання.

Студенти, які зазнають труднощів, матимуть право подати заявку на негайну фінансову допомогу через нещодавно створений Фонд допомоги міжнародним студентам у розмірі 1 млн фунтів стерлінгів.

Донелан додала, що ті, хто навчається в Англії та користується трьома схемами Міністерства внутрішніх справ для українців, також матимуть доступ до статусу плати за проживання, зниження плати за навчання, отримання позик для студентів та інших видів підтримки навчання, додала Донелан.

Європейський простір вищої освіти та члени Болонського процесу, членом якого Україна є з 2005 року, раніше закликали своїх членів надати підтримку українській вищій освіті.

Запропоновані заходи включають фінансову підтримку установ, активізацію співпраці та надання можливості студентам продовжити навчання – в тому числі іноземним студентам – у разі необхідності тікати з України. Контакти та співробітництво з будь-якими центральними державними органами росії слід припинити.

Джерело: https://thepienews.com/news/ukrainian-students-in-the-uk-to-access-extra-funding/